22 Mart 2013, Cuma 17:15:25

ORDU-GİRESUN İÇİN 167 MİLYON

Türkiye'nin deniz üzerine kurulan ilk havalimanı olan Ordu-Giresun Havalimanı'nın alt yapı çalışmaları için bu yıl 167 milyon lira harcanacak...
  • Ordu Giresun havaalanı özelliği nedeniyle yapılacak terminal binasınında körüklü yapılması gerekir. Deniz'i doldurularak yapılan bir meydanın terminalide özel olmalı ve körüklü olmalıdır.
  • ergen ergen yorum yapıp dikkat çekmeye çalışıyorsun sana ben daha ne diyeyim. O zaman sen hayatında hiç ingilizce kullanma zira ingilizce deki bazı kelimeler de bizim dilimizde farklı anlamlara geliyor ergenüs seni.
  • Üst yapı ihalesi Ocak ayında yapılacaktı ama hala yapılmadı. Bu meydanın dünyada 2nci Türkiye'de ilk deniz doldurularak yapılan havaalanı olduğundan buna yakışır terminal binasınında körüklü olması çok güzel olur. Bu bir prestij projesi bununda körüklü bir terminal binası ile taçlandırılması gerekmektedir.
  • Arkadaşım meydanın adı Ordu Giresun havaalanı önce bunu öğren. Ülkenin adıDa Turkey madem İngilizce biliyorsun ne anlama geldiğini biliyorsun herhalde bunada gülüyormusun ?Ordu Giresun da ORGİ isminde bir sürü işletme var. Keşke yabancılar gelsede bol bol gülseler .

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Alt Yapı Yatırımları Genel Müdürlüğü tarafından çalışmaları yürütülen Türkiye'nin ilk denize dolgu yapılarak inşa edilen havalimanı olma özelliği taşıyan Ordu-Giresun Havalimanı'nda alt yapı çalışmaları için 120 milyon 689 bin lira, üst yapı çalışmaları için ise 46 milyon 351 bin lira harcanması planlanıyor.

Bu yıl, alt yapı çalışmalarının bitirilmesi hedeflenen havalimanının üst yapı çalışmaları için yıl sonunda ihale yapılacak.

Toplam proje tutarı 230 milyon 508 bin lira olan projenin alt yapı işlerinin maliyeti 162 milyon 778 bin, üst yapı işleri ise 67 milyon 730 bin lira.

Geçen yıl alt yapı çalışmalarına başlanan havalimanı için 35 milyon 665 bin lira harcandı. Bu yıl ise 120 milyon 689 bin lira harcanması planlanan havalimanının alt yapı çalışmalarının yıl sonunda bitirilmesi amaçlanıyor.

ORDU-GİRESUN İÇİN 167 MİLYON

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (8)

KÖRÜK ~ 5 yıl önce
Ordu Giresun havaalanı özelliği nedeniyle yapılacak terminal binasınında körüklü yapılması gerekir. Deniz'i doldurularak yapılan bir meydanın terminalide özel olmalı ve körüklü olmalıdır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
atarlı pilot ~ 5 yıl önce
ergen ergen yorum yapıp dikkat çekmeye çalışıyorsun sana ben daha ne diyeyim. O zaman sen hayatında hiç ingilizce kullanma zira ingilizce deki bazı kelimeler de bizim dilimizde farklı anlamlara geliyor ergenüs seni.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
atarlı'ya ~ 5 yıl önce
uuu sert çocuk
Üst yapı ~ 5 yıl önce
Üst yapı ihalesi Ocak ayında yapılacaktı ama hala yapılmadı. Bu meydanın dünyada 2nci Türkiye'de ilk deniz doldurularak yapılan havaalanı olduğundan buna yakışır terminal binasınında körüklü olması çok güzel olur. Bu bir prestij projesi bununda körüklü bir terminal binası ile taçlandırılması gerekmektedir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ORGİ ~ 5 yıl önce
Arkadaşım meydanın adı Ordu Giresun havaalanı önce bunu öğren. Ülkenin adıDa Turkey madem İngilizce biliyorsun ne anlama geldiğini biliyorsun herhalde bunada gülüyormusun ?Ordu Giresun da ORGİ isminde bir sürü işletme var. Keşke yabancılar gelsede bol bol gülseler .

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ORGİ'YE ~ 5 yıl önce
Orda bir sürü ORGİ isminde işletme varsa bu da sizin saçmalığınız. Arkadaşım isim seçmek öyle hafife alınacak bir iş değildir. Bi firma çıkıyo atıyorum zatturuzıttıkoğlu diye marka yaratmaya çalışıyo uluslararası alanda. Bu firmanın başarılı olma şansı var mı sence? İki ilin ilk hecelerinden isim üretmekte üztün zeka gerektiren bi iş olsa gerek !!!

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000