31 Mayıs 2015, Pazar 16:17:26

Ordu Valisi Balkanlıoğlu'dan Ordu-Giresun açıklaması

Ordu Valisi Balkanlıoğlu: - "Aşırı sis ve fırtına sebebiyle pilotların kararı üzerine bir kaç sefer iptal oldu. Kamuoyunda, 'teknik nedenlerden dolayı uçuşlarda sıkıntı yaşandığına' dair çıkan haberlerin tamamı gerçek dışıdır"
  • BİR HAVAALANI YAPILIRKEN YAPILACAK MEVKİNİN 50 YILLIK METEOROLOJİK RAPORLARI ALINIR, HAKİM RÜZGARLAR HESAP EDİLİR.35 YILLIK BİR KAPTAN PİLOT VE GİRESUNLU BİRİSİ OLARAK BÖYLE BİR MEYDANA HER NE KADAR HASSAS YAKLAŞMA KOLAYLIKLARI KONSA DA KARAR KAPTAN PİLOTUNDUR. HAKİM YAN RÜZGARLAR VE YOĞUN YAĞMURLAR VE SİS NEDENİYLE SAĞLIKLI İNİŞLER YAPILACAĞINDAN ENDİŞELİYİM ATİ KPT
  • Captain rumuzlu arkadaş peki oradan kaç gündür inip kalkan uçaklar nasıl başarıyor bi açıkla vatandaş bilsin:)) diğer bi kişide kule çalışıyormu demiş:) yok çelebinin elemanları el işaretiyle indiriyor:)) ne hale geldiniz ya çocukça şeyler bunlar. Sevinin sevinin ülkede iş yapılıyor vatandaş yararlanacak ağlamaya gerek yok aynı gemideyiz
  • Sayın Vali Ordu Valilik Konağı ile karşılaştırdı galiba, yoksa dünyadaki hangi havaalanı ile karşılaştırılsa orgi teknik donanım açısından ancak sonuncu olur. Birileri Sayın Valiyi kötü kandırmış!
  • 1.ILS yok 2.VOR yok 3.NDB çekmez 4.KALIBRESI yapılmamış.... Sayın Vali diyor ki..."teknik donanıma sahip en konforlu havalimanı" Sonra divert ettiğinde yolcuyla tartışırsın..bu kadar mükemmel bir Havalimanı'na neden inemedin...

Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu, Türkiye'nin deniz üzerine inşa edilen ilk havalimanı olan ve 22 Mayıs'ta Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Davutoğlu tarafından açılan Ordu-Giresun Havalimanı'nda bir kaç seferin aşırı sis ve fırtına sebebiyle iptal edildiğini belirterek, "Teknik nedenlerden dolayı uçuşlarda sıkıntı yaşandığı" iddiasının gerçek dışı olduğunu bildirdi.

Balkanlıoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Türkiye'de bu tür projelere yönelik asılsız iddiaların her zaman ortaya atıldığını, Marmaray açıldığında da benzer spekülasyonlar yapıldığını anımsattı.

Marmaray açıldıktan sonra "Rezalet, insanlar yolda kaldı, Marmaray çalışmıyor" gibi gerçeği yansıtmayan iddiaların kamuoyunu meşgul ettiğine dikkati çeken Balkanlıoğlu, süreç içinde bu iddiaların asılsız olduğunun ortaya çıktığını vurguladı.

Türkiye'nin hatta Avrupa'nın en prestij projelerinden Ordu-Giresun Havalimanı ile ilgili de asılsız iddialar ortaya atıldığını ifade eden Balkanlıoğlu, şu bilgileri aktardı:

"Burada gerçekleşen husus, aşırı sis ve fırtına sebebiyle pilotların kararı üzerine bir kaç sefer iptal oldu. Kamuoyunda 'teknik nedenlerden dolayı uçuşlarda sıkıntı yaşandığına' dair çıkan haberlerin tamamı gerçek dışıdır. Ordu-Giresun Havalimanı Türkiye'nin teknik donanıma sahip en konforlu havalimanlarının başında gelmektedir. O anlamda uçuşlarda yaşanan durumun havalimanın teknik donanımı veya şekliyle hiçbir alakası yoktur."

Vali Balkanlıoğlu, sis ve fırtına etkisiyle diğer havalimanlarında da zaman zaman seferlerin iptal olduğuna işaret ederek, "Samsun'da olsun Trabzon'da olsun hava şartları sebebiyle uçuşlar iptal olabiliyor. Dolayısıyla böyle bir durumda uçaklar en yakın havalimanına yönlendiriliyor ve oraya iniyor. Vatandaşların mağduriyetlerinin giderilmesi noktasında ise bütün imkanlar seferber ediliyor" ifadesini kullandı.

Ordu Valisi Balkanlıoğlu'dan Ordu-Giresun açıklaması

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (38)

iPhone Uygulaması ~ 3 yıl önce
BİR HAVAALANI YAPILIRKEN YAPILACAK MEVKİNİN 50 YILLIK METEOROLOJİK RAPORLARI ALINIR, HAKİM RÜZGARLAR HESAP EDİLİR.35 YILLIK BİR KAPTAN PİLOT VE GİRESUNLU BİRİSİ OLARAK BÖYLE BİR MEYDANA HER NE KADAR HASSAS YAKLAŞMA KOLAYLIKLARI KONSA DA KARAR KAPTAN PİLOTUNDUR. HAKİM YAN RÜZGARLAR VE YOĞUN YAĞMURLAR VE SİS NEDENİYLE SAĞLIKLI İNİŞLER YAPILACAĞINDAN ENDİŞELİYİM ATİ KPT

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 3 yıl önce
Captain rumuzlu arkadaş peki oradan kaç gündür inip kalkan uçaklar nasıl başarıyor bi açıkla vatandaş bilsin:)) diğer bi kişide kule çalışıyormu demiş:) yok çelebinin elemanları el işaretiyle indiriyor:)) ne hale geldiniz ya çocukça şeyler bunlar. Sevinin sevinin ülkede iş yapılıyor vatandaş yararlanacak ağlamaya gerek yok aynı gemideyiz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ordu ~ 3 yıl önce
Sayın Vali Ordu Valilik Konağı ile karşılaştırdı galiba, yoksa dünyadaki hangi havaalanı ile karşılaştırılsa orgi teknik donanım açısından ancak sonuncu olur. Birileri Sayın Valiyi kötü kandırmış!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
CAPTAIN ~ 3 yıl önce
1.ILS yok 2.VOR yok 3.NDB çekmez 4.KALIBRESI yapılmamış.... Sayın Vali diyor ki..."teknik donanıma sahip en konforlu havalimanı" Sonra divert ettiğinde yolcuyla tartışırsın..bu kadar mükemmel bir Havalimanı'na neden inemedin...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000