10 Şubat 2016, Çarşamba 08:14:10

Ordu Giresun'da yolcu sayısı 280 bini geçti

Avrupa ve Türkiye'nin "deniz üzerine kurulan ilk havalimanı" özelliği taşıyan Ordu-Giresun Havalimanı'nı kullanan yolcu sayısının 280 bini geçtiği bildirildi.
  • Bu da bir şey mi... Gazipaşa 2015 de 1 milyona yaklaştı
  • Begenirsin begenmezsin sadece istanbul da yasayan giresunlu sayisi 480.000, ank da 100.000 ve pgs istanbula 3 izmire 1 sefer koydu ise, sorgulamaya gerek yok!!
  • Niye rahatsız oluyorsunuz?Dün geldim Ordu-Giresun dan Ankara' ya.Uçak Anadolujet 737-800 dü. 10-15 koltuk boştu. Bu kış günü nerdeyse ful sayılır.
  • Çarçur edildi dediğin yatırımın karnesi ortada. Havacılık ülkemizde bu kadar gelişmemişken yıllarca ama yıllarca 1 bilemedin 2 uçağa hizmet veren Trabzon havalimanı da bizim vergilerimizle yapıldı. Unutma...

Avrupa ve Türkiye'nin "deniz üzerine kurulan ilk havalimanı" özelliği taşıyan Ordu-Giresun Havalimanı'nı kullanan yolcu sayısının 280 bini geçtiği bildirildi.

Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, deniz üzerine kurulan Ordu-Giresun Havalimanı'na, açıldığı 22 Mayıs 2015'ten bu yana yoğun ilgi gösterildiğini söyledi.

Günlük 16 seferin gerçekleştirildiği havalimanında şu ana kadar karşılıklı bin 600 sefer yapıldığı bilgisini paylaşan Balkanlıoğlu, "280 binin üzerinde yolcu bu havalimanını kullandı. Türkiye'de birçok havalimanını geride bırakan Ordu-Giresun Havalimanı'nı kullanan yolcular gün geçtikçe artıyor" diye konuştu.

Uçakların doluluk oranlarının yüzde 95 seviyelerinde olduğuna dikkati çeken Balkanlıoğlu, şunları kaydetti:

"Gurbette yaşayan Ordulu ve Giresunlu sayısı hayli fazla. Bu havalimanı hiç kuşkusuz özellikle İstanbul ve Ankara'da yaşayan hemşehrilerimizin işine yaradı. Son dönemde Türk Hava Yolları dışında başka firmaların da sefer yapmaya başlamasıyla biletler ucuzladı. Bu durum havalimanına ilgiyi daha da artırdı. Rakamların şu anda 280 bini aşmış olmasını kimse beklemiyordu ama havalimanı, bu beklentileri altüst ederek başta biz olmak üzere herkesi şaşırttı. Rakamların şubat ayı içinde 350 bine yaklaşmasını bekliyoruz."

Balkanlıoğlu, gelecek ay sefer sayılarının artırılacağını belirterek, "Çok yakında İstanbul, Ankara ve İzmir'in yanı sıra yurt dışı uçuşları da başlayacak. Bu yöndeki çalışmalar sürüyor. İnşallah yaz döneminde Avrupa uçuşları başlamış olacak" ifadelerini kullandı.

Ordu Giresun'da yolcu sayısı 280 bini geçti

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (28)

ne ki ~ 3 yıl önce
Bu da bir şey mi... Gazipaşa 2015 de 1 milyona yaklaştı

Yanıtla

Kalan karakter 1000
saygi duymali... ~ 3 yıl önce
Begenirsin begenmezsin sadece istanbul da yasayan giresunlu sayisi 480.000, ank da 100.000 ve pgs istanbula 3 izmire 1 sefer koydu ise, sorgulamaya gerek yok!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Alican 28 ~ 3 yıl önce
Niye rahatsız oluyorsunuz?Dün geldim Ordu-Giresun dan Ankara' ya.Uçak Anadolujet 737-800 dü. 10-15 koltuk boştu. Bu kış günü nerdeyse ful sayılır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
VERGİCİ'YE ~ 3 yıl önce
Çarçur edildi dediğin yatırımın karnesi ortada. Havacılık ülkemizde bu kadar gelişmemişken yıllarca ama yıllarca 1 bilemedin 2 uçağa hizmet veren Trabzon havalimanı da bizim vergilerimizle yapıldı. Unutma...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
TZX ~ 3 yıl önce
TZX havalimanı ihtiyaçtı. Burası siyasi. Sıkıntı burada
TZX'E ~ 3 yıl önce
Siyasi derken bu havalimanını şimdiye kadar kullanan 280.000 kişi hiç aklına gelmiyor mu? Hepsi siyasi bunların değil mi? Ya arkadaş siyasi olan sizlersiniz sizler. Bu havalimanının ne kadar gerekli olduğunu görememek ancak gözleri siyasetten kör olmuşlara özgüdür.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000