14 Şubat 2015, Cumartesi 08:50:21

"ORDU- GİRESUN TÜRKİYENİN İFTİHARI"

Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, Ordu-Giresun Havalimanı ile ilgili açıklamalarda bulundu.
  • Bugüne kadar yapılmış olan en ölü yatırım.
  • Sonra rizeye yapılır derken trabzona kadar hepsi birleştirilir dünyada ilke geçeriz kilometrelerce uzunlukla havalimanı diye karadeniz havalimanı ismi konulur ucu sinopta başlar trabzonda biter :))
  • Pistin uzunlu kac metre dir 747 Alacagiz. O piste ine bilirmi. En az 3000 metre olmasi lazim. Hayirli olsun cok guzel gurur verici
  • İkinci pist 2023 hedefleri kapsamında 2. Or-Gi hava alanında uygulanacakmış. 1. Or-Gi hava alanı da özel uçaklara tahsis edilecekmiş. Zihni Sinir'i aşan projeler üretiyoruz.

Kalkınma Bakanı Yılmaz, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun Ordu programına katılmak üzere Ordu'ya geldi. Davutoğlu'nun programlarının yapılacağı yerlerde incelemelerde bulunan Yılmaz, yetkililerden bilgi aldı. 

Ordu'da AK Parti'nin 5. olağan kongresinin yapılacağını anımsatan Bakan Yılmaz, çok muhteşem bir kongrenin gerçekleşeceğini belirtti. Kongreye çok iyi hazırlık yapıldığının ortada olduğunu vurgulayan Yılmaz, "İnşallah bu iki güzel hadiseye hep birlikte tanıklık edeceğiz. Hem yeni Doğu Karedeniz Bölgesi eylem planımızın hem de kongremizin şimdiden hayırlı olmasını temenni ediyorum" dedi.

Ordu'da devam eden yatırımlar Ordu'da devam eden ve yapılması planlan projelere de değinen Bakan Yılmaz, şöyle konuştu: "Ordu'da yatırımlarımız gayet iyi noktada. Ordu büyükşehirlerimizden biri, Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımızla çok çalışmaya başladı. Bilindiği üzere bu yıl hiçbir ilde olmayan uygulamayı Ordu'ya aldık, stat projesi. Bu stadın değeri 100 milyon lira. Bu sene yatırım programına girmiş oldu. İnşallah bu stadın gerçekleşmesiyle Ordu, şehirleşme açısından da farklı bir imkana kavuşacak. Ordu'nun yaşam kalitesinin artması adına çok önemli bir proje."

Ordu-Giresun Havalimanı Projesi Türkiye'nin ve Avrupa'nın deniz üzerine kurulan ilk havalimanı ile ilgili de konuşan Bakan Yılmaz, "Devasa bir projemiz daha var. Ordu-Giresun Havalimanı, Türkiye'nin iftihar ile dünyaya anlatabileceği önemli projelerden birisi. O da yakın zamanda tamamlanacak ve hizmete girecek" ifadesini kullandı.

"ORDU- GİRESUN TÜRKİYENİN İFTİHARI"

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (15)

iPhone Uygulaması ~ 3 yıl önce
Bugüne kadar yapılmış olan en ölü yatırım.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 3 yıl önce
Sonra rizeye yapılır derken trabzona kadar hepsi birleştirilir dünyada ilke geçeriz kilometrelerce uzunlukla havalimanı diye karadeniz havalimanı ismi konulur ucu sinopta başlar trabzonda biter :))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 3 yıl önce
Pistin uzunlu kac metre dir 747 Alacagiz. O piste ine bilirmi. En az 3000 metre olmasi lazim. Hayirli olsun cok guzel gurur verici

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Android Uygulaması ~ 3 yıl önce
İkinci pist 2023 hedefleri kapsamında 2. Or-Gi hava alanında uygulanacakmış. 1. Or-Gi hava alanı da özel uçaklara tahsis edilecekmiş. Zihni Sinir'i aşan projeler üretiyoruz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000