03 Kasım 2011, Perşembe 11:35:30

İSTANBUL'A 3. HAVALİMANI İÇİN YER BAKILIYOR

İstanbul'un gelişim planlarıyla uyumlu olacak şekilde, yeni bir hava limanı için yer seçimi çalışmaları 2012'de sonuçlandırılacak. Yeni hava limanı için gerekli etüt ve proje çalışmaları başlatılacak...
  • Sen ilk once sabiha gokcen tam kapasite yap ondan sonra dusun 3 havalimanini. Paran coksa alt yapiyi duzelt.AKP'ye duyurulur.
  • sevgilili kardesim yuzde 50 oy alan bir hukumete nasil yuzde 60 karsi olur, matematikte bilmiyon sen muhahah
  • her ilçeye bir havaalanı istiyoruz!
  • Zaten Istanbul'da iki tane havaalani var. Kardesim, AHL'ye soyle guzel bir mescid yapsaniz olmaz mi? Daha cok cami gormek istiyoruz, birakin bu havaalani konusmalarini. Lutfen efendim...
İstanbul’da Sabiha Gökçen ve Atatürk havaalanlarından sonra üçüncü bir havaalanı yapımı için önümüzdeki yıl yer tespiti yapılacak. 

İstanbul'da gelişim planlarıyla uyumlu, ulaşım ve imar planları çerçevesinde yeni bir havaalanı yapılacak. Havaalanı için gerekli asgari fiziksel şartları taşıyan bölgeler arasından yer seçimi çalışmaları 2012'de sonuçlandırılacak. 
 
2012 yılı yatırım programına göre, Yap-İşlet-Devret modeliyle ihale edilen Zafer Havaalanı ile kamu kaynaklarıyla yürütülen Ordu-Giresun, Iğdır, Şırnak, Hakkari-Yüksekova ve Bingöl havaalanlarının inşaat çalışmaları sürüyor.
 
Havalimanlarındaki yolcu trafiği yüzde 17.9 arttı
 
Geçen yıl havalimanı ve meydanlarda gerçekleşen yolcu trafiği, bir önceki yıla göre dış hatlarda yüzde 17,9 oranında artarak 52,3 milyon yolcu, iç hatlarda yüzde 22,7 oranında artarak 50,5 milyon yolcu ve toplamda ise yüzde 20,2 oranında artarak 102,8 milyon yolcu olarak gerçekleşti. Bu yıl toplam trafiğinin 118 milyon yolcuyu aşması bekleniyor.
 
Ülke geneline yönelik hava ulaşımı genel etüdü çalışmasına başlanacak. Ayrıca master planı bulunmayan hava alanları için havaalanı master planı hazırlanacak. İstanbul’un gelişim planlarıyla uyumlu olacak şekilde, ulaşım ve imar planları çerçevesinde yeni bir havalimanı için gerekli asgari fiziksel şartları taşıyan bölgeler arasından yer seçimi çalışmaları sonuçlandırılacak. Yeni havalimanı için gerekli etüt ve proje çalışmaları başlatılacak. (dünya)
İSTANBUL'A 3. HAVALİMANI İÇİN YER BAKILIYOR

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (21)

Misafir ~ 7 yıl önce
Sen ilk once sabiha gokcen tam kapasite yap ondan sonra dusun 3 havalimanini. Paran coksa alt yapiyi duzelt.AKP'ye duyurulur.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
sevgilili kardesim yuzde 50 oy alan bir hukumete nasil yuzde 60 karsi olur, matematikte bilmiyon sen muhahah

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
her ilçeye bir havaalanı istiyoruz!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Zaten Istanbul'da iki tane havaalani var. Kardesim, AHL'ye soyle guzel bir mescid yapsaniz olmaz mi? Daha cok cami gormek istiyoruz, birakin bu havaalani konusmalarini. Lutfen efendim...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000