15 Ağustos 2011, Pazartesi 14:45:44

İSİM BULUNCA MI BAŞLANACAK?

İsmiyle olduğu kadar yapımı da yılan hikayesine dönen Ordu-Giresun Havaalanı’na temel atılmasına rağmen 23 gündür tek bir çivi dahi çakılmadı.
  • Elbette yapılır bu havalimanı da sorun şu ki uçuş maliyetleri yüksek...yarı yarıya boş giden bir firma da sefer koyar mı orası da şüpheli ....trabzon 2-3 ilin yolucusunu aynı şekilde samsun da 2-3 ilin yolcusunu taşıyor...firmalar da doluluk oranı fazla olduğu için giriyorlar gidiyor...orgi nin atıl kalmaması için normal uçak yolcularının yanına otobüs yolcularının da katılması gerekli... bunun için de düşük fiyat gerekiyor ne kadar gerçekleşir bilinmez...abenim tercihim samsın-ordu arası ve trabzon-giresun arası demiryolu hattı olurdu bu hususta...şunu da unutmamak lazım istanbulda oldukça fazla giresunlu ve ordulu yaşıyor yani yolcu sayısı konusunda sorun olmayacak ama yüksek fiyatlar yolcuların gelmesini engelleyecektir.
  • Aşağıdaki yazımda proje cizilecek diye bir ifade yok öncelikle oraya dikkat çekerim. Temel atma törenleride zaten çalışmaların başladığını göstermek için yapılan sembolik programlardır. İnşaata başlanabilmesi için; muhtelif izin ve ruhsatlar alınmaktadır. ( Beldiyeden, valilikten, çevre bakanlığından vs. ) Bunlardaki süreç eğer kaçak yapmıyorsan, baraka yaparkende aynıdır, havaalanı yaparkende. Sürelerin içine bu işlemlere için geçen zamanda dahil edilir.
  • pardon diyen arkadaşa sormak istiyorum..projeler temel atma töreni yapıldıktan sonra mı hazırlanıyor..
  • İşe başlanıp başlanmadığı, araziye bakıncamı anlaşılıyor, fiilen arazide çalışan olmayınca işe başlanmamışmı oluyor??? Bu iş mühendislik işidir. İnşaatlar şantiyede değil mühendilik ofisinde başlar, şantiyede devam eder ve biter.....
41 yıl aradan sonra havaalanı hayaline kavuşan Ordu ve Giresun halkı, temel atılmasına rağmen hala inşaat çalışmalarının başlamaması nedeniyle tedirgin...

3 Cumhurbaşkanı , 11 Başbakan ve 30 Bakan süresince verilen sözlerin bir türlü yerine getirilmemesine rağmen dönemin Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım tarafından özel olarak ilgilenilen Ordu-Giresun Havaalanı’nın temeli 23 Temmuz’da atılmış, havaalanının yapılacağı alanda görkemli bir açılış töreni düzenlenmişti.

Törende Binali Yıldırım “52 Ordu, 28 Giresun plaka kodlarıyla bu havaalanı 528 günde tamamlanacak” diyerek bölge halkının ihtiyacı olan havaalanı müjdesini vermişti.

Temelin atıldığı alanda ne gibi değişiklikler yapıldığını incelemek amacıyla Gülyalı’ya giden AirportHaber çalışmaların henüz başlamadığını işte böyle görüntüledi.

İSİM BULUNCA MI BAŞLANACAK?

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (19)

Misafir ~ 7 yıl önce
Elbette yapılır bu havalimanı da sorun şu ki uçuş maliyetleri yüksek...yarı yarıya boş giden bir firma da sefer koyar mı orası da şüpheli ....trabzon 2-3 ilin yolucusunu aynı şekilde samsun da 2-3 ilin yolcusunu taşıyor...firmalar da doluluk oranı fazla olduğu için giriyorlar gidiyor...orgi nin atıl kalmaması için normal uçak yolcularının yanına otobüs yolcularının da katılması gerekli... bunun için de düşük fiyat gerekiyor ne kadar gerçekleşir bilinmez...abenim tercihim samsın-ordu arası ve trabzon-giresun arası demiryolu hattı olurdu bu hususta...şunu da unutmamak lazım istanbulda oldukça fazla giresunlu ve ordulu yaşıyor yani yolcu sayısı konusunda sorun olmayacak ama yüksek fiyatlar yolcuların gelmesini engelleyecektir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Aşağıdaki yazımda proje cizilecek diye bir ifade yok öncelikle oraya dikkat çekerim. Temel atma törenleride zaten çalışmaların başladığını göstermek için yapılan sembolik programlardır. İnşaata başlanabilmesi için; muhtelif izin ve ruhsatlar alınmaktadır. ( Beldiyeden, valilikten, çevre bakanlığından vs. ) Bunlardaki süreç eğer kaçak yapmıyorsan, baraka yaparkende aynıdır, havaalanı yaparkende. Sürelerin içine bu işlemlere için geçen zamanda dahil edilir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
pardon diyen arkadaşa sormak istiyorum..projeler temel atma töreni yapıldıktan sonra mı hazırlanıyor..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
İşe başlanıp başlanmadığı, araziye bakıncamı anlaşılıyor, fiilen arazide çalışan olmayınca işe başlanmamışmı oluyor??? Bu iş mühendislik işidir. İnşaatlar şantiyede değil mühendilik ofisinde başlar, şantiyede devam eder ve biter.....

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000