10 Ocak 2015, Cumartesi 08:15:56

HAVALİMANI SAYISI ARTACAK

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, Rize, Yozgat ve Trakya’da havalimanı yapılacağını belirterek, “Havaalanı sayımızda artış olacak. Havacılık sektöründe yatırımlarımıza yoğun olarak devam edeceğiz” dedi.
  • Havalimanindan önce ülkeye otoyol ve ray hatti daha cok lazim degilmidir acaba....
  • Dünyanin hicbir ülkesinde her sehirinde havalimani yoktur ve buna gerekte yoktur. Bu limanlarin yapimi ve günlük giderleri nasil karsilanacak buralara kimler ucacak. Yazik bu millete bari vergilerle hizmet yapilacaksa mantikli yapilsin...
  • bu bakan'ın yüzüne bakınca hiç güven ve istikrar vermiyor.
  • Vergiler, Kaçak Saray gibi Saçma sapan havalimanlarında da heba ediliyor. Çorlu varken Trakya'ya havalimanı havuz yüklenicisi zengin etmeye yarar. Şehirleri, olan havalimanlarına hızlı trenle bağlamak daha mantıki.

Bakan Elvan, Capital ve Ekonomist Dergileri öncülüğünde düzenlenen “CEO Club Buluşması”na katıldı. Programda konuşan Elvan, havacılık sektöründe yapılan yatırımlara değinerek, “Havacılık sektöründe Türkiye’de çok önemli gelişmeler söz konusu. Havacılık sektörümüz Türkiye büyüme ortalamasının aşağı yukarı 3 katından fazla bir büyüme performansına sahip. Bu yıl 166 milyon yolcu sayısına ulaştık. Bu büyüme daha da devam edecek. Biz bir taraftan kamu-özel kesim işbirliğiyle havaalanları yapıyoruz. Diğer taraftan ise bizler yap-işlet-devret modeliyle gerçekleştiremeyeceğimiz bölgesel nitelikteki havalimanlarını inşa ediyoruz.

Diğer taraftan mevcut havalimanlarımızın modernizasyonunu sağlıyoruz. Bugün havalimanı sayısı itibariyle 53’e ulaştık ve önümüzdeki dönemde de muhtemelen Mart ayında Ordu-Giresun Havalimanı'nı açacağız. Mayıs ayı gibi Hakkari Havalimanı’nı açacağız, daha sonra arkasından Rize-Yozgat havalimanları gelecek. Trakya’da bir havalimanı yapmayı planlıyoruz. Dolayısıyla havaalanı sayımızda artış olacak. Havacılık sektöründe yatırımlarımıza yoğun olarak devam edeceğiz” diye konuştu. 

HAVALİMANI SAYISI ARTACAK

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (15)

Android Uygulaması ~ 4 yıl önce
Havalimanindan önce ülkeye otoyol ve ray hatti daha cok lazim degilmidir acaba....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Android Uygulaması ~ 4 yıl önce
Dünyanin hicbir ülkesinde her sehirinde havalimani yoktur ve buna gerekte yoktur. Bu limanlarin yapimi ve günlük giderleri nasil karsilanacak buralara kimler ucacak. Yazik bu millete bari vergilerle hizmet yapilacaksa mantikli yapilsin...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
güven ~ 4 yıl önce
bu bakan'ın yüzüne bakınca hiç güven ve istikrar vermiyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
Vergiler, Kaçak Saray gibi Saçma sapan havalimanlarında da heba ediliyor. Çorlu varken Trakya'ya havalimanı havuz yüklenicisi zengin etmeye yarar. Şehirleri, olan havalimanlarına hızlı trenle bağlamak daha mantıki.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000