01 Aralık 2011, Perşembe 14:30:14

50 BİN KİŞİ OY KULLANDI TERCİH ORTAYA ÇIKTI

Ordu-Giresun arasına kurulacak havaalanına isim bulma konusunda Giresun Valiliği’nin yapmış olduğu anket sona erdi.
  • burası türkiye dostum ve bizim dilimiz lisanımız türkçe,bu kadar yabancı dile merakın var madem bence sen yabancı sitelere takıl ve ordaki havalimanları için önerilerde bulun.
  • Sayın editör eğer bir yerlere bildirmek gerekir ise havalimanının adının BLACK SEA AIRPORT olması hem çok daha uygun hem de tanıtımı için çok daha güzel olur.Bildiğiniz gibi havalimanı denizin üstüne yapılıyor ve bir Giresunlu olarak ne Ordu ne de Giresun toprağı üzerine inşaa edilmeyecek olması nedeni ile en uygun isim Blacksea Airport olduğu gözüküyor.Aynı zamanda tüm karadenize çevre ülkelerinde benimseyecek isim olması meydanın açılır açılmaz İnternational olması ve de merkez meydanlardan biri olmaya aday olması açısından BLACK SEA AİRPORT diyorum.BYM
  • Bence dünyada tanınan bir havaalanı olur, ismi Or-Gi olursa. Reklamın iyisi kötüsü olmaz.
  • Giresun valiliği niye anket yapıyormuş? Havaalanı Ordu sınırları içinde. Gülyalı'da. 1000 küsür kişi nasıl oluyorda Piraziz havaalanına oy veriyor ya da GülAziz'e oy veriyor? Trabzon Valiliği yapsa demek ki Hava alanının adı Akçaabat havaalanı olacak :)
Ağustos ayında Giresun Valiliği web sitesinde başlatılan ankette 49 bin 781 kişi oy kullandı. Yapılacak Olan “Havaalanımızın İsmi Ne Olsun ?” sorusuna karşılık Çotanak, Gül-Aziz, Gülyalı, Ordu-Giresun, Piraziz isimlerine oy kullanıldı. Gül-Aziz ve Çotanak isimlerinin diğer isimlere açık ara fark attığı ankette 21 bin 663 oyla Gül-Aziz ismi ilk sırada yer alırken, ikinci sırada 21 bin 460 oyla Çotanak yer aldı. Bu iki ismi sırasıyla 2 bin 640 oyla Gülyalı, 2 bin 35 oyla Ordu-Giresun ve bin 983 oyla Piraziz izledi.

Öte yandan daha önce Ordu ve Giresun illerinin ilk 2 harflerinden esinlenerek Or-Gi Havalimanı olarak düşünülen havalimanı ismi, 'Or-Gi'nin İngilizce’de müstehcen bir anlam taşıması nedeniyle vazgeçilmişti.
50 BİN KİŞİ OY KULLANDI TERCİH ORTAYA ÇIKTI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (10)

Misafir ~ 6 yıl önce
burası türkiye dostum ve bizim dilimiz lisanımız türkçe,bu kadar yabancı dile merakın var madem bence sen yabancı sitelere takıl ve ordaki havalimanları için önerilerde bulun.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
Sayın editör eğer bir yerlere bildirmek gerekir ise havalimanının adının BLACK SEA AIRPORT olması hem çok daha uygun hem de tanıtımı için çok daha güzel olur.Bildiğiniz gibi havalimanı denizin üstüne yapılıyor ve bir Giresunlu olarak ne Ordu ne de Giresun toprağı üzerine inşaa edilmeyecek olması nedeni ile en uygun isim Blacksea Airport olduğu gözüküyor.Aynı zamanda tüm karadenize çevre ülkelerinde benimseyecek isim olması meydanın açılır açılmaz İnternational olması ve de merkez meydanlardan biri olmaya aday olması açısından BLACK SEA AİRPORT diyorum.BYM

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
Bence dünyada tanınan bir havaalanı olur, ismi Or-Gi olursa. Reklamın iyisi kötüsü olmaz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
Giresun valiliği niye anket yapıyormuş? Havaalanı Ordu sınırları içinde. Gülyalı'da. 1000 küsür kişi nasıl oluyorda Piraziz havaalanına oy veriyor ya da GülAziz'e oy veriyor? Trabzon Valiliği yapsa demek ki Hava alanının adı Akçaabat havaalanı olacak :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000