03 Ağustos 2015, Pazartesi 10:15:47

Onur Air ısrarla “Çin” diyor…

Onur Havayolları uzak doğuya göz dikti. Bir süredir sessiz sedasız Çin pazarını araştıran Onur Havayolları Genel Müdürü Teoman Tosun, Çongçing yerel yönetimi ile anlaştıklarını açıkladı. Teoman Tosun cumhurbaşkanının Çin seyahati sırasında da heyette yer aldı. İşte detaylar.
  • Sirketin her yeri ağlama duvarı.Özellikle kabin ekipleri yolcuya takıyorlar maskelerini yine de gülümsüyorlar ama içleri kan ağlıyor ayın 10u maaş bitmiş,bekle gec yatacak uçuş primlerini,bekle uyarıları ihtarları yolcu şikayetlerini,uç kuruşluk TB yalakalarının sizi nereden nasıl vuracaklarını nereden başlayalım nasıl anlatalım bilmem Teoman Bey ile görüşelim en iyisi bu sanırım.
  • burasıda dönmüş kabin ağlama duvarına
  • TB hanımefendi bütün önlemlerini almış, gitmek isteyen istediği yere gidebilir miş,yani ZAM mam yok!
  • Onur Air aklın havayolu sloganı hakkında var mıdır diyecekleriniz?

Onur Havayolları uzak doğuya göz dikti. Bir süredir sessiz sedasız Çin pazarını araştıran Onur Havayolları Genel Müdürü Teoman Tosun, Çongçing yerel yönetimi ile anlaştıklarını açıkladı. Teoman Tosun Cumhurbaşkanı'nın Çin seyahati sırasında da heyette yer aldı. 

Onur Havayolları Çin pazarında söz sahibi olmak için kolları sıvadı. Sessiz sedasız sürdürülen görüşmeler resmiyete döküldü. Uzakdoğu pazarına göz diken Onur Air, bir yandan geniş gövdeli uçakları filosuna getirmek için filo genişletme çalışmalarına devam ederken diğer yandan da uçuş noktaları için girişimlerini sürdürüyor.

Çin’in Çongçing bölgesine uçmak için yerel yönetim ile anlaşan Onur Havayolları, yerel yönetim ile haftanın her günü uçmak üzere anlaşmaya vardı. 2016 yılından itibaren planlanan uçuşlar için protokol imzalanırken, Çin ile Türkiye arasında frekans artırımı için de görüşmeler hız kazandı.

Çin’in frekans artırımı için ayak diretmesinin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a iletilmesinin ardından konu Erdoğan’ı Çin ziyareti sırasında gündeme getirilmesi kararlaştırıldı.

Çongçing bölgesine uçmak isteyen Onur Havayolları’nın girişiminden haberdar olan Recep Tayyip Erdoğan, Çin seyahati sırasında heyette yer alması için Teoman Tosun da davet edildi.

Yapılan görüşmeler sırasında 8 frekans daha artırılması için Kasım ayında Antalya’da yapılacak olan G20 zirvesine kadar sonuç alınması kararlaştırıldı.

Frekans artırımı için hem dışişleri hem de ulaştırma bakanlığının çalışma yürüteceği kaydedilirken, frekans artırımı gerçekleşmesi halinde Onur Air, uzun mesafeli uçuş yapan ilk özel şirket olacak.

Onur Havayolları Genel Müdürü Teoman Tosun’un Airporthaber’e konuyla ilgili olarak “Çin çok büyük bir ülke. Hem ticari kapasitesi hem de turizm potansiyeli olarak mutlaka girmemiz gereken bir pazar” şeklinde konuştu.

Onur Air geçtiğimiz hafta 6 adet Airbus 330 tipi uçak alacağını duyurmuştu. Uçakların iki tanesi bu hafta filoya katılacak.

©Airporthaber.com

Onur Air ısrarla “Çin” diyor…

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (91)

Ash ~ 3 yıl önce
Sirketin her yeri ağlama duvarı.Özellikle kabin ekipleri yolcuya takıyorlar maskelerini yine de gülümsüyorlar ama içleri kan ağlıyor ayın 10u maaş bitmiş,bekle gec yatacak uçuş primlerini,bekle uyarıları ihtarları yolcu şikayetlerini,uç kuruşluk TB yalakalarının sizi nereden nasıl vuracaklarını nereden başlayalım nasıl anlatalım bilmem Teoman Bey ile görüşelim en iyisi bu sanırım.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
birisi ~ 3 yıl önce
burasıda dönmüş kabin ağlama duvarına

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Aspi ~ 3 yıl önce
TB hanımefendi bütün önlemlerini almış, gitmek isteyen istediği yere gidebilir miş,yani ZAM mam yok!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Qwer ~ 3 yıl önce
Onur Air aklın havayolu sloganı hakkında var mıdır diyecekleriniz?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Caps ~ 3 yıl önce
Aklın yolu değil, aklını alan havayolu

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000