27 Kasım 2014, Perşembe 08:26:15

MALEZYA KAZASINI ÇÖZENE BÜYÜK ÖDÜL

Boeing’in kazasına ilişkin bilgiler için Ukrayna’da ödül arttı.
  • Ve o silah hava olaylarına müdahale etmesi yanında hareket halindeki bir uçağı dahi düşürebilir işte dediğim gibi o silahın adı HAAARP dir Malezya uçağını düşüren ABD nin elindeki gizli büyük tehlikeli o silah bu kazaya sebep olmuştur
  • Şunuda belirtmek isterim ABDin elindeki gizli silahın adı HAAARP dir
  • Uçağı vurdular düştü bu kadar basit diyorlar bizim Türk milleti ekmekçi kafa ançak Yemeğe Çalışır Malezya uçağını düşüren ABD dir ABDnin elinde doğal afet cihazı var Amerika o kadar uyduyu bosuna uzaya göndermiyor anlayın bunu Zaman'ın eski ABD Başkanlarından kenndy açıklama yapmiş bu konuyla ilgili böyle bir silahın oldurulmaya çalışıldığı yönünde Amerikan basınıda dahil tüm Dünya'ya açıklama yaptı ve bir suikaste kurban gitti uyan Türkiye Haitti 1999daki Gölcük depremi ve yakın zamanda meydana gelen deprem olaylarına dahil hepsinin arkasında ABD ve İSRAIL var
  • Kay

Wifka’ Alman dedektif bürosuna başvuran adı bildirilmeyen müşteri Ukrayna’da Boeing’in düşmesine ilişkin bilgiler karşılığında büyük ödül vaat ediyor. Alman müfettişler, Eylül ayında bu işe başladılar. Özel dedektif Josef Resch’in Capital Alman baskısına verdiği mülakatta bildirdiği gibi bu dönem içerisinde müfettişler binden fazla e-posta, onlarca mektup ve yüzlerce telefon arayışını incelediler. Bilgilerin çoğu yanlışken bir takım tanıklardan gelen bilgiler dikkate değer ve uzmanlar bu bilgilerle çalışmaya devam ediyorlar.

Sadece müşterilerine hesap veren özel dedektifler soruşturmayı kimseye anlatmıyorlar. Herkes için sır olan müşteri, yeni ödülü açıkladı: MH-17 uçuş numaralı uçağın düşmesinin soruşturmasına müdahaleye ilişkin bilgiler için 17 milyon dolar vaat ediliyor. Herşeye göre müfettişlerin resmi soruşturmanın nasıl geliştiğine dair bilgileri var fakat gerçeklerin nasıl saklandığı ve kasten tahrif edildiği, kimin emriyle bunun yapıldığı ve kimin bu gelişmeleri bildiği delillerine ihtiyaçları var. Josef Resch, bu nedenle Alman dedektiflerin yeni ‘Edward Snowden’ aradıklarını söyledi.

Göründüğü gibi daha geleneksel yöntemleri kullanarak bilgileri elde etmek mümkün değildir. Bir süre önce Hollanda’nın Elsevier haber baskısı, Ukrayna, Hollanda, Belçika ile Avustralya arasında tek tarafının çıkarlarına uygun olursa bile soruşturma ile ilgili herhangi bilgilerini saklayacakları gizli anlaşmanın gerçekten olup olmadığına dair talebi hükümete gönderdi. Bu soruyu yanıtlamaktan vazgeçen hükümet, bunun uluslararası ilişkilere zarar gösterebileceğini söyledi.

Sonuçta soruşturma Hollanda’nın yetkililerinin resmi gözetiminde ve Ukraynalılar, Belçikalılar ve Avustralyalıların yoğun gözetimleri altında yapılıyor ya da yapılmıyor. Malezya’nın bile soruşturmaya katılmasına izin verilmemesinin saçmalık olduğunu söyleyen Uçuş Güvenliği Vakfı üyesi Sergey Melniçenko bu konuda şunu dedi:

«Malezya’nın soruşturmaya, uğaçın enkazlarının toplanmasına katılması için izin verilmiyor. Şaşırtıcı bir şeydir. Zira bütün var olan kanunlara ve Uluslararası Sivil Havacılık Örgütünün standartlarına göre uçağa sahip olan hava yolları şirketinin kayıtlı olduğu ülke, soruşturmaya katılmak zorundadır. Fakat bu soruşturma başından itibaren büyük derecede politizasyona sahiptir.

Malezyalılar buna razı değiller. Ukrayna’da uçağın düşmesinden sonra ilk birkaç saat içerisinde Malezya milislerle ‘kara kutuların’ iade edilmesi konusunda anlaştı. Malezya onları alıp deşifre etmek için Hollandalıların başkanlığındaki uluslararası araştırmacılar grubuna verdi. Malezya’nın soruşturmaya katılması bununla tamamlandı. Hollanda Başbakanı Mark Rutte’nin Kasım ayında Malezya’ya yaptığı ziyaret sırasında vaat ettiklerine rağmen yerli uzmanların kaza yerindeki uçak enkazları toplayıp götürmelerine izin verilmedi. Kuala Lumpur ise, sebebin kendilerinin asılsız bir şekilde hiç kimseyi suçlamaya acele etmemeleri ve objektif soruşturmanın sonuçlarını bekleme kararını almalarından kaynakladığını tahmin ediyor. Böylece araştırmacıların grubunun insanlardan gizlemek istediği gerçeklerin uygunsuz tanıkları olabilirler. Bu nedenle kendilerine ait uçağın düşmesinin nedenlerinin soruşturmasından uzakta tutukuyorlar.

Amsterdam-Kuala Lumpur seferini yapan MH-17 sefer sayılı Boeing 777 yolcu uçağı 17 Temmuz’da Ukrayna’nın doğusunda düştü. Uçakta bulunan 298 kişi hayatını kaybetti. (turkish.ruvr)

MALEZYA KAZASINI ÇÖZENE BÜYÜK ÖDÜL

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (10)

Yüksel odabaş ~ 3 yıl önce
Ve o silah hava olaylarına müdahale etmesi yanında hareket halindeki bir uçağı dahi düşürebilir işte dediğim gibi o silahın adı HAAARP dir Malezya uçağını düşüren ABD nin elindeki gizli büyük tehlikeli o silah bu kazaya sebep olmuştur

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yüksel Odabaş ~ 3 yıl önce
Şunuda belirtmek isterim ABDin elindeki gizli silahın adı HAAARP dir

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yüksel odabaş ~ 3 yıl önce
Uçağı vurdular düştü bu kadar basit diyorlar bizim Türk milleti ekmekçi kafa ançak Yemeğe Çalışır Malezya uçağını düşüren ABD dir ABDnin elinde doğal afet cihazı var Amerika o kadar uyduyu bosuna uzaya göndermiyor anlayın bunu Zaman'ın eski ABD Başkanlarından kenndy açıklama yapmiş bu konuyla ilgili böyle bir silahın oldurulmaya çalışıldığı yönünde Amerikan basınıda dahil tüm Dünya'ya açıklama yaptı ve bir suikaste kurban gitti uyan Türkiye Haitti 1999daki Gölcük depremi ve yakın zamanda meydana gelen deprem olaylarına dahil hepsinin arkasında ABD ve İSRAIL var

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Android Uygulaması ~ 3 yıl önce
Kay

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000