02 Nisan 2014, Çarşamba 08:55:03

KAYIP UÇAK ABD ÜSSÜ'NDE Mİ?

Malezya uçağından bir mühendisin karanlık fotoğraf ve 'kaçırıldık' mesajı yolladığı iddia edildi. Mesaj koordinatı ABD üssünü gösteriyor
  • Bu yorum eleştiri sınırlarını aştığı için sansürlenmiştir.
  • uçak çok gizli bir şekilde abd üssüne kaçırılıyor ve bu da türkiyede haber olabiliyor öyle mi? :) engelleyemiyorlar yani
  • Kesme esegin kuyrugunu.kimi kissa der kimi uzun der.
  • Bir koca gövdeli Amerikan imali Boing kayboldu, imalatçı firmanın ülkesinden hiç ses çıkmadı. Çin bile olaya dahil oldu, uydularını seferber etti, onca ülke arama kurtarma harekatı başlattı, ABD'den tık yok. Niçin acaba? Afrika'nın Doğusunda, Hindistan'ın Güneyinde, Avustralya'nın Batısında bir mercan adası var; haritalarda bile gözükmez. ABD'nin B-52 stratejik bombardıman uçaklarının ileri harekat üssüdür. Hani olur mu olur yani. Ancak oradan cep telefonu çekmez, uydu telefonu olması lazım, o da acıtır yani.

Malezya'dan Çin'e gitmek üzere 8 Mart'ta havalandıktan kısa bir süre sonra içindeki 239 kişi ile kaybolan MH370 sayılı Malezya uçağının enkazını arama çalışmaları devam ediyor. Hint Okyanusu'nda 254 bin kilometre karelik alanda yürütülen arama operasyonlarında hâlâ somut bir gelişme sağlanamazken, bölgedeki uçakların güvenliği için Avustralya bir hava kontrol merkezi oluşturdu. Havacılık tarihinin en gizemli olayları arasına şimdiden adını yazdıran uçağın, aslında kaybolmadığı ve kaçırıldığını savunan komplo teorisyenleri bu tezlerini kuvvetlendirecek yeni detaylara ulaştıklarını duyurdu. Bu gruba göre uçak, Maldivler yakınlarındaki Diego Garcia isimli adadaki ABD üssüne götürüldü.

FOTOĞRAF VE SESLİ NOT

Malezya uçağında bulunan ve IBM mühendisi olduğunu belirten Philip Wood isimli yolcunun internete yüklediği fotoğraf kanıt olarak gösteriliyor. Wood kapkaranlık fotoğrafa sesli not olarak da, "Uçağım kimliğini bilmediğim askerler tarafından kaçırıldıktan sonra gözlerim bağlı şekilde rehin alındım. IBM'de çalışıyorum. Kaçırılma esnasında telefonu popoma saklamayı başardım. Diğer yolculardan farklı bir yerde, ben bir hücrede tutuluyorum. Adım Philip Wood. Sanırım bana uyuşturucu verdikleri için düzgün düşünemiyorum" dedi.

Wood'un geçtiği fotoğraftaki Exif bilgilerindeki koordinatları Google Map üzerinde araştıran komplo teori sitesi 'jimstonefreelance'a göre fotoğraf gerçekten Diego Garcia sınırları içinde çekildi. Sitedeki haberde uçaktaki yolcu listesinde Philip isminin olduğuna dikkat çekildi. Haberde, IBM mühendisinin gözünü bağlayanların ABD askerleri olduğu belirtildi. ABD ordusunun tutukladıklarının başına çuval geçirdiğini ve bu sırada rehinelerin ellerini çözdüklerinin altı çizildi. Dolayısıyla söz konusu kişi boşta kalan elleri ile fotoğrafı çekip sesli mesaj göndermeyi başardı.

ÇELİŞKİLİ AÇIKLAMALAR

Ancak oda karanlıktı ve gözleri bağlı olduğu için sadece koordinatları göndermek için rasgele fotoğraf çekebildi. Söz konusu fotoğraftaki koordinatların Diego Garcia sınırları içinde olması da karanlık fotoğrafı internete herhangi bir kişinin yüklemediğinin göstergesi. Komplo teorisyenlerine göre ayrıca Malezya hükümetinin 8 Mart'tan bu yana çelişkili açıklamaları da uçağın aslında kaçırıldığı tezini güçlendiriyor. Malezya hükümetinin son olarak uçağın pilotlarının son sözleri hakkındaki açıklamalarının da çelişkili olduğu ortaya çıktı. Sivil Havacılık Departmanı tarafından dün yapılan bir açıklamaya göre Malezya uçağından gelen son mesajın sanıldığı gibi "Pekala iyi geceler" olmadığı "İyi geceler Malezya üç sıfır yedi" olduğu duyuruldu. Uzmanlar her ne kadar bu iki mesaj arasında da teknik olarak bir fark olmadığını söylese de komplo teorisyenleri aynı fikirde değil.

KAYIP UÇAK ABD ÜSSÜ'NDE Mİ?

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (15)

iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
Bu yorum eleştiri sınırlarını aştığı için sansürlenmiştir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
cool story ~ 4 yıl önce
uçak çok gizli bir şekilde abd üssüne kaçırılıyor ve bu da türkiyede haber olabiliyor öyle mi? :) engelleyemiyorlar yani

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Gurbetci Pilot ~ 4 yıl önce
Kesme esegin kuyrugunu.kimi kissa der kimi uzun der.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Merak ~ 4 yıl önce
Bir koca gövdeli Amerikan imali Boing kayboldu, imalatçı firmanın ülkesinden hiç ses çıkmadı. Çin bile olaya dahil oldu, uydularını seferber etti, onca ülke arama kurtarma harekatı başlattı, ABD'den tık yok. Niçin acaba? Afrika'nın Doğusunda, Hindistan'ın Güneyinde, Avustralya'nın Batısında bir mercan adası var; haritalarda bile gözükmez. ABD'nin B-52 stratejik bombardıman uçaklarının ileri harekat üssüdür. Hani olur mu olur yani. Ancak oradan cep telefonu çekmez, uydu telefonu olması lazım, o da acıtır yani.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000