10 Aralık 2014, Çarşamba 08:07:39

DÜŞÜRÜLEN UÇAĞIN PARÇALARI HOLLANDA'DA

Malezya Havayolları’nın 17 Temmuz’da Ukrayna’da düşen MH17 sefer sayılı uçağına ait enkazın ilk bölümü Hollanda’ya getirildi.
  • Rip
  • Batı burada suçu Rusyaya atmaya Çalışıyor ama o uçağı Ukrayna düşürdü ve sırf Rusya'yı kötü göstermek için kullanıyor Batı. Rusya'yla olan anlaşmazlıklar sonrası Rusya'yı Kötüye gösterme ve saçma haberler yapılıyor. Ekonomi anlamında yapılan uygulaman ile Rusya'yı güçsüzleştirmeye Çalışıyolar
  • Hollanda vatandaşları adına gurur duydum, bizde aynı yaklaşım olmazdı diye düşünüyorum.
  • Ha gayret de bu vakte kadar her türlü tahrifat yapıldı. Birşey çıkacağını sanmıyorum. Yine de vatandaşlarına sahip çıkan medeni ülke görüntüsünü çiziyorlar.

Tırlarla Ukrayna’dan bir hafta önce yola çıkan enkaz, polis eskortu eşliğinde Gilze-Rijen Havalimanı’na nakledildi. Parçalar burada birleştirerek uçağın düşüş sebebinin tespit edilmesi planlanıyor.

Enkazın ikinci bölümünün de hafta içinde getirilmesi bekleniyor. Tek tek numaralanıp fotoğrafları çekilecek parçalar havalimanındaki bir hangarda muhafaza edilecek. Birleştirme işleminin, tüm parçalar getirildikten sonra 2015’in ilk günlerinde başlayacağı belirtildi. 

Bir grup kurban yakını da uçağa ait enkazın getirilişini, havalimanı içinde kendilerine ayrılan özel bir bölümde takip etti.

Ukrayna’nın Rusya sınırına yakın bölgesinde 17 Temmuz’da düşen Malezya Havayolları’nın Amsterdam-Kuala Lumpur seferini yapan uçağında bulunan 283 yolcu ve 15 kişilik mürettebattan kurtulan olmamıştı. Kazada hayatını kaybedenlerden 196’sı Hollanda vatandaşıydı.

Kaza yerinden Hollanda’ya taşınan cenazelerden şimdiye kadar 292 kişinin kimliği tespit edilebildi. Hilversum kentindeki bir askeri kışlada 4 aydır muhafaza edilen cenazelerin teşhis işlemleri, Hollandalıların yanı sıra aralarında Avustralya, Almanya, Belçika, İngiltere, Malezya, Endonezya ve Yeni Zelanda’dan isimlerin olduğu yaklaşık 200 kişilik uzman ekip tarafından yürütülüyor.

Hollanda Güvenlik Araştırma Konseyi daha önce kazaya ilişkin hazırladığı ön raporunda, uçağın muhtemelen dışarıdan gelen bir nesneyle düşürüldüğünü, pilotaj hatasının söz konusu olmadığını açıklamıştı.

Ukrayna yönetimi, uçağın füzeyle vurulduğunu iddia etmiş, olaydan Rusya yanlısı ayrılıkçıları sorumlu tutmuştu. Ayrılıkçılar ise Ukrayna ordusunu suçlamıştı.

DÜŞÜRÜLEN UÇAĞIN PARÇALARI HOLLANDA'DA

Facebook Yorum

Yorumlar

Hollandali Turk ~ 3 yıl önce
Rip

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 3 yıl önce
Batı burada suçu Rusyaya atmaya Çalışıyor ama o uçağı Ukrayna düşürdü ve sırf Rusya'yı kötü göstermek için kullanıyor Batı. Rusya'yla olan anlaşmazlıklar sonrası Rusya'yı Kötüye gösterme ve saçma haberler yapılıyor. Ekonomi anlamında yapılan uygulaman ile Rusya'yı güçsüzleştirmeye Çalışıyolar

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 3 yıl önce
Hollanda vatandaşları adına gurur duydum, bizde aynı yaklaşım olmazdı diye düşünüyorum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 3 yıl önce
Ha gayret de bu vakte kadar her türlü tahrifat yapıldı. Birşey çıkacağını sanmıyorum. Yine de vatandaşlarına sahip çıkan medeni ülke görüntüsünü çiziyorlar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000