12 Şubat 2010, Cuma 11:56:10

BOEING'İ SARSAN AÇIKLAMA

Japon uçak koltuğu üreticisi Koito, Boeing uçakları için ürettiği koltuklarda güvenlik hatası olduğunu açıkladı.
  • arkadaşım boeing in uçaklarında hata olduğunu söylediğini nereden çıkardın, lütfen uydurma .amsterdam kazası hala nihayi rapora bağlanmadı .ayrıca bu haber boeing ve çalıştığı şirketlerin nekedar güvenilir olduğunu gösterir,sonuçta ticari çıkar düşünmeden hatalı olduğunu söleyip düzeltiyorlar . ama sen şimdi diyeceksinki bunu boeing yapmadı japonlar söyledi hatalı olduğunu .sence boeing e sormadan bu hatayı açıklıya bilirlermi.tabiki hayır .boeing istese bunu örtpas ederdi ancak .boeing uçuş güvenliğini bile bile riske atıcak birşey yapmaz. (thy tekirdağ uçağı için boeing tam bir açıklama yapmamış ve suçu üslenmemiştir)...
  • Kalite kontrolde Japonlar birinciligi kaybettiler. Gene israr ediyorum. Eger kalite kontrol mekanizmalari calissaydi bu koltuklar uretim safhasinda karantinaya alinir ve musteriye satilmazdi. Kalite kontrolu bu demeketir. Uretimin her safhasinda urunu ve uretime baslamadan once hammaddenin kalitesini kontrol etmektir.Onlarda Toyota gibi Boeing gibi urunler piyasa cikip teknik ozelliklerine aykiri performans gonderdiginde urun hatasinin farkina vardilar.
  • bu yorumu ancak kafa 1500 iken yazmış olabilirsin arkadaşım.. sen koyu bi kahve iç, yüzünü yıka kendine gel....
  • sayın Dispatch eğer o uzak doğulular olmasaydı,ofisinde oturacak koltuk,klavyesini kullanacak bilgisayar,ve kalite bilincini bu dünya'da biraz zor bulurdun.Dünya'ya kalite ve güveni sokan ve hatalarını kamuoyu ile paylaşan tek dürüst ırk dır onlar.üçkağıt zor bulursun,sorumluluar geçek sorumlulardır,gerektiğinde istifa gerektiğinde intihar edecek kadar namuslulardır...Örnekler çok mevcut.Şimdi oturda kıyasla bakalım ülkeizle...

Şirketin Ceo’su Takashi Kakewa yaptığı açıklamada, hali hazırda 1000 Boeing uçağında bulunan 150 bin uçak koltuğunu, yapımındaki güvenlik eksikliği nedeniyle geri toplama kararı aldıklarını dile getirdi.

Koltukların yeni güvenlik testlerinden başarıyla geçememesi üzerine bu kararı aldıklarını bildiren Kakewa, ilk kez geçen yıl sorunun farkına vardıklarını bildirdi.

Japonya Ulaştırma Bakanı Seiji Maehara, olayı utanç verici olarak niteleyerek, şirketin ciddi bir şekilde cezalandırılacağını söyledi.

Maehara, üretilen koltukların gerekli kalite ve güvenlik standartlarını karşılayacak şekilde yeniden test edilmelerinin isteneceğini belirtti.

Japon Koito sanayii yetkilileri, geri çağrılan 150 bin koltuğun test edilerek yenilenmesi konusunda tek korkulan şeyin, teslimatları zamanında yapamamak olduğunu ifade ettiler.

Japon üreticiye ait koltuklar daha çok All Nippon Havayolları, Air Canada, KLM, SAS ve Singapur Havayollarına ait uçaklarda kullanılıyor.

BOEING'İ SARSAN AÇIKLAMA

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (10)

Misafir ~ 8 yıl önce
arkadaşım boeing in uçaklarında hata olduğunu söylediğini nereden çıkardın, lütfen uydurma .amsterdam kazası hala nihayi rapora bağlanmadı .ayrıca bu haber boeing ve çalıştığı şirketlerin nekedar güvenilir olduğunu gösterir,sonuçta ticari çıkar düşünmeden hatalı olduğunu söleyip düzeltiyorlar . ama sen şimdi diyeceksinki bunu boeing yapmadı japonlar söyledi hatalı olduğunu .sence boeing e sormadan bu hatayı açıklıya bilirlermi.tabiki hayır .boeing istese bunu örtpas ederdi ancak .boeing uçuş güvenliğini bile bile riske atıcak birşey yapmaz. (thy tekirdağ uçağı için boeing tam bir açıklama yapmamış ve suçu üslenmemiştir)...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Kalite kontrolde Japonlar birinciligi kaybettiler. Gene israr ediyorum. Eger kalite kontrol mekanizmalari calissaydi bu koltuklar uretim safhasinda karantinaya alinir ve musteriye satilmazdi. Kalite kontrolu bu demeketir. Uretimin her safhasinda urunu ve uretime baslamadan once hammaddenin kalitesini kontrol etmektir.Onlarda Toyota gibi Boeing gibi urunler piyasa cikip teknik ozelliklerine aykiri performans gonderdiginde urun hatasinin farkina vardilar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
bu yorumu ancak kafa 1500 iken yazmış olabilirsin arkadaşım.. sen koyu bi kahve iç, yüzünü yıka kendine gel....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
sayın Dispatch eğer o uzak doğulular olmasaydı,ofisinde oturacak koltuk,klavyesini kullanacak bilgisayar,ve kalite bilincini bu dünya'da biraz zor bulurdun.Dünya'ya kalite ve güveni sokan ve hatalarını kamuoyu ile paylaşan tek dürüst ırk dır onlar.üçkağıt zor bulursun,sorumluluar geçek sorumlulardır,gerektiğinde istifa gerektiğinde intihar edecek kadar namuslulardır...Örnekler çok mevcut.Şimdi oturda kıyasla bakalım ülkeizle...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000