28 Nisan 2016, Perşembe 08:45:05

Zonguldak Havalimanı'ndan iç hat seferleri başlayacak

Zonguldak Platformu’nun Zonguldak Havaalanından yurt içi seferlerin başlaması önerisine Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım olumlu bakarak, Zonguldak, Bartın, Karabük ve gurbetteki vatandaşlara iç hat seferlerinin en kısa sürede başlayacağı müjdesini verdi.
  • İç hat seferleri ne zaman başlayacak ? İzmir de okuyorum ve sürekli gidip gelmem gerekiyor ama Zonguldak - İzmir arası 12 saat sürüyor neredeyse 2 günümü yolda geçiriyorum. Madem havalimanı var işe yarasın.
  • Ya bırakın kardeşim felsefeyi 1yılı geçmiş hala havaalanına uçak yok nezaman başlayacak adam gibi gün verin.
  • Antalya ya iç hatlar seferleriniz ne zaman başlayacak ? Antalya Bartın 13 saat oldugu için gidip gelmek çok zor oluyor. Lütven bir an önce Antalya ya seferlerinizi başlatırmısınız?
  • İstanbul seferleri başlasın artık. 9 saatte İstanbul'a gidiyorum. Ben dahil çoğu öğrenci BEÜ'yü yakın diye tercih etmemize rağmen 3.köprü yüzünden 9 saatte gidiyoruz. Aynı yolu arabayla 3.5 saatte gidiyorum.

Zonguldak Platformu’nun yürütme kurulu üyeleri, Ak Parti Milletvekili Hüseyin Özbakır’ın aracılığıyla Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım ile görüştü. Karabük’ten Zonguldak’a gelirken trende gerçekleşen görüşmede yurt içi ve yurt dışında yaşayan milyonlarca Zonguldak, Bartın ve Karabük insanının uçmak istediğini belirten Zonguldak Platformu Sözcüsü ve Karaelmas Gazeteciler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Osman Sav, Bakan Yıldırım’a ek sefer değil mevcut seferlerden birinin uğramasını istediklerini söyledi.

Özellikle Antalya, İzmir ve Trabzon seferlerini yapan uçaklardan birinin Zonguldak’a uğramasının hem devlete yük olmayacağını hem de bölge halkı ile yurt dışındaki vatandaşların talebinin karşılanmış olacağını vurguladı. İstanbul-Zonguldak hattının özellikle gurbetçilerin kullanımıyla işlek hale geleceğini ifade eden Zonguldak Platformu Sözcüsü Osman Sav, Zonguldak Valililiğinin hazırlamış olduğu raporun da bölge halkının talebinin ne derece olduğunu gösterdiğini ifade etti.

Atatürk Havaalanından ek sefer ve yolcu talebi olmadığına yönelik yanlış bilgilendirmenin giderilmesinin ardından Bakan Yıldırım, Müsteşar Yardımcısı Orhan Birdal’a konunun üzerinde çalışılması talimatını verdi. Karadeniz Muhtarlar Federasyonu Genel Başkanı Şerafettin Nas’ın da talebin olduğunu söylemesi üzerine talep olacağına taahhüt edilmesi durumunda iç hat seferlerine başlanacağını açıklayan Bakan Binali Yıldırım, Zonguldak Milletvekilleri Hüseyin Özbakır ve Özcan Ulupınar’ın da taahhüt vermesi üzerine “Hayırlı olsun, iç hat seferlerini başlatıyoruz” dedi.

Zonguldak Platformu Sözcüsü Osman Sav, destek verenler için şu açıklamada bulundu:
“Zonguldak Havaalanının yurt içi seferlerinin başlaması noktasında yıllardır mücadele eden başta Zonguldak Platformu üyesi 145 Sivil Toplum Kuruluşu yetkililerine, kamuoyu oluşumunda destek veren ve görüşmelerde bulunan MÜSİAD Zonguldak Şubesine, Havaalanı konusunda hazırlattığı rapor ile talebe resmi boyut kazandıran Sayın Valimiz Ali Kaban’a, Sayın Bakan Binali Yıldırım ile görüşme ortamı ayarlayan Sayın Milletvekilimiz Hüseyin Özbakır ve Ak Parti İl Başkanı Sayın Zeki Tosun’a, görüşme sırasında bizlere destek veren Sayın Milletvekilimiz Özcan Ulupınar’a ve bizleri dinleme nezaketinde bulunup seferlerin başlayacağı açıklaması yapan Sayın Binali Yıldırım’a teşekkür ederiz.”

Yurt içi seferlerin başlaması konusunda görüşmelerin sıklaşacağını söyleyen Zonguldak Platformu Sözcüsü Osman Sav, “Asıl iş bundan sonra. Zonguldak, Bartın, Karabük ve Almanya’daki gurbetçilerimiz başta olmak üzere herkesin Zonguldak Havaalanımıza sahip çıkmasını bekliyoruz. Nasipse en kısa sürede başlayacak olan yurt içi seferleriyle bölgenin gelişimine katkı sağlanacaktır” dedi.

Zonguldak Havalimanı'ndan iç hat seferleri başlayacak

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (25)

Feyza Kasapoğlu ~ 6 ay önce
İç hat seferleri ne zaman başlayacak ? İzmir de okuyorum ve sürekli gidip gelmem gerekiyor ama Zonguldak - İzmir arası 12 saat sürüyor neredeyse 2 günümü yolda geçiriyorum. Madem havalimanı var işe yarasın.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Komçaçiya ~ 7 ay önce
Ya bırakın kardeşim felsefeyi 1yılı geçmiş hala havaalanına uçak yok nezaman başlayacak adam gibi gün verin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Elmas Akcan ~ 11 ay önce
Antalya ya iç hatlar seferleriniz ne zaman başlayacak ? Antalya Bartın 13 saat oldugu için gidip gelmek çok zor oluyor. Lütven bir an önce Antalya ya seferlerinizi başlatırmısınız?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Bekir ~ 1 yıl önce
İstanbul seferleri başlasın artık. 9 saatte İstanbul'a gidiyorum. Ben dahil çoğu öğrenci BEÜ'yü yakın diye tercih etmemize rağmen 3.köprü yüzünden 9 saatte gidiyoruz. Aynı yolu arabayla 3.5 saatte gidiyorum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000