28 Nisan 2016, Perşembe 08:45:05

Zonguldak Havalimanı'ndan iç hat seferleri başlayacak

Zonguldak Platformu’nun Zonguldak Havaalanından yurt içi seferlerin başlaması önerisine Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım olumlu bakarak, Zonguldak, Bartın, Karabük ve gurbetteki vatandaşlara iç hat seferlerinin en kısa sürede başlayacağı müjdesini verdi.
  • Rabbim sizlerden razı olsun inşallah Rabbim kaza bela vermesin Ak parti ve ve bütün çalişanlara
  • Lütfen rica ediyorum sizden bu konuda bir an önce bişeyler olsun istiyorum ama olmuyor
  • Bir önce lütfen bekliyoruz gurbetciyiz. Biz
  • Eğer Zonguldak Havalimanı için biz Almanyadaki Zonguldaklılardan destek bekleniyorsa bizlerinde isteğimiz var.Biz Sezonda da olsa İstanbul Ankara değil Zonguldak'a uçmak isteriz.Fakat biletler dudak uçuklatıyor.Bizler Almanyada yaşıyor olabiliriz fakat bizlerde paramızı sokaktan toplamıyoruz.Çoğu bölgelerde işsizlik çok aynı Türkiye gibi.Ben yaz sezonunda Zonguldak'a uçmak istedim kişi başı 580 Eurodan başladı fiyatlar.İki kişi 1160 Euro birde bunun izini var 4 hafta.Birde 2 veya 3 defa gitmek zorundayız Yaşlı ailelerimiz için birde burasından bakarsak biz İstanbul ve Ankaraya yatırım yapıyoruz.Ozaman bunada bir çözüm bulsunlarki biletleri ucuzlatsınlar bizlerde Zonguldak'a uçalım.

Zonguldak Platformu’nun yürütme kurulu üyeleri, Ak Parti Milletvekili Hüseyin Özbakır’ın aracılığıyla Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım ile görüştü. Karabük’ten Zonguldak’a gelirken trende gerçekleşen görüşmede yurt içi ve yurt dışında yaşayan milyonlarca Zonguldak, Bartın ve Karabük insanının uçmak istediğini belirten Zonguldak Platformu Sözcüsü ve Karaelmas Gazeteciler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Osman Sav, Bakan Yıldırım’a ek sefer değil mevcut seferlerden birinin uğramasını istediklerini söyledi.

Özellikle Antalya, İzmir ve Trabzon seferlerini yapan uçaklardan birinin Zonguldak’a uğramasının hem devlete yük olmayacağını hem de bölge halkı ile yurt dışındaki vatandaşların talebinin karşılanmış olacağını vurguladı. İstanbul-Zonguldak hattının özellikle gurbetçilerin kullanımıyla işlek hale geleceğini ifade eden Zonguldak Platformu Sözcüsü Osman Sav, Zonguldak Valililiğinin hazırlamış olduğu raporun da bölge halkının talebinin ne derece olduğunu gösterdiğini ifade etti.

Atatürk Havaalanından ek sefer ve yolcu talebi olmadığına yönelik yanlış bilgilendirmenin giderilmesinin ardından Bakan Yıldırım, Müsteşar Yardımcısı Orhan Birdal’a konunun üzerinde çalışılması talimatını verdi. Karadeniz Muhtarlar Federasyonu Genel Başkanı Şerafettin Nas’ın da talebin olduğunu söylemesi üzerine talep olacağına taahhüt edilmesi durumunda iç hat seferlerine başlanacağını açıklayan Bakan Binali Yıldırım, Zonguldak Milletvekilleri Hüseyin Özbakır ve Özcan Ulupınar’ın da taahhüt vermesi üzerine “Hayırlı olsun, iç hat seferlerini başlatıyoruz” dedi.

Zonguldak Platformu Sözcüsü Osman Sav, destek verenler için şu açıklamada bulundu:
“Zonguldak Havaalanının yurt içi seferlerinin başlaması noktasında yıllardır mücadele eden başta Zonguldak Platformu üyesi 145 Sivil Toplum Kuruluşu yetkililerine, kamuoyu oluşumunda destek veren ve görüşmelerde bulunan MÜSİAD Zonguldak Şubesine, Havaalanı konusunda hazırlattığı rapor ile talebe resmi boyut kazandıran Sayın Valimiz Ali Kaban’a, Sayın Bakan Binali Yıldırım ile görüşme ortamı ayarlayan Sayın Milletvekilimiz Hüseyin Özbakır ve Ak Parti İl Başkanı Sayın Zeki Tosun’a, görüşme sırasında bizlere destek veren Sayın Milletvekilimiz Özcan Ulupınar’a ve bizleri dinleme nezaketinde bulunup seferlerin başlayacağı açıklaması yapan Sayın Binali Yıldırım’a teşekkür ederiz.”

Yurt içi seferlerin başlaması konusunda görüşmelerin sıklaşacağını söyleyen Zonguldak Platformu Sözcüsü Osman Sav, “Asıl iş bundan sonra. Zonguldak, Bartın, Karabük ve Almanya’daki gurbetçilerimiz başta olmak üzere herkesin Zonguldak Havaalanımıza sahip çıkmasını bekliyoruz. Nasipse en kısa sürede başlayacak olan yurt içi seferleriyle bölgenin gelişimine katkı sağlanacaktır” dedi.

Zonguldak Havalimanı'ndan iç hat seferleri başlayacak

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (29)

Emine Özsoy ~ 1 ay önce
Rabbim sizlerden razı olsun inşallah Rabbim kaza bela vermesin Ak parti ve ve bütün çalişanlara

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Emine Özsoy ~ 1 ay önce
Lütfen rica ediyorum sizden bu konuda bir an önce bişeyler olsun istiyorum ama olmuyor

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Emine Özsoy ~ 1 ay önce
Bir önce lütfen bekliyoruz gurbetciyiz. Biz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Fatma Özer ~ 3 ay önce
Eğer Zonguldak Havalimanı için biz Almanyadaki Zonguldaklılardan destek bekleniyorsa bizlerinde isteğimiz var.Biz Sezonda da olsa İstanbul Ankara değil Zonguldak'a uçmak isteriz.Fakat biletler dudak uçuklatıyor.Bizler Almanyada yaşıyor olabiliriz fakat bizlerde paramızı sokaktan toplamıyoruz.Çoğu bölgelerde işsizlik çok aynı Türkiye gibi.Ben yaz sezonunda Zonguldak'a uçmak istedim kişi başı 580 Eurodan başladı fiyatlar.İki kişi 1160 Euro birde bunun izini var 4 hafta.Birde 2 veya 3 defa gitmek zorundayız Yaşlı ailelerimiz için birde burasından bakarsak biz İstanbul ve Ankaraya yatırım yapıyoruz.Ozaman bunada bir çözüm bulsunlarki biletleri ucuzlatsınlar bizlerde Zonguldak'a uçalım.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000