27 Ağustos 2017, Pazar 20:41:24

Zeytin Dalı Grubu: 'İddialar gerçekten vahimdir!'

Hava-İş Sendikası yönetimine aday olan Kaptan Pilot İskender Çarkçı'nın önderliğindeki Zeytin Dalı Grubu yaşanan gelişmelerle ilgili açıklama yayımladı.
  • UMARIM PILVAK VE TALPA BASKANLARIYLA YENI HAVAIS BASKANI OLACAGINA INANDIGIM KAPTANIMIZLA, ONU BUNU BEGENMEYIP GELECEKLERINI DUSUNMEYEN KAPTAN ABILERIMIZ ON AYAK OLUR DA OZEL HAVAYOLU SIRKETLERINDE UCAN KABIN VE KOKPIT EKIBININ SENDIKALI OLMASI ICIN BIR MUCADELE BASLATILIR VE DEVLETE BASKI YAPILIR. AYRICA SENDIKALI OLMANIN, HAKLARIMIZA SAHIP OLMANIN NE KADAR ONEMLI OLDUGU OZEL SIRKETLERDE UCANLARA ANLATILMALI, YA MEVCUT IS KANUNA MADDE EKLENIP HAVACILIK DA BU KANUNA EKLENMELI YA DA HAVA IS KANUNU CIKARTILMALIDIR. OZEL HAVAYOLU SIRKETELRINDEKI KOKPIT VE KABIN PERSONELI SENDIKALI OLURSA ISTEN ATILIRSAN TEHDITIYLE KARSI KARSIYADIR, PARALAR ODENMEMEKTE BEGENMEYIORSAN KAPI ORADA BULABILIRSN BASKA SIRKETE GEC DENMEKTEDIR, SOSYAL HAKLAR HICE SAYILMAKTA, SUREKLI STRES VE BASKI ALTINDA UCULMAKTADIR.
  • Bizim sorunlarımızı bizden daha iyi kimse bilemez. Bu nedenle Zeytin dalı grubuna ve Çarkçı kaptana tam destek. Bu fırsatı kaçırmayalım lütfen.
  • Kimler abanttaki otel gezilerine kaçar kere gitti?bir kereden fazla gidenler kimler?
  • The İmam sosyal medya hesabından sendikacılık yapa dursun tahminim seçim sonucu değişmeyecek.Mevcut yönetim bir konuda büyük hata yapıyor, benim bildiğim ama kamuoyunun bilmediği bir soruyu açıklamıyorlar.soru ney mi ; Genel Sekreter neden afaroz edilmiştir ? 3 maddede bunu açıklayacağım. 1) 2013 sendika seçimleri kazanıldıktan sonra yaklaşık 6 ay sendikaya gelip sonrasında haftada 1 yada 2 sefer sendikaya uğramıştır.diğer günler memleketi Çanakkale/Biga da olduğu hgs ve benzin kayıtlarından tespit edilmiştir. 2) Toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde (25.dönem) şirket ile bireysel görüşmeler yapıp sendikanın kırmızı çizgilerini,hangi konularda esnek olduğunu,hangi konularda taviz verebileceğini tk tarafına satmıştır.belkide vaad uğrunadır bilinmez. 3) Makam ve mevkisini ahlaksız,aşağılık işler için kullanması (önce Hamdi topçu zamanında işe aldırdığı bir kabin memuruyla ilişki yaşaması ve sonrasında gelen tepkiler üzerine onu bıraktım deyip başka bir kabin memuruyla ilişki yaşaması)

Hava-İş Sendikası yönetimine aday olan Kaptan Pilot İskender Çarkçı'nın önderliğindeki Zeytin Dalı Grubu yaşanan gelişmelerle ilgili açıklama yayımladı.

Zeytin Dalı Grubu, gündemdeki tüm iddiaların aydınlatılması gerektiğini belirterek şu açıklamayı yayımladı:

Değerli Basınımız ve Hava İş üyeleri;

Sizlere dürüst, şeffaf gerçek bir sendikacılık taahhüdü ile Hava İş Sendikası yönetimine talip olan Zeytin Dalı Grubu olarak gelişmeler ile ilgili görüşlerimizi aktarmak istiyoruz.

Çalışanların hak ve menfaatlerinin korunup gözetileceği sendikal platform, hukuk dışı, demokrasi dışı, etik dışı yöntemlerin kullanılacağı bir alan değildir. 55 yıllık geçmişi olan Hava İş Sendikasını kamuoyu önünde küçük düşürmeye itibarsız ve değersiz hale getirmeye kimsenin hakkı yoktur. Maalesef son bir haftada basına yansıyan iddialar Hava İş üyesi emekçilerinin haklı talep ve beklentilerinin önüne geçmiş, kamuoyunda yanlış bir izlenimin doğmasına sebeb olmuştur. Hava İş Yöneticileri, haklarındaki bu iddialarla ilgili üyelerini tatmin edecek belgeli ve tutarlı açıklama yapmadan Genel Kurula girmemelidirler. Basındaki "Kamyoncu " söylemlerinden sonra ortaya çıkan bu yolsuzluk iddialarının mutlaka açığa kavuşturulması gerekmektedir.

İddialar gerçekten vahimdir. Üye aidatlarının hoyratça harcanması, mevcudiyeti ve kurucuları tartışmalı şirketlere aktarılması, fahiş ücret ve tazminatların ödenmesi Yönetim tararafından kamuoyuna açıklanmalıdır. Bu sadece vicdani ve ahlaki sorumluluk değil aynı zamanda hukuki bir zorunluluktur.

Sendika Yönetiminin genel kurulu dizayn etmek amacıyla şubelere baskın yapması, delege listelerini, seçim yer ve zamanını belirleme çalışmaları kabul edilemez. Tüzük açıktır ve bu yetkiler Şube temsilcilerine aittir. Halen hangi istasyonun kaç temsilci çıkaracağı, kaç "Kamyoncunun" kurula geleceği açıklanmamıştır.

Mevcut yönetimin yaptıkları ile çalışan kesimde ve kamuoyunda karşılığı kalmamıştır. Adil, dürüst, şeffaf bir Sendika olarak tüm çalışanlarımızı kucaklayacağımızı, mutlu, huzurlu açık ve net bir ortam sağlayarak Hava İş Sendikasını daha yüksek Ufuk'lara taşıyacağımızı bir defa daha vurgulamak istiyoruz. Hava İş hepimizindir ve öyle kalacaktır.

Saygılarımızla

Zeytin Dalı Gurubu adına
Kaptan İskender ÇARKCI

Zeytin Dalı Grubu: 'İddialar gerçekten vahimdir!'

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (37)

zeus ~ 11 ay önce
UMARIM PILVAK VE TALPA BASKANLARIYLA YENI HAVAIS BASKANI OLACAGINA INANDIGIM KAPTANIMIZLA, ONU BUNU BEGENMEYIP GELECEKLERINI DUSUNMEYEN KAPTAN ABILERIMIZ ON AYAK OLUR DA OZEL HAVAYOLU SIRKETLERINDE UCAN KABIN VE KOKPIT EKIBININ SENDIKALI OLMASI ICIN BIR MUCADELE BASLATILIR VE DEVLETE BASKI YAPILIR. AYRICA SENDIKALI OLMANIN, HAKLARIMIZA SAHIP OLMANIN NE KADAR ONEMLI OLDUGU OZEL SIRKETLERDE UCANLARA ANLATILMALI, YA MEVCUT IS KANUNA MADDE EKLENIP HAVACILIK DA BU KANUNA EKLENMELI YA DA HAVA IS KANUNU CIKARTILMALIDIR. OZEL HAVAYOLU SIRKETELRINDEKI KOKPIT VE KABIN PERSONELI SENDIKALI OLURSA ISTEN ATILIRSAN TEHDITIYLE KARSI KARSIYADIR, PARALAR ODENMEMEKTE BEGENMEYIORSAN KAPI ORADA BULABILIRSN BASKA SIRKETE GEC DENMEKTEDIR, SOSYAL HAKLAR HICE SAYILMAKTA, SUREKLI STRES VE BASKI ALTINDA UCULMAKTADIR.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
B737 Cpt. ~ 11 ay önce
Bizim sorunlarımızı bizden daha iyi kimse bilemez. Bu nedenle Zeytin dalı grubuna ve Çarkçı kaptana tam destek. Bu fırsatı kaçırmayalım lütfen.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Cobretti ~ 11 ay önce
Kimler abanttaki otel gezilerine kaçar kere gitti?bir kereden fazla gidenler kimler?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
metin akgün ~ 11 ay önce
The İmam sosyal medya hesabından sendikacılık yapa dursun tahminim seçim sonucu değişmeyecek.Mevcut yönetim bir konuda büyük hata yapıyor, benim bildiğim ama kamuoyunun bilmediği bir soruyu açıklamıyorlar.soru ney mi ; Genel Sekreter neden afaroz edilmiştir ? 3 maddede bunu açıklayacağım. 1) 2013 sendika seçimleri kazanıldıktan sonra yaklaşık 6 ay sendikaya gelip sonrasında haftada 1 yada 2 sefer sendikaya uğramıştır.diğer günler memleketi Çanakkale/Biga da olduğu hgs ve benzin kayıtlarından tespit edilmiştir. 2) Toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde (25.dönem) şirket ile bireysel görüşmeler yapıp sendikanın kırmızı çizgilerini,hangi konularda esnek olduğunu,hangi konularda taviz verebileceğini tk tarafına satmıştır.belkide vaad uğrunadır bilinmez. 3) Makam ve mevkisini ahlaksız,aşağılık işler için kullanması (önce Hamdi topçu zamanında işe aldırdığı bir kabin memuruyla ilişki yaşaması ve sonrasında gelen tepkiler üzerine onu bıraktım deyip başka bir kabin memuruyla ilişki yaşaması)

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000