21 Nisan 2012, Cumartesi 19:50:56

YILDIRIM'DAN TRAFİK VE 3. HAVALİMANI AÇIKLAMASI

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, 3. Köprü ve bağlantılı karayolu ihalesine ilişkin, ''Proje, finanse edilebilir, daha kısa sürede yapılabilir hale geldi ve dolayısıyla da teklif geldi'' dedi.
  • Flyİnn kacak bur yapidir inanmayan belediyeden kontrol etsin..Kacak yapilmis olan Flyİnn ve oradaki evlerin hepsini yiktirsaniz ve istimlak etseniz bu 3.pist yapilir ama oralarda kimlerin evleri yatirimlari var acaba????
  • Salla nasılsa yiyen çok.Hafızası zayıf, düşünemiyen topluma bunlar az bile.
  • ÇOK AKILLICA YAZILMIŞ BİR YAZI ARTIK İSTANBUL BÜYÜMEYECEK TOKİ NİN KİBRİT KUTUSU GİBİ PARK VE YOL DÜŞÜNÜLMEDEN YAPILAN EVLERİ İSTANBUL A GEREKLİ DEĞİL ANADOLU YA YAPILSIN İSTANBUL A PARASI OLMAYAN GELMESİN İSTANBUL A GÖÇ DURDURULSUN FABRİKA KURULMASIN YEŞİL ÇEVRE ORMAN GİBİ KONULARI BU YÖNETİM BİRAZ OLSUN ANLASIN ARTIK.
  • Hangi hesapla, 3. pistin maliyeti 5 milyar dolar diye aciklama yapiliyor? Hesap hatasi mi, yazim hatasi mi, kafa karisikligi midir, nedir anlamadim.
Ekonomi Gazetecileri Derneği (EGD) tarafından düzenlenen toplantıda ekonomi gazetecileriyle bir araya gelen Yıldırım, gazetecilerin sorularını yanıtladı.

''Atatürk Havalimanı'ndaki yoğunluğun giderilmesi için ne türlü tedbirler alınıyor?'' şeklindeki bir soru üzerine, trafiğin iyileştirilmesi için hava ve park tarafında iyileştirmeler yaptıklarını anlatan Yıldırım, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Trafik 4 kat artmış. Atatürk Havalimanı kaldırması gereken trafiğin yüzde 50'den fazlasını yapıyor şu anda. Bunu neyle sağladık. 05/23 pistini yeni baştan yaptık orada kapasite artışı sağladık. Seyrüsefer sistemlerini gözden geçirdik, yeniledik. Bazı özel tedbirler aldık. Şu anda 1000 trafiğin üzerine çıkıyoruz. 1070-1080 oluyor günde. Aslında bunun maksimum sınırı 600'dür. Saati 35-40'tı, şimdi 70'e çıktığı günler oluyor. Yani orada ne yeni bir pist yapılabilir, hiçbiri çözüm değil. Diyelim yeni bir pist yaptık. Minimum 5 milyar dolar... Çare şu; biraz daha trafiğin iyileştirilmesi için çalışma yapıyoruz. Gecikmelerin bir kısmı parkla ilgili. Park için askeriyenin kullandığı alanı kullanacağız. Seyrüsefer tarafında iyileştirme yapacağız ama bunların hepsi kısmi iyileştirme. Bazı uçakları başka taraflara yönlendireceğiz. Tarifeli seferlere daha çok imkan tanıyacağız. Bunlar kısa ve orta vadede biraz rahatlatacak tedbirler ama trafik artışı o kadar acımasız ki biz buna yetişemiyoruz. Çözüm; bu sene içerisinde 3. havaalanı için de ihaleye çıkacağız.''
YILDIRIM'DAN TRAFİK VE 3. HAVALİMANI AÇIKLAMASI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (12)

Misafir ~ 6 yıl önce
Flyİnn kacak bur yapidir inanmayan belediyeden kontrol etsin..Kacak yapilmis olan Flyİnn ve oradaki evlerin hepsini yiktirsaniz ve istimlak etseniz bu 3.pist yapilir ama oralarda kimlerin evleri yatirimlari var acaba????

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
Salla nasılsa yiyen çok.Hafızası zayıf, düşünemiyen topluma bunlar az bile.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
ÇOK AKILLICA YAZILMIŞ BİR YAZI ARTIK İSTANBUL BÜYÜMEYECEK TOKİ NİN KİBRİT KUTUSU GİBİ PARK VE YOL DÜŞÜNÜLMEDEN YAPILAN EVLERİ İSTANBUL A GEREKLİ DEĞİL ANADOLU YA YAPILSIN İSTANBUL A PARASI OLMAYAN GELMESİN İSTANBUL A GÖÇ DURDURULSUN FABRİKA KURULMASIN YEŞİL ÇEVRE ORMAN GİBİ KONULARI BU YÖNETİM BİRAZ OLSUN ANLASIN ARTIK.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
Hangi hesapla, 3. pistin maliyeti 5 milyar dolar diye aciklama yapiliyor? Hesap hatasi mi, yazim hatasi mi, kafa karisikligi midir, nedir anlamadim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000