19 Haziran 2012, Salı 08:40:23

YENİ PİST REFERANDUMA TAKILDI...

Geçen yıl yaklaşık 38 milyon yolcuya hizmet veren Münih Havalimanı'na yapılmak istenen 3. pist Münihlilerin oylarına takıldı...
  • genç subaylar rahatsız:)gibi haber olmush

Referanduma katılanların yüzde 54'ü piste karşı oy kullanırken, Bavyera Hükümeti ve Münih Havalimanı yetkilileri projeden vazgeçmiyor.

Almanya'nın en büyük ikinci havalimanı olan Münih Havalimanı yapılmak istenen 3. pist referanduma takıldı. Seçmenin yüzde 32'sinin katıldığı referandum kararı bir yıl geçerli. haber Oylamanın hemen ardından basın bildirisi yayınlayan Yeşiller Partisi'nin Münih Başkanı Katharina Schulze, halkın ne pahasına olursa olsun büyük projelere izin vermediğini ve kararın çevreye zarar veren projelere karşı mücadele edenlere cesaret vereceğini kaydetti. Pist karşıtları, çevre kirliliği ve uçak gürültüsünden şikayetçiler.

Münih Belediye Başkanı Christian Ude, halkın kararını kabul ettiğini ve proje için yapılacak karar toplantısında karşı yönde oy vereceğini dile getirdi.

Öte yandan bölgenin ekonomik gelişmesi için pistin gerekliliğini savunan Bavyera hükümetinin projeden vazgeçmediği ve çıkış yolları aradığı bildirildi. Bavyera Maliye Bakanı Markus Söder, 12 ay sonra konuyu yeniden gündeme getirebileceklerini söyledi. (Zaman)

YENİ PİST REFERANDUMA TAKILDI...

Facebook Yorum

Yorumlar

genç ~ 6 yıl önce
genç subaylar rahatsız:)gibi haber olmush

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000