16 Ağustos 2014, Cumartesi 10:10:14

YDA, DALAMAN'IN 70.5 EURO'LUK İLK TAKSİDİNİ ÖDEDİ

Dalaman Havalimanı'nın işletilmesi ihalesini kazanan YDA Grup'un ilk taksidi ödemesi dolayısıyla JW Marriot Otel'de tören düzenlendi.
  • Yap islet devret sistemiyle bide ant kas a yapsalar havalimani ister kilimasi olmasin varsin. :)
  • baksanıza ne kadar mutlular...çünkü işler tıkırında.
  • YDA, DALAMAN'IN 70.5 EURO'LUK İLK TAKSİDİNİ ÖDEDİ. keşke ödemeden önce 3 telsiz 2 telefon. aprona 1 araba alsaydın.
  • sadece gülüyorum... inanın söylenecek çok şey var bu müslümanlara.

Birdal, Dalaman Havalimanı işletme hakkı devri projesinin 17'nci önemli projeleri olduğunu söyledi.

Havalimanının konfor, hizmet kalitesi bakımından dünyayla yarıştığını ve ülkeyi ziyaret edenlere birinci sınıf hizmet sunduğunu belirten Birdal, Türkiye havalimanları arasında yolcu trafiğinde 2014 yılı temmuz sonu itibarıyla 7'nci, Avrupa havalimanları yolcu sıralamasında ise 87'nci sırada bulunduğunu kaydetti.

Birdal, havalimanının, modern bir havalimanında bulunması gereken tüm tesis ve imkanlara sahip olduğunu ifade ederek, şöyle konuştu:

"Muğla Dalaman Havalimanında yolcu trafiği; 2013 yılında 4 milyon 55 bin 630'dur. 2014 temmuz sonu itibariyle 2 milyon 160 bin 719 bin olan yolcu sayısının yıl sonunda 4,5 milyona ulaşması beklenmektedir. Bu yılın temmuz sonu itibariyle yolcu trafiğinin yüzde 77'si dış hat, yüzde 23'ü iç hat olarak gerçekleşmiştir. Temmuz sonu itibariyle 2013'ün yolcu trafiğine göre iç hatlarda yüzde 11, dış hatlarda yüzde 4 artış sağlanmıştır. 2013 sonu itibariyle toplam uçak trafiği 30 bin 320 olarak gerçekleşmiştir. 2014 sonunda bu rakamın 32 bin 911'e yükselmesi beklenmektedir."

- "Çok ayrıcalıklı bir proje olacak"

YDA Grup Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Arslan, 2006'da hizmete açılan Dalaman Havalimanı Dış Hatlar Terminalini yaparken, Türkiye'ye kazandırılan çok önemli bir eser olacağına inandıklarını söyledi.

Havalimanının, halihazırda yaklaşık 4,5 milyon yolcuya hizmet verdiğini belirten Arslan, Dalaman'a 106 bin metrekare kapalı alana sahip yeni bir iç hatlar terminali kazandıracaklarını ifade etti. Arslan, şöyle konuştu:

"Yeni terminal binası teknik ve görsel açılardan çok ayrıcalıklı bir proje olacak. Mevcut dış hatlar terminali 96 bin 417 metrekare toplam kapalı alana sahip, yeni yapılacak iç hatlar terminali ise 105 bin 585 metrekare kapalı alana sahip olacak. Yeni iç hatlar terminalinin bünyesinde 8 konveyör ve 7 yolcu köprüsü bulunacak. Yani çok daha kapsamlı ve büyük bir terminali inşa edeceğiz."

Arslan, 12. Cumhurbaşkanı seçilen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın öncülüğünde sürdürülen yap işlet devret projelerinin ülke ekonomisine çok önemli katkı sağladığını belirterek, "Bu vizyon çerçevesinde 'havayolu halkın yolu' sloganıyla yola çıkan, ülkemiz havacılık sektörüne damgasını vuran bu gibi büyük projelerle çok önemli bir yol kat edilmiştir" dedi.

Hüseyin Arslan, 25 yıllık işletme hakkının devir bedeli olan KDV dahil 831 milyon 900 bin avro ve yeni yapacakları 200 milyon avroluk iç hatlar terminaliyle toplamda 1 milyar avroluk dev bir yatırıma imza attıklarını kaydetti.YDA, DALAMAN'IN 70.5 EURO'LUK İLK TAKSİDİNİ ÖDEDİ

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (5)

Android Uygulaması ~ 4 yıl önce
Yap islet devret sistemiyle bide ant kas a yapsalar havalimani ister kilimasi olmasin varsin. :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
tıkır tıkır ~ 4 yıl önce
baksanıza ne kadar mutlular...çünkü işler tıkırında.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
isimsiz... ~ 4 yıl önce
YDA, DALAMAN'IN 70.5 EURO'LUK İLK TAKSİDİNİ ÖDEDİ. keşke ödemeden önce 3 telsiz 2 telefon. aprona 1 araba alsaydın.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ne yapacaksın ismi ~ 4 yıl önce
sadece gülüyorum... inanın söylenecek çok şey var bu müslümanlara.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000