23 Nisan 2012, Pazartesi 08:30:58

"YAZICIOĞLU SUİKASTE KURBAN GİTTİ"

Helikopter kazasında hayatını kaybeden BBP lideri Muhsin Yazıcıoğlu’nun ölmeden bir süre önce, üst düzey bir general tarafından tehdit edildiği iddia edildi...
  • profesyonel arkadaş yorumunda 'bir general gerçekten böyle bir şeye niyetlenirse bunu bir şekilde yapar ve kimsenin de ruhu duymaz' demiş . Örneklerle sabit herhalde bu tezi...
  • Olayi yakindan takip edenler,bu kazadan suikast kokulari geldigini gayet net biliyor.THK tarafindan inkar edilen ve daha sonra kabul edilmek zorunda kalinan gercekler oldugu gibi,Esref Bitlis,Albay Cillioglu suikastleri de ayni normda yapilmistir.Bunlari desifre edilmesi toplumun gozbebegi orduyu karalamak degil,ordunun inandiriciligini ve guvenilirligini artirmaktir.Ordu icerisindeki art niyetli insanlarin suclanmasi ordunun suclanmasi anlami tasimaz
  • amatörce de olsa maksatlı bir dezenformasyon çalışması... rahmetlinin üzerinden ordu gibi hayati bir kuruma saldırmak hangi güç odaklarına hizmet eder varın gerisini siz düşünün.
  • abartılı bir dedikodudan ibaret,tuhaf bir haber. hiç bir Türk Generali kalkıp da böyle amatörce bir hata yapmaz. Şayet gerçekten niyeti varsa,bunu bir şekilde yapar ve kimsenin de ruhu duymaz. yapmayın,bir kaç tane kendini bilmez çıktı diye binlerce yıllık geçmişi olan bir kuruma böyle hayasızca saldırmayın,ayıptır.
Avrupa Türk Kültür Dernekleri Birliği Eski Başkanı Recep Yıldırım, Yazıcıoğlu'nun katıldığı bir resepsiyonda, kendisini arayan generalin 'dağlarda parçaların toplanmaz, kalırsın' şeklindeki tehdidine çok sert tepki verdiğini ifade etti. Recep Yıldırım, Muhsin Yazıcıoğlu'nun suikast sonucu şehit olduğunu savundu.
 
Özel yetkili Malatya Cumhuriyet Savcılığı, Muhsin Yazıcıoğlu'nun 25 Mart 2009 tarihinde beş arkadaşıyla birlikte hayatını kaybettiği helikopter olayıyla ilgili soruşturmayı derinlemesine devam ettiriyor. Soruşturma sürerken Avrupa Türk Kültür Dernekleri Birliği Eski Başkanı Recep Yıldırım, çarpıcı açıklamalarda bulundu. BBP lideri Yazıcıoğlu'nun suikast sonucu ortadan kaldırıldığını savunan Yıldırım, şöyle konuştu: "Muhsin Yazıcıoğlu birileri için tehlike arz ediyordu. Her babayiğit gidip de mayın tarlalarında basın toplantısı yapamaz. 'Türkiye İran olmaz, Suriye olmasına da müsaade edemeyiz' açıklaması yapma cesareti hiçbir liderde yoktu. En kritik dönemde 'Millete namlusunu çeviren tanklara, ben selam durmam' diyecek kadar yiğitti kendisi. 'Ben derin devlet tanımam, ben derin milletim' derdi. Şahit olduğum olayları düşündükçe 'neden Muhsin Yazıcıoğlu şehit edilsin' gibi ifadelerin içinin boş olduğunu daha iyi anlıyorum. Yazıcıoğlu birileri için tehlikeydi. Dolayısıyla o helikopterin bir suikast sonucu düştüğünü düşünüyorum. İlk gün de böyle söylüyordum. Suikast yapıldığına dair ilk gün hiçbir belge yoktu. Aradan iki buçuk yıl geçti. O iddiamızı güçlendirir duruma geldik."
 
"DAĞLARDA PARÇALARIN TOPLANMAZ KALIRSIN"
 
Muhsin Yazıcıoğlu'nun bir general tarafından tehdit edildiğini öne süren Recep Yıldırım, bir resepsiyon sırasında Yazıcıoğlu'na bir generalin 'Son zamanlarda çok ileri gidiyorsun, korkarım ki dağlarda parçaların toplanmaz kalırsın' dediğini ifade etti. Yıldırım, olayı şöyle anlattı: "17 Ocak 2009 tarihinde Almanya'nın Ludwigshafen şehrinde bir düğün salonunda düzenlenen gecede sivil toplum örgütlerinin başkanlarının olduğu masada rahmetli (Yazıcıoğlu) bu konuyu anlatıyor. 'Resepsiyonda bir generalin 'Son zamanlarda çok ileri gidiyorsun korkarım ki dağlarda parçaların toplanmaz kalırsın' dediğini aktarıyor. Rahmetli de o generale 'ben de o zaman senin apoletlerini sökerim' gibisinden çok sert tepki veriyor. Daha sonra o masada bulunan arkadaşlardan biri bana bu konuyu anlattı. Ben de bu konuyu arkadaştan öğrendiğim kadarıyla Yazıcıoğlu'na sordum. Başkan da bu konuyla ilgili sessiz kalmam gerektiğini söyledi. Bu konunun aydınlatılabilmesi için Muhsin başkanın 25 Mart 2009 tarihinden beş yıl öncesine ait kullandığı telefonlarının tüm dökümlerinin çıkarılması gerekir."
 
"BU ANEKDOTUN ARAŞTIRILMASI GEREKİR"
 
Recep Yıldırım, bu tarihi anekdotun araştırılmasını istedi. Yıldırım, "Helikopterin düşmesiyle ilgili basından takip ettiğim kadarıyla ortaya çıkan bulguları gördükten sonra bu olayın savcılık tarafından yürütülen soruşturmaya katkı sağlayacağını umuyorum. Dolayısıyla bu anekdotun bir şekilde araştırılarak ortaya çıkartılması gerekir diye düşünüyorum." ifadelerini kullandı. (Sabah)
"YAZICIOĞLU SUİKASTE KURBAN GİTTİ"

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (12)

Misafir ~ 6 yıl önce
profesyonel arkadaş yorumunda 'bir general gerçekten böyle bir şeye niyetlenirse bunu bir şekilde yapar ve kimsenin de ruhu duymaz' demiş . Örneklerle sabit herhalde bu tezi...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
Olayi yakindan takip edenler,bu kazadan suikast kokulari geldigini gayet net biliyor.THK tarafindan inkar edilen ve daha sonra kabul edilmek zorunda kalinan gercekler oldugu gibi,Esref Bitlis,Albay Cillioglu suikastleri de ayni normda yapilmistir.Bunlari desifre edilmesi toplumun gozbebegi orduyu karalamak degil,ordunun inandiriciligini ve guvenilirligini artirmaktir.Ordu icerisindeki art niyetli insanlarin suclanmasi ordunun suclanmasi anlami tasimaz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
amatörce de olsa maksatlı bir dezenformasyon çalışması... rahmetlinin üzerinden ordu gibi hayati bir kuruma saldırmak hangi güç odaklarına hizmet eder varın gerisini siz düşünün.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
abartılı bir dedikodudan ibaret,tuhaf bir haber. hiç bir Türk Generali kalkıp da böyle amatörce bir hata yapmaz. Şayet gerçekten niyeti varsa,bunu bir şekilde yapar ve kimsenin de ruhu duymaz. yapmayın,bir kaç tane kendini bilmez çıktı diye binlerce yıllık geçmişi olan bir kuruma böyle hayasızca saldırmayın,ayıptır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000