27 Nisan 2015, Pazartesi 17:10:19

YAVUZ ÇİZMECİ ABD'YE UZLAŞMAYA GİTTİ

İran’a Boeing 747 satışına aracılık ettiği iddiasıyla hakkında soruşturma yürütülen sivil havacılığın duayen ismi Çizmeci, ABD’yle uzlaşmaya gitti. Güvenlik denetimi olan sektörlerde 20 yıl iş yasağı ve 50 bin dolar ceza aldı
  • Neresi duayenmiş bu kişinin.? Geçenlerde kitap basan bir temsilci şirketin sahibine de duayen dendi. Bu kadar mı ucuz bu işler allah aşkına.
  • Şirketinde de çalıştım paramıda alamadım köle gibi çalışmanızı ister vermeye gelince yok Türk havacılığını Allah böylelerinden korusun parasını bankaya yatırsın faizi ile purosunu içsin bir daha HAVACILIK işlerine bulaşmasın duayenmiş haaa haaa
  • Apple Store yorumcusuna; Evet ekmek Aş vermek bedavadan birşey değil. Sen çalışıyorsun ve verilen ücretide alıyorsun. Buraya kadar normal ve mutabıkız. Be hey ukala bu herif MRO yu kurmasa, Çin'den 747 yi getirmese, Baba'nın çiftliğide uçağıda yok ya ! Sen nerede iş bulacaksın ? Adam gelmiş 70 ine yatırır bankaya parayı alır faizi yakar puroyu içer saki' sini bakar keyfine senle mi uğraşacak. Hadi Yürü 2015 mi 2025 nere gidersen
  • Yürü be Çizmeci :) Duayen görmesek hadi neyse diyecem ama senin isminin duayen kelimesi ile anılması komik olmuş :) Zamanında ben havacı değil tüccarım diyen sen değilmiydin ???

Isparta’da 2007’de düşen yolcu uçağı nedeniyle ocak ayında 11 yıl hapis cezası alan World Focus Havayollar’nın sahibi ve Türk sivil havacılığının duayen ismi Yavuz Çizmeci, hakkında ABD’de devam eden İran’a uçak satışına aracılık ettiğine dair soruşturmada uzlaşma yoluna gitti. Çizmeci, 50 bin dolar para cezası aldı.

ABD, Çizmeci’nin sahip olduğu veya olacağı şirketlerle 20 yıl ülkenin güvenlik denetimine tabi sektörleri, malları ve hizmetlerinde iş, ticaret, danışmanlık ve aracılık faaliyetinde bulunmasını yasakladı. Yasak gerekli görülürse Çizmeci’yle iş ilişkisi olanları da kapsayacak.

Habertürk’ün sorularını yanıtlayan Çizmeci, “Bu 7-8 senedir süren bir olaydı.Tam İran’la yumuşama süreci başlamışken,biz de ABD’de BIS’le anlaşmaya karar verdik. Daha fazla sürüncemede kalmasını istemedik. Cezayı ödedik” diye konuştu.

2011’de böyle bir faaliyette bulunmadığı yönündeki açıklamalarını hatırlattığımız ve BIS’le uzlaşmanın şimdi kabul ettiği anlamına gelip gelmediğini sorduğumuz Çizmeci, “Anlaşmanın içeriğini okursanız iddiaların kabul edildiğine yönelik bir ifade bulunmuyor. Ben bir takım sorunları uzlaşarak çözmeye inanıyorum” dedi.

Öte yandan uzlaşma anlaşması Çizmeci’yi yayımlanan kararda yer alan suçlamaları reddetmeye yönelik açıklamalar yapmaktan men ediyor. (Habertürk)

YAVUZ ÇİZMECİ ABD'YE UZLAŞMAYA GİTTİ

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (15)

Duayen ~ 3 yıl önce
Neresi duayenmiş bu kişinin.? Geçenlerde kitap basan bir temsilci şirketin sahibine de duayen dendi. Bu kadar mı ucuz bu işler allah aşkına.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Duayen ~ 3 yıl önce
Fly cı değil miydi o ?
iPhone Uygulaması ~ 3 yıl önce
Şirketinde de çalıştım paramıda alamadım köle gibi çalışmanızı ister vermeye gelince yok Türk havacılığını Allah böylelerinden korusun parasını bankaya yatırsın faizi ile purosunu içsin bir daha HAVACILIK işlerine bulaşmasın duayenmiş haaa haaa

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 3 yıl önce
Apple Store yorumcusuna; Evet ekmek Aş vermek bedavadan birşey değil. Sen çalışıyorsun ve verilen ücretide alıyorsun. Buraya kadar normal ve mutabıkız. Be hey ukala bu herif MRO yu kurmasa, Çin'den 747 yi getirmese, Baba'nın çiftliğide uçağıda yok ya ! Sen nerede iş bulacaksın ? Adam gelmiş 70 ine yatırır bankaya parayı alır faizi yakar puroyu içer saki' sini bakar keyfine senle mi uğraşacak. Hadi Yürü 2015 mi 2025 nere gidersen

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 3 yıl önce
Yürü be Çizmeci :) Duayen görmesek hadi neyse diyecem ama senin isminin duayen kelimesi ile anılması komik olmuş :) Zamanında ben havacı değil tüccarım diyen sen değilmiydin ???

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000