21 Ağustos 2008, Perşembe 12:14:13

Yakıt fiyatları yeniden yükselişe geçti!

Uluslararası piyasalarda ham petrolün varil fiyatı, Rusya'nın ABD ve Polonya arasında imzalanan füze kalkanı anlaşmasına tepki göstermesi nedeniyle 116 doların üzerine çıktı.
  • KONUDA ANLAŞTIĞIMIZ VE KİBAR YAKLAŞIMINIZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM. TABİKİ VERGİ VERMEKTEN GURUR DUYARIM YOLLARINDAN,ELEKTRİĞİNDEN,SUYUNDAN,SOSYAL HAKLARINDAN(YETERLİ OLMASADA),KANUNLARINDAN,GÜVENLİĞİNDEN VS. VS EN ÖNEMLİ VARLIĞINDAN GURUR DUYARIM TC. DEVLETİMİN! AMA BUNLAR YİNE BİZLERİN ASLOLAN BİZLERİN VERGİLERİYLE YAPILMAKTA!!VE BEN O-BU VERGİ KAÇIRIYOR DİYEMİYORUM BÜYÜK FİRMALAR TAKİPTE ÇALIŞANIN AORT DAMARINDAN GİRİLMİŞ KAÇACAK YER YOK!!! VE EVİ,ARABASI,İŞYERİ OLAN HERKES VERGİ VERİYOR.BURADA HÜKÜMETLERDEN RİCAMIZ HERŞEYİ BİRANDA YAPMAYA ÇALIŞIP BİZ ÇALIŞANLARI CANIMIZDAN BEZDİRMEMELERİDİR.PETROL FİYATLARININDA YÜKSEK OLMASI BİRANDA YAPMA SEVDASINDANDIR LÜTFEN YAPILACAK ATILIMLAR ZAMANA YAYILARAK ÇÖZÜM DİYE HEMEN ELLERİNİ CEBİMİZE ATMASINLAR!!!SAYGILAR SUNARIM..
  • Sayın SSK'LI, son derece haklısınız. Sizin gibi birçok insan büyük kesintilere uğramakta ve aynı zamanda bazı kişiler bu kesintilerden kaçmayı başarıp sizlere yük olmakta. Fakat bir gerçek var, devlet vergilendirmeyi adam akıllı düzenleyip toplayabilse, gizli vergi olarak yakıt gibi ürünlere sokmasına ihtiyaç duymaz ve yakıt fiyatları bu düzeyde olmaz.Tabi olay sadece vergi ile bitmiyor fakat konunun önemli bir unsuru.
  • SN. CENAP BEY BU ÜLKEDE ÇALIŞAN SSK'LI,BAĞKUR'LU,EMEKLİ VE SANDIĞINA BAĞLI İNSANLARIN ALDIKLARI KESİNTİLİ MAAŞ'IN EVİNE GİDENE KADARDA DİĞER YARISI ERİYOR!!!BENDEN ALMASINI BİLEN DEVLET GİDECEK ONLARDANDA (DOKTOR,AVUKAT,KUYUMCU)ALMASINI BİLECEK!!KAYITDIŞI EKONOMİNİN YÜKÜNÜ HERKES ÇEKMEK ZORUNDA DEĞİL! BEN OYUMU BUNLARI YAPSIN DİYE KULLANIYORUM.BANA BAHANELER ÜRETİLSİN DİYE DEĞİL!!!!!!! AYRICA KİŞİ BAŞINA DÜŞEN GELİR VE NAKLİYENİN HESABINI BİLE FERAGAT EDİP AB ÜLKELERİYLE AYNI OLSUN DEMENİN NASIL BİR NİYET BESLEDİĞİ AÇIKTIR!! ANLARSAN!!
  • Ne zaman Türk devleti kayıtdışı vergi olayını kantrol altına almayı başarırsa, o zaman yakıt AB normlara gelir. Şu an devletimiz yakıt, pasaport harcı, tütün mamülü, alkol vs gibi ürünlere vergiyi koyup ülkenin giderini sağlıyor. kuyumcu, doktor, avukat vs gibi meslek grupları azgari gelir beyyan ediyor fakat BMW kullanıyorlar. Anlayana...

ABD ham petrolünün varil fiyatı 80 sent artarak 116,36 dolar, Londra Brent tipi ham petrolün varil fiyatı da 65 sent artarak 115,01 dolar oldu.

Petrol piyasası uzmanları, ABD ve Rusya arasındaki gerginlik, Gürcistan, Nijerya ve İran ile ilgili gelişmeler konusundaki küresel güvenlik tehditlerine piyasanın hızlı tepki verdiğini, petrolün fiyatının 120 ila 125 doları bulabileceğini söylediler.

ABD Enerji Bakanlığına bağlı Enerji Enformasyon Dairesi'nin (EIA), ABD'de ham petrol stoklarının geçen hafta 9,4 milyon varil arttığı açıklamasıyla dün petrol fiyatı 113 dolara kadar gerilemişti.

Yakıt fiyatları yeniden yükselişe geçti!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (8)

Rumuz SSK'LI ~ 10 yıl önce
KONUDA ANLAŞTIĞIMIZ VE KİBAR YAKLAŞIMINIZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM. TABİKİ VERGİ VERMEKTEN GURUR DUYARIM YOLLARINDAN,ELEKTRİĞİNDEN,SUYUNDAN,SOSYAL HAKLARINDAN(YETERLİ OLMASADA),KANUNLARINDAN,GÜVENLİĞİNDEN VS. VS EN ÖNEMLİ VARLIĞINDAN GURUR DUYARIM TC. DEVLETİMİN! AMA BUNLAR YİNE BİZLERİN ASLOLAN BİZLERİN VERGİLERİYLE YAPILMAKTA!!VE BEN O-BU VERGİ KAÇIRIYOR DİYEMİYORUM BÜYÜK FİRMALAR TAKİPTE ÇALIŞANIN AORT DAMARINDAN GİRİLMİŞ KAÇACAK YER YOK!!! VE EVİ,ARABASI,İŞYERİ OLAN HERKES VERGİ VERİYOR.BURADA HÜKÜMETLERDEN RİCAMIZ HERŞEYİ BİRANDA YAPMAYA ÇALIŞIP BİZ ÇALIŞANLARI CANIMIZDAN BEZDİRMEMELERİDİR.PETROL FİYATLARININDA YÜKSEK OLMASI BİRANDA YAPMA SEVDASINDANDIR LÜTFEN YAPILACAK ATILIMLAR ZAMANA YAYILARAK ÇÖZÜM DİYE HEMEN ELLERİNİ CEBİMİZE ATMASINLAR!!!SAYGILAR SUNARIM..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Cenap ~ 10 yıl önce
Sayın SSK'LI, son derece haklısınız. Sizin gibi birçok insan büyük kesintilere uğramakta ve aynı zamanda bazı kişiler bu kesintilerden kaçmayı başarıp sizlere yük olmakta. Fakat bir gerçek var, devlet vergilendirmeyi adam akıllı düzenleyip toplayabilse, gizli vergi olarak yakıt gibi ürünlere sokmasına ihtiyaç duymaz ve yakıt fiyatları bu düzeyde olmaz.Tabi olay sadece vergi ile bitmiyor fakat konunun önemli bir unsuru.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Rumuz SSK'LI ~ 10 yıl önce
SN. CENAP BEY BU ÜLKEDE ÇALIŞAN SSK'LI,BAĞKUR'LU,EMEKLİ VE SANDIĞINA BAĞLI İNSANLARIN ALDIKLARI KESİNTİLİ MAAŞ'IN EVİNE GİDENE KADARDA DİĞER YARISI ERİYOR!!!BENDEN ALMASINI BİLEN DEVLET GİDECEK ONLARDANDA (DOKTOR,AVUKAT,KUYUMCU)ALMASINI BİLECEK!!KAYITDIŞI EKONOMİNİN YÜKÜNÜ HERKES ÇEKMEK ZORUNDA DEĞİL! BEN OYUMU BUNLARI YAPSIN DİYE KULLANIYORUM.BANA BAHANELER ÜRETİLSİN DİYE DEĞİL!!!!!!! AYRICA KİŞİ BAŞINA DÜŞEN GELİR VE NAKLİYENİN HESABINI BİLE FERAGAT EDİP AB ÜLKELERİYLE AYNI OLSUN DEMENİN NASIL BİR NİYET BESLEDİĞİ AÇIKTIR!! ANLARSAN!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Cenap ~ 10 yıl önce
Ne zaman Türk devleti kayıtdışı vergi olayını kantrol altına almayı başarırsa, o zaman yakıt AB normlara gelir. Şu an devletimiz yakıt, pasaport harcı, tütün mamülü, alkol vs gibi ürünlere vergiyi koyup ülkenin giderini sağlıyor. kuyumcu, doktor, avukat vs gibi meslek grupları azgari gelir beyyan ediyor fakat BMW kullanıyorlar. Anlayana...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000