05 Temmuz 2012, Perşembe 08:55:23

YAĞMUR TRABZON HAVALİMANI'NI DA VURDU

Trabzon Valisi Recep Kızılcık, ''Lokal ve yoğun bir yağmur sonucunda havaalanının hemen üst tarafından logarların üzerinden taşan su, havaalanı pistine de ulaşarak, havaalanının uçuş ve kalkışlara kapanmasına neden oldu'' dedi.

Vali Kızılcık, yaptığı açıklamada, Trabzon Havaalanı mevkisinde şiddetli bir lokal yağmurun etkili olduğunu ifade ederek, şunları kaydetti:

''Dün akşam lokal ve yoğun bir yağmur sonucunda havaalanının hemen üst tarafından logarların üzerinden taşan su, havaalanı pistine de ulaştı. Suyun havaalanı pistine ulaşması sonucu yaklaşık 2 saat, uçakların iniş ve kalkışının yapılamadı. Yapılan çalışmalar sonucunda şu anda pistin temizliği tamamlandı, uçuşlar normal düzene girdi.''

Kızılcık, su taşkınının havaalanının bazı depolarında küçük çaplı zarara neden olduğunu da vurgulayarak, ''Rize-Trabzon sahil yolunda da su taşkını oldu. Burada da ekipler çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Sahil yolunda trafik kontrollü olarak sağlanıyor. Çok kısa sürede burası temizlenerek ulaşım normale dönecek'' diye konuştu.

Vali Recep Kızılcık, yağmur sonucunda herhangi bir ev ya da işyerinde zarar oluşmadığını da belirtti.

YAĞMUR TRABZON HAVALİMANI'NI DA VURDU

Facebook Yorum

Yorumlar

Bu haber için henüz yorum gönderilmedi.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000