02 Aralık 2009, Çarşamba 07:57:48

Votka ve Petrol kralları A380'e binecek

Biri Suudi Prens Talal diğeri adı açıklanmayan Rus milyarderi bir işadamı. İkisinin ortak yanı ise değeri 300 milyon dolar olan Airbus A380'den sipariş vermeleri...
  • A380 bildğim kadarı ile her piste inemiyor veya izin alamıyor iniş için özel bir jet olarak kullanılması da resmen sokağa atılan paradır şahsen. daha küçük orta mevzili uçaklara yönelirdim.
  • Digeri de musulman :)
  • sayin prens rus zengini anladikta sen nasil olurda bu kadar zevkine duskun olursun. Allahdan kork bu kadar musluman acken senin bu durumun hos degil. Birgun sende yok olacan ve ALLAHA Hesap vereceksin.
  • fukaralığın gözü kör olsun

İngiliz tasarım şirketi Design Q tarafından planı hazırlanan ve zengin işadamlarına satılması planlanan A380 tipi Airbus'a 2 sipariş geldi...

İlk siparişi 3 ay önce Suudi Prens El Valid bin Talal verdi. İkinci siparişi veren Rus milyarderin adı açıklanmıyor. 300 milyon dolar değerindeki 'Uçan Saray' tam krallara layık. Toplantı odaları, golf sahası, havuz, oksijenli dinlenme odaları, ofisleri, sinema salonu, basketbol salonu, mini futbol sahası, konser salonu, Türk ve Fin hamamlarının bulunduğu bu eşsiz uçağın 2 yıl içinde sahiplerine teslim edilmesi bekleniyor.

Havada yakıt ikmali yapabilen uçağın en büyük özelliklerinden biri de 24 saat uçabilmesi. İddialara göre uçağın ikinci sahibi olacak Rus milyarderin adı Roustam Tariko.

Tariko, votka sayesinde dünyanın en zengin 150. kişisi olmayı başardı. Tariko'nun serveti 5.5 milyar dolar civarında. Suudi Prens Talal 13.3 milyar dolarlık servetiyle dünyanın en zengin 22. kişisi.

Votka ve Petrol kralları A380'e binecek

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (6)

Misafir ~ 9 yıl önce
A380 bildğim kadarı ile her piste inemiyor veya izin alamıyor iniş için özel bir jet olarak kullanılması da resmen sokağa atılan paradır şahsen. daha küçük orta mevzili uçaklara yönelirdim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Digeri de musulman :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
sayin prens rus zengini anladikta sen nasil olurda bu kadar zevkine duskun olursun. Allahdan kork bu kadar musluman acken senin bu durumun hos degil. Birgun sende yok olacan ve ALLAHA Hesap vereceksin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
fukaralığın gözü kör olsun

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000