19 Haziran 2012, Salı 08:04:42

VİZESİZ DOLAŞIM YÜRÜRLÜĞE GİRİYOR

AB, geri kabul anlaşmasının Türkiye tarafından kabul edilmesi halinde vizesiz dolaşım hakkını yürürlüğe koyacak.
  • Bizdeki bu avrupa sevdası bitmez.
  • geri kabul imzalanınca , türkiye kaçaklarla dolacak zaten . ab de yakalana hangi ülkeden giriş ilk yaptın denecek türkiye köprü vazifesinde olduğundan, yakalanan tr ye postalanacak, ondan sonra uğraş dur. avrupadki gibi türkiye de siyahi arkadaşlarla dolup taşacak.
  • Ben anlaşmayı imzalayacağım,beyler 2018'de lutufta bulunacak öyle mi.Yok öyle yağma.Onlar ne zaman vizeyi kaldırırsa biz de o zaman imzalayalım.Onların vizeyi kaldıracağız dediği tarihe kadar,ne kadar kaçak göçmen varsa,Türkiye'den geldi diye bize gönderir bu adamlar.Biz de onların vatandaşlarına vize için aynı zorluğu çıkaralım,bakın nasıl hızlanır bu işler.
  • 2018 mi? Hadi leeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeen!... :) ben o yıla kadar mars'a giderim vizesiz :)

Avrupa Birliği, Türkiye'ye vizesiz dolaşım hakkını tanımaya hazırlanıyor.

Birliğe üye ülkelerin, Avrupa Komisyonu'na Türkiye ile aşamalı olarak vizesiz dolaşımı sağlayacak müzakereleri başlatma yetkisini vermesi bekleniyor.

Perşembe günü karara bağlanması beklenen yetki devrinin ardından komisyonun Adalet ve İçişlerinden Sorumlu Komiseri, Türkiye ile vize serbestliği anlaşmasını müzakere etme yetkisine sahip olacak.

MÜZAKERELER BAŞLAYACAK
Ankara ile vize serbestliği için müzakere edilecek yol haritasında Ankara'dan önce geri kabul anlaşmasını hayata geçirmesi istenecek. Türkiye'nin bu anlaşmayı 3 yıl boyunca sorunsuz bir şekilde hayata geçirmesi halinde, Ankara ile vize serbestliğini sağlayacak müzakereye başlanacak. Bir başka deyişle Ankara geri kabul anlaşmasını uygun bir şekilde uygularsa, Ankara'ya tüm Schengen ülkelerini kapsayacak şekilde serbest dolaşım hakkının verilmesi öngörülüyor.

Avrupa komisyonu kaynakları, geri kabul anlaşmasının imzalanması ve hayata geçmesi için üç ile dört yıllık bir gözlem süresinin bulunduğunu, bu sürenin ardından Türkiye'nin vizesiz dolaşım hakkına sahip olacağını belirtiyor.

Geri kabul anlaşması, 1 Temmuz tarihinden önce paraflanırsa, vize kolaylığına yönelik düzenlemeye 2013 içinde geçilebilecek.

2018'DEN İTİBAREN..
2018'ten itibaren de Türk vatandaşları Schengen ülkelerine vizesiz dolaşım hakkına sahip olabilecek.

Daha önce geri kabul anlaşmasını imzalamayı reddeden Türkiye, anlaşmayı vizesiz dolaşım hakkını sağlayacak müzakere yetkisinin Avrupa Komisyonu'na devredilmesi halinde uygulayacağını belirtiyordu.

Fransa'da François Hollande'ın cumhurbaşkanı seçilmesi ve Almanya'nın konuyla ilgili çekincesini geri çekmesinin süreci hızlandırdığı belirtiliyor.

Türkiye'nin vize serbestliği karşılığında imzalaması istenen geri kabul anlaşması, Avrupa Birliği'nin yasadışı göçü engellemek için uygulamaya koyduğu bir yöntem. Anlaşmayı imzalayan ülkelerden gelen kaçak göçmenler aynen bu ülkeye geri gönderilebiliyor.

(İnternetHaber)

VİZESİZ DOLAŞIM YÜRÜRLÜĞE GİRİYOR

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (13)

İsim / Rumuz ~ 5 yıl önce
Bizdeki bu avrupa sevdası bitmez.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
vay bee ~ 6 yıl önce
geri kabul imzalanınca , türkiye kaçaklarla dolacak zaten . ab de yakalana hangi ülkeden giriş ilk yaptın denecek türkiye köprü vazifesinde olduğundan, yakalanan tr ye postalanacak, ondan sonra uğraş dur. avrupadki gibi türkiye de siyahi arkadaşlarla dolup taşacak.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kartal ~ 6 yıl önce
Ben anlaşmayı imzalayacağım,beyler 2018'de lutufta bulunacak öyle mi.Yok öyle yağma.Onlar ne zaman vizeyi kaldırırsa biz de o zaman imzalayalım.Onların vizeyi kaldıracağız dediği tarihe kadar,ne kadar kaçak göçmen varsa,Türkiye'den geldi diye bize gönderir bu adamlar.Biz de onların vatandaşlarına vize için aynı zorluğu çıkaralım,bakın nasıl hızlanır bu işler.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
2018? ~ 6 yıl önce
2018 mi? Hadi leeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeen!... :) ben o yıla kadar mars'a giderim vizesiz :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000