08 Haziran 2013, Cumartesi 11:01:47

VE SKY'DAN RESMİ AÇIKLAMA GELDİ!

Kayı Group bünyesindeki SKY Havayolları sessizliğini AirportHaber'e bozdu. İflas sürecine götüren durumu açıklayan Kayı Group, yayınladığı açıklamasında bankaların verdikleri sözleri tutmaması nedeniyle söz konusu duruma düşüldüğünü belirtti.
  • INSANLARIN 1 GÜN DAHI BEKLEMEYE ZAMANI 10 GÜN DEN BAHSEDIYORSUNUZ,VERIN ÇIKIŞ BELGELERIMIZI IŞSIZLIK PARASINA BAGLANALIM YETER ARTIK YAAA YETER KHM UYAN BANKALARMI OYNUYOR SIRKETMI OYNUYOR KEDININ FAREYLE OYNANDIGI GIBI,YILLARCA SIZ OYNADINIZ BU INSANLARLA HALAAA OYNUYORSUNUZ.
  • Arkadaslar, yolcu magdurlari SADECE Hotel ile alinmis bilet icin sigortaliymis. GTI-TRAVEL.de/Flug (sadece ucus) icin bu Sigorta ne para nede bilet veriyor!!! Anliyacaginiz: gti den alinan sadece sky airlines ucusu, sigortasiz. Eger ayriyetten ucus sigortasi yaptirdiysaniz, sigortalidir(onu bilemicem). Bende bir sky airlines magduruyum. 03.06 AYT CGN ucusum iptal edildi. CORENDON ile brüxele uctum. 200€ ödedim.. Bunu simdi nerden geri alcam???????????????
  • arkadaşlar, zaten tüm dünyada bankalar sözle çalışan kurumlardır... yaw bu yöneticiler tüm Türkiye'yi de (Sky çalışanlarını geçtim) kendilerinin zeka seviyesinde sanıyor...
  • hem sigorta sirketlerini, hem bankalari, hemde personeli dolandirdik. bundan sonra yasamimizi bir elimiz yagda, bir elimiz balda devam ettirme karari aldik.

İşte o açıklama:

Kamuoyuna,

Kayı Group kurulduğu 1987 yılından günümüze, aralıksız olarak 26 yıldır, ülkemiz için dünya çapında markalar yaratmak, Türk turizmine hizmet etmek ve insanımıza istihdam yaratmak için büyük bir fedakârlıkla çalışmıştır.

Maalesef yatırım planlarımızda öngörülemeyen aksaklıklar olmuştur. Yine de tüm zorluklara rağmen ayakta kalma arzumuz varken, bazı bankaların katı ve finansal gerçeklerle uyuşmayan tutumları nedeniyle mağdur olmuş bulunuyoruz.

Ülkemize Adam & Eve, Sky Havayolları ve GTI Travel gibi pek çok uluslararası ödüle sahip markalar armağan eden bir grup olarak; bulunduğumuz an itibariyle, bankaların sözlerinde durmamaları ve anlaşmalarına uymamalarından dolayı operasyonlarımızı durdurmak zorunda kaldık.  Türkiye’ye mal olmuş bu markaları yaşatabilmek için çok çaba sarf ettik. Devletimizin bürokrasisinden sektörün tüm kademelerine kadar her kesime başvurduk. Özellikle sektör derneklerinin başkanları ile sürecin tamamını, en ince ayrıntısına kadar görüştük, anlattık. İlgili sektör dostlarımız süreci bilmektedirler. Ancak, değerli markalarımızı kurtarmamız, konaklama sektörünün çoğunluğunun dışında, gerekli desteği alamadığımızdan, mümkün olmadı.

Altını çizmek isteriz ki, şu ana kadar GTI markamızdan hizmet ve ürünlerimizi satın almış müşterilerimizin tümü sigorta kapsamındadır. İflas sigorta şirketlerimiz Hansa Mercur ve Tourvers şirketleridir. Hansa Mercur ve Tourvers ile anlaşmalarımızdan doğan tüm ödemelerimizi yapmış bulunmaktayız ve tüm yasal sorumluluk bu iki uluslararası şirkete aittir.  Sıkıntı yaşayan müşteri ve acentelerin Hansa Mercur ve Tourvers ile irtibata geçmelerini önemle rica ederiz.

Hansa Merkur Versicherung:  Siegfried-Wedell Kare 1, / 20354 Hamburg

Şu ana kadar tüm destinasyonlardan yolcularımızın geri dönüşü sorun çıkmaksızın devam etmektedir. Thomas Cook ve Öger Tours ile yapılan ortak çalışmalar ile en büyük destinasyon olan Türkiye’den dönüşler emniyete alınmıştır. Yapılan çalışmalar dışında herhangi bir şekilde beklenmedik bir aksilik olması halinde yukarıda belirtilen GTI Travel’in iflas sigorta şirketleri ‘yasal’ sorumludur.

Önümüzdeki dönemde de müşterilerimizin mağdur olmaması için elimizden gelen gayreti göstermeye devam edeceğiz.

Şirketlerimizin hukuki ve yasal süreçlerinin tamamlanmasının ardından, en kısa süre içinde değerli kamuoyuna detaylı açıklamalar yapılacaktır.

Kamuoyunun bilgisine sunarız.

Saygılarımızla,

Kayı Group

VE SKY'DAN RESMİ AÇIKLAMA GELDİ!