09 Kasım 2013, Cumartesi 09:30:00

'UŞAK HAVAALANINI GERİ İSTİYOR'

Uşaklı vatandaşlar sosyal medya aracılığı ile Uşak havaalanının açılması için kampanya başlattı. Kampanyaya 3 ayda yaklaşık 15 bin kişi destek verdi.
  • atlasjet, thy, ve bora jet uçuşları iş hayatına uygun saatlerde olduğu zaman uşak havalimanı doluluk oranları %70 lerde tıkır tıkır işliyordu; ta ki seferler ankaraya alınıncaya kadar.
  • Usakta zaten havaalanı var ve egıtım ucakları ucuyor sadece aktıf olarak havayolu seferleri ıstıyorlar..gercı 80nm capında uc havaalanı var ısparta cardak usak sadece cardaka ucuslar var ıspartaya sadece mahan ucuyor..
  • borajet uçuşları iptal mi oldu . 2 sene önce bora jet adına uşağa uçmuştuk...
  • Usaginiz var her yere uç deyince ucacak!

Uşaklı vatandaşlar sosyal medya aracılığı ile Uşak havaalanının açılması için kampanya başlattı. Kampanyaya 3 ayda yaklaşık 15 bin kişi destek verdi.

Geçen sene hizmete açılan Zafer Havaalanı’ nın ardından uçuşlara kapatılan Uşak Havalimanı'nın tekrar açılması için sosyal medyada kampanya başlatıldı. 1994 yılında yapımına başlanılan 1998 yılında hizmete açılan birçok kez açılıp kapatılan Uşak Havaalanının tekrar açılması için sosyal medyada kampanya başlatan Uşaklı Bilgisayar Mühendisi Alper Bulca, Facebook, Twitter ve Usakhavaalanınıgeriistiyor.com internet sitesi ile Uşak’taki havalananın tekrar uçuşlara açılabilmesi için kampanya başlattı. Amacının kamuoyu oluşturarak Uşak’ta büyük eksikliği hissedilen havayolu ulaşımının Uşak’ta da yapılabilmesini sağlamak olduğunu söyledi.

Usakhavaalanınıgeriistiyor.com internet sitesinde Uşak havaalanının uçuşlara kapanışı olan tarihi saniye, saniye veren Alper Bulca, “Sitemizde havalanımızın uçuşlara kapanış tarihi olan 3 yıl öncesinden itibaren her saniye geçiyor. Burada anlatmak istediğimiz geçen her gün her saniye Uşak’ın aleyhine işliyor. Yetkililer sesimizi duymasını istiyoruz. Daha öncede söylediğim gibi Uşak gelişen ve havayolu ile ulaşımı hak eden bir şehir. Hangi havayolu şirketi gelirse gelsin ancak en azından Uşak, İstanbul arası uçuşlar olsun. Uşak hak ettiğini alsın” dedi.

'UŞAK HAVAALANINI GERİ İSTİYOR'

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (17)

1aşigo ~ 5 yıl önce
atlasjet, thy, ve bora jet uçuşları iş hayatına uygun saatlerde olduğu zaman uşak havalimanı doluluk oranları %70 lerde tıkır tıkır işliyordu; ta ki seferler ankaraya alınıncaya kadar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Saka gıbı dıyen ~ 5 yıl önce
Usakta zaten havaalanı var ve egıtım ucakları ucuyor sadece aktıf olarak havayolu seferleri ıstıyorlar..gercı 80nm capında uc havaalanı var ısparta cardak usak sadece cardaka ucuslar var ıspartaya sadece mahan ucuyor..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ne oldu ~ 5 yıl önce
borajet uçuşları iptal mi oldu . 2 sene önce bora jet adına uşağa uçmuştuk...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 5 yıl önce
Usaginiz var her yere uç deyince ucacak!

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000