17 Nisan 2017, Pazartesi 17:03:03

United'dan bir skandal daha!

Amerikan havayolu şirketi United Airlines, yaka paça uçaktan atılan bir yolcunun sosyal medyada dolaşan görüntülerine ilişkin skandalın üstesinden gelememişten bu sefer başka bir haber ile gündeme geldi.
  • Bu sefer United'in hakliligi var. Cift israrla daha genis koltuk araligina sahip economy plus sinifindaki acil cikis kapisi koltuklarina ucretini odemeden gecmek istiyor. tartisma buyuyunce de united disari cikarttiriyor bunlari. zamaninda comfort class varken thy'nin basina gelen durumun benzeri. comfort class koltuklarina koca koca buraya bos da olsa oturmayin diye kagit yapistirirlardi.
  • United ne yapsa suç artık. Yerine geç bile diyemeyeceklerimi! Yediniz bitirdiniz koskoca firmayı. Yazıklar olsun, sektör bir değerini daha yitiriyor.
  • amerikada alin size yolcu hakki demokrasi ve insan haklari yerse tabiki
  • Normal bir şey United'ta. Açıkçası şaşırmadım

Amerikan havayolu şirketi United Airlines, yaka paça uçaktan atılan bir yolcunun sosyal medyada dolaşan görüntülerine ilişkin skandalın üstesinden gelememişten bu sefer başka bir haber ile gündeme geldi.

Cumartesi günü ABD'nin Houston kentinden Kosta Rika'ya bileti olan nişanlı bir çift uçaktan indirildi.

Geçen hafta Vietnam kökenli ABD vatandaşı Dr. David Dao, bir United Airlines uçağından darp edilerek ve yerde sürüklenerek çıkarılmış, görüntüler sosyal medyada büyük tepki toplamıştı.

Şirketin krizi iyi yönetemediğine dair tartışmaların alevlenmesi üzerine havayollarının hisseleri geçen hafta yüzde 4 düştü.
Uçakta kabin ekibine yer olmadığı için Dao'nun zorla indirilmesi üzerine havayolları politikasını değiştirdiğini söyleyerek bundan sonra uçağa binen yolcuların indirilmeyeceğini, uçağa alım başlamadan yolcuların koltuk düzenlemesinin değiştirilebileceğini belirtmişti.

'Güvenlik görevlisi eşliğinde indirildik'

Houston'da yerel basına konuşan çift ise evlenmek için yola çıktıkları seyahat kapsamında bindikleri uçaktan ABD Adalet Bakanlığı'ndan bir güvenlik yetkilisi eşliğinde indirildiklerini söyledi.

United Airlines, güvenlik görevlisi eşliğinde indirildiklerine dair açıklamayı reddetti.

Michael Hohl ve Amber Maxwell adlı çift, koltuklarında uyuyan bir adamı uyandırmamak için başka koltuğa geçtiklerini anlattı.
Oturdukları koltukların da ekonomi ancak biletlerinden bir üst sınıf olduğunu belirten çift, uçuş ekibinden aradaki farkı ödemeyi talep ettiklerini aktardı.

Ancak anlamadıkları bir şekilde uçuştan indirildiklerini belirtti.

United Airlines yetkilileri ise yaptıkları açıklamada çiftin satın almadıkları koltuklarda oturmakta ısrar ettikleri için ekip tarafından indirildiklerini söyledi.

Çifte indirimli bir otel odası ve Pazar gününe bir uçuş ayarlandığı açıklandı. (bbc)

United'dan bir skandal daha!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (11)

Partizan ~ 1 yıl önce
Bu sefer United'in hakliligi var. Cift israrla daha genis koltuk araligina sahip economy plus sinifindaki acil cikis kapisi koltuklarina ucretini odemeden gecmek istiyor. tartisma buyuyunce de united disari cikarttiriyor bunlari. zamaninda comfort class varken thy'nin basina gelen durumun benzeri. comfort class koltuklarina koca koca buraya bos da olsa oturmayin diye kagit yapistirirlardi.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Adın Çıktımı Dokuza İnmez Sekize... ~ 1 yıl önce
United ne yapsa suç artık. Yerine geç bile diyemeyeceklerimi! Yediniz bitirdiniz koskoca firmayı. Yazıklar olsun, sektör bir değerini daha yitiriyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
camarothy ~ 1 yıl önce
amerikada alin size yolcu hakki demokrasi ve insan haklari yerse tabiki

Yanıtla

Kalan karakter 1000
eco ~ 1 yıl önce
Normal bir şey United'ta. Açıkçası şaşırmadım

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000