11 Mayıs 2012, Cuma 15:18:40

UÇUŞLARA TEKRAR BAŞLADI

Filistin Hava Yolları seferlerine tekrar başladı. Uçuş rotasına yakında Türkiye de eklenecek..

Filistin Hava Yolları, 2005 yılından itibaren durdurmak zorunda kaldığı seferlerine dün tekrar başladı.

El Arabiya'nın internet sitesinde yer alan habere göre, Filistin Hava Yolları'nın seferleri, Mısır'ın Gazze'deki Refah sınır kapısına 50 kilometre mesafedeki el-Ariş kenti ile Ürdün'ün başkenti Amman arasında yapılacak.

Filistin Hava Yolları Genel Müdürü Ziyad Elbad, yakın zamanda Cidde uçuşlarına başlayacaklarını, faaliyet programında Türkiye ve Birleşik Arap Emirlikleri seferlerinin de bulunduğunu belirtti. Elbad, uçak seferleriyle, en yakın havaalanına ulaşmak için 400 kilometre yol katetmek zorunda kalan Gazze halkının seyahatte karşılaştıkları zorlukları hafifletmeyi amaçladıklarını kaydetti.

1995 yılında kurulan ve Gazze'deki Yaser Arafat Havaalanı'ndan Ortadoğu'da farklı uçuş noktalarına seferler düzenleyen Filistin Hava Yolları, İsrail yönetiminin kısıtlamaları ve 2001 yılındaki bombardımanda pistin tahrip edilmesi sonucu faaliyetlerini el-Ariş kentinden yürütmek zorunda kalmıştı. 2005 yılına kadar Ariş-Amman seferlerine devam eden şirketin faaliyetleri bu tarihten itibaren bütünüyle durmuştu.

İlk aşamada, haftada iki kez Ariş-Amman seferi düzenleyeceklerini belirten Elbad, Suudi Arabistan'dan izin çıkması halinde Cidde seferine de gelecek hafta başlamayı planladıklarını kaydetti.

UÇUŞLARA TEKRAR BAŞLADI

Facebook Yorum

Yorumlar

Bu haber için henüz yorum gönderilmedi.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000