01 Mart 2016, Salı 16:15:42

Uçuş okulunda iki ayda ikinci kaza!

Türkiye’den de birçok pilot adayının tercih ettiği Macaristan’daki CAVOK uçuş okulu iki ay içinde iki kaza yaşadı.
  • Buraya başka ülkelerin pilot okulları ile alakalı atıp tutan sevgili arkadaşlarım, bu dünyada türk hava kurumu anonim şirketi adında bir kurum var. Bir göz atın isterseniz =))
  • demir'in dediğine katılıyorum. kontratı imzalayana kadar ilgililer sonrasında lisansınızı almak için bile uğraşır durursunuz. atpl theory bitirme belgemi 10 ayda alamadım!!!!! çünkü muhatap bulamazsınız "Türkiyede 15000 euroya verilen ppl(a) eğitimini 6000 euroya verebilen bir okul.Hem de easa lisanslı.Pardon ama niye tercih etmeyim ???" diyen vatandaş! sen kime çalışıyorsun? Cavok komisyoncusu musun? macaristanda bir sürü okul var. cavoku övmesin kimse burada. arkadaşlar cavok mağduru olarak konuşuyorum. ppli alırsınız ama işler sizin istediğiniz gibi değil kendi canları istediği gibi gider. eğer istediğinizi almak için ısrar ederseniz sizi eğitiminiz yetersiz diyerek fazla uçurup para almakla bile tehdit ederler. bana yaptıkları gibi. inanmayan olursa isteyene mail adresi versin ispatlayayım!.. bu kadar da açık konuşuyorum. ucuza uçucam diye sinir küpü olmayın. 3-5 kuruş daha fazla verin macaristanda diğer okullara bakın. ama kaliteli okul tercih edin kesinlikle. naçizane tavsiyem
  • arkadaşlar cavoka kayıt olana kadar karşınızda ciddi muhatap bulursunuz ama kontrat imzalanıp eğitim planına başladığınızda işkence içeren,belirsiz,ucu açık konuşmalar başlar.son olaylardan sonra kontratını iptal edip bırakan öğrenciler var.ayrıca macar okullarında kontrat dışı ilavelerin karşınıza çıkmasına hazır olun.macar çok ucuz çok cazip ama iyice araştırıp iyi karar verin.Türkiyedeki okullar burunlarını indirip fiyat indrimine gitseler bu problemler yaşanmazdı sanırım.don atlet satın diyen tip,babasının parası olmasa don atlet satarmıydı acaba...cavokun 10 uçağı falan yok.gerçekleri yazın insanları madur etmeyin.
  • Türkiyede 15000 euroya verilen ppl(a) eğitimini 6000 euroya verebilen bir okul.Hem de easa lisanslı.Pardon ama niye tercih etmeyim ???

Türkiye’den de birçok pilot adayının tercih ettiği Macaristan’daki CAVOK uçuş okulu iki ay içinde iki kaza yaşadı. Pazar günü bir öğrenci ve bir öğretmenin içinde bulunduğu uçak ormanlık alana düştü.

Türkiye’ye göre daha ucuza uçuş eğitimi alınabildiği için tercih edilen Macaristan’da, uçuş eğitimi yapan bir uçak düştü. Tatabanya bölgesinde düşen Cessna 152 tipi eğitim uçağında, Romanya’dan Macaristan’a eğitim almaya giden öğrencinin ve bir öğretmen pilotun bulunduğu öğrenildi.

Pazar sabahı uçuş eğitimi için havalanan uçağın Tatabanya bölgesinde ağaçlık bölgeye düştüğü ve yaklaşık 11 saat süren arama çalışmaları sonrası enkaza ulaşıldığı kaydedildi. Karbonmonoksit gazı sızmasından dolayı uçakta bulunan öğrenci ve öğretmen pilotun zehirlenmiş olabileceği belirtildi.

Eski model ve bakımsız uçakları kullandığı iddia edilen CAVOK Aviation’da, bazı aracılar vasıtasıyla bir çok Türk öğrenci de pilotaj eğitimi alıyor.

Uçuş okulunda iki ayda ikinci kaza!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (18)

Silenced_captain ~ 1 yıl önce
Buraya başka ülkelerin pilot okulları ile alakalı atıp tutan sevgili arkadaşlarım, bu dünyada türk hava kurumu anonim şirketi adında bir kurum var. Bir göz atın isterseniz =))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
cavok mağduru ~ 2 yıl önce
demir'in dediğine katılıyorum. kontratı imzalayana kadar ilgililer sonrasında lisansınızı almak için bile uğraşır durursunuz. atpl theory bitirme belgemi 10 ayda alamadım!!!!! çünkü muhatap bulamazsınız "Türkiyede 15000 euroya verilen ppl(a) eğitimini 6000 euroya verebilen bir okul.Hem de easa lisanslı.Pardon ama niye tercih etmeyim ???" diyen vatandaş! sen kime çalışıyorsun? Cavok komisyoncusu musun? macaristanda bir sürü okul var. cavoku övmesin kimse burada. arkadaşlar cavok mağduru olarak konuşuyorum. ppli alırsınız ama işler sizin istediğiniz gibi değil kendi canları istediği gibi gider. eğer istediğinizi almak için ısrar ederseniz sizi eğitiminiz yetersiz diyerek fazla uçurup para almakla bile tehdit ederler. bana yaptıkları gibi. inanmayan olursa isteyene mail adresi versin ispatlayayım!.. bu kadar da açık konuşuyorum. ucuza uçucam diye sinir küpü olmayın. 3-5 kuruş daha fazla verin macaristanda diğer okullara bakın. ama kaliteli okul tercih edin kesinlikle. naçizane tavsiyem

Yanıtla

Kalan karakter 1000
demir ~ 2 yıl önce
arkadaşlar cavoka kayıt olana kadar karşınızda ciddi muhatap bulursunuz ama kontrat imzalanıp eğitim planına başladığınızda işkence içeren,belirsiz,ucu açık konuşmalar başlar.son olaylardan sonra kontratını iptal edip bırakan öğrenciler var.ayrıca macar okullarında kontrat dışı ilavelerin karşınıza çıkmasına hazır olun.macar çok ucuz çok cazip ama iyice araştırıp iyi karar verin.Türkiyedeki okullar burunlarını indirip fiyat indrimine gitseler bu problemler yaşanmazdı sanırım.don atlet satın diyen tip,babasının parası olmasa don atlet satarmıydı acaba...cavokun 10 uçağı falan yok.gerçekleri yazın insanları madur etmeyin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
vatandaş ~ 2 yıl önce
Türkiyede 15000 euroya verilen ppl(a) eğitimini 6000 euroya verebilen bir okul.Hem de easa lisanslı.Pardon ama niye tercih etmeyim ???

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000