05 Mayıs 2012, Cumartesi 09:34:34

UÇUŞ İHLALİ 144 BİNE ULAŞTI

Rusya'da uçuş güvenliği ile ilgili kuralların ihlalinin 2011'de yüzde 16 artarak 144 bine ulaştığı açıklandı.
  • adam rus, adam rusya bakanı. eleştirdiği ülke kendisi. bu topraklarda bizim vatandaşımız onlarca insan hızlı tren yalanı uğruna can verdi. ne oldu? 1 kişi ceza aldımı.
  • bence bunun sebebi gelişmişlikten yanı sıra birazda batı ambargosudur rus uçaklarına ambargo yapıp üreticileri gelişememiş gerekte rus coğrafyasının büyük oluşundan dolayı uçakların çok kullanımı yani iyi bir üretici olan rusları birazda ambargo bu hale getirmiştir......

Rusya Başsavcılık Ulaşım Bölümü Başkanı Yelena Glebova yerel basına yaptığı açıklamada, ihlaller nedeni ile kazaların arttığını ve dünyanın en güvensiz ülkelerinden biri haline gelindiğini söyledi.

2010'da 24 olan kaza sayısının 2011'de 34'e yükseldiğini ifade eden Glebova, kazaların büyük çoğunluğunun personel hatalarından kaynaklandığını, soruşturmaların sonuçlarına göre yüzde 80 oranında uçak personelinin suçlu bulunduğunu belirtti.

Pilotların ve kabin ekiplerinin yeterli eğitim almadıklarını, uçuş eğitimi verilen okullarda yeterli sayıda hoca ve ekipmanın da olmadığını savunan yetkili, Rusya'nın Kongo Cumhuriyeti ile birlikte uçuş güvenliği açısından dünyanın en tehlikeli ülkelerinden biri olduğu eleştirisi getirdi.

Uluslararası Hava Taşımacılığı Kurumu'nun raporuna göre Rusya ve diğer Sovyet ülkelerinde yaşanan ihlaller dünya ortalamasından 13 kat daha fazla.

Rusya Uluslararası Havacılık Komitesi'nin verilerine göre 2010'da Rusya'da 24 kaza meydana gelmişti.

UÇUŞ İHLALİ 144 BİNE ULAŞTI

Facebook Yorum

Yorumlar

prometheus ~ 6 yıl önce
adam rus, adam rusya bakanı. eleştirdiği ülke kendisi. bu topraklarda bizim vatandaşımız onlarca insan hızlı tren yalanı uğruna can verdi. ne oldu? 1 kişi ceza aldımı.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İsim / Rumuz ~ 6 yıl önce
bence bunun sebebi gelişmişlikten yanı sıra birazda batı ambargosudur rus uçaklarına ambargo yapıp üreticileri gelişememiş gerekte rus coğrafyasının büyük oluşundan dolayı uçakların çok kullanımı yani iyi bir üretici olan rusları birazda ambargo bu hale getirmiştir......

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000