13 Ekim 2011, Perşembe 10:30:59

UÇUŞ EMNİYETİNİ TEHLİKEYE ATIYOR MU?

Uçaklarda cep telefonu kullanımını Tevfik Uyar da ele aldı...
  • TEMKODER adlı kuruluş u araştırıp hakkında ciddiyetsiz ve mesnetsiz yazılar lütfen yazmayınız. Kurumu araştırdığınızda TASSA veya TALPA dan daha etkili olduğunu göreceksiniz eğer akademisyen kesimine bir parça saygınız varsa tabii ki bu arada söylediğinizden ben TASSA veya TALPA nın da ciddiyetsiz birer kurumlar olduğunu çıkarıyorum.
  • temkoder kimmiş allah aşkına? bizim tassa tarzı, ne yaptığı belli olmayan bi dernek işte. düşünmüşler nasıl adımızı en iyi duyururuz diye, bu konunun çok ses getirip medyada yer bulacağını düşünmüşler ve üzerine gidip birkaç iddia ortaya atmışlar. (aynı tassa nın şarkıcı türkücülerle düzenlediği geceler gibi) madem o kadar hassassın bu konularda, git bir havayolu şirketine, içine koy 150 tane gsm, yap test uçuşu, görelim sonucunu. ama amaç bu değil ki, dikkat çekip adını duyurmak, amacına ulaştı bile.... ciddiye alanlarda kabahat, temkoder siz kimsiniz, yaptırım gücünüz ve temsil ettiğiniz kitle kimlerdir???
  • cep telefonu uçak düşürebiliyor olsaydı kapalı da olsa uçak içine alınmazdı bence, silah taşımak gibi birşey olurdu, uçak kaçırmak isteyen veyahut uçak düşürmek isteyene birebir oyuncak... iphone'u düşününsene uçak düşürme programı var :))
  • Tevfik beyin mesleki bilgisini tartışmıyorum. Tevfik bey in de üzerinde şu anda bu işle ilgilenen uğraşan Bir sürü kuruluş, oda ve Elektronik Mühendisleri ayrıca Üniversite Araştırma görevlileri var. Uçak Mühendisi olarak tam tersi Tevfik bey in konuyu yeniden gündeme getirmesi bana göre çok da hayırlı oldu. Sonuçta bu bir gazetecelik araştırması ama gene de şunu yeniden belirtiyorum Tevfik bey her ne kadar gündeme getirmiş olsa da daha bilirkişiler var son sözü söyleyecek insanlar var nihai karar tabiiki Tevfik bey e ait değildir. Önemli olan Tevfik bey in olaylarının üstüne gitmesi ve konuyu tartışmaya açmasıdır. Kendisine bu anlamda da teşekkür ederim. Saygılarımla
Son yıllarda en çok tartışılan konulardan biri olan uçakta telefonu konusu, Tevfik Uyar'ın da köşesinde yer aldı.

Uçakta cep telefonu kullanımı ile ilgili olarak birçok şirket temkinli yaklaşırken, nadir de olsa kullanımına izin veren havayolu şirketleri de mevcut. AirportHaber yazarlarından Tevfik Uyar da bu konuda izlenimlerini ve bildiklerini köşesinden paylaştı.

Cep telefonlarının artık neredeyse cep bilgisayarı halini alması ve uçuş modunda kullanıldığında aramalara kapalı olarak diğer tüm hizmetlerinin kullanılabilir olması uçakta cep telefonunun kullanılması husunda bazı detayları da öne çıkardı.

Tevfik Uyar da artı ve eksileriyle konuyu inceleyerek okuyucularına aktardı. 

Cep telefonu gerçekten uçağın kırıma uğramasına neden olabilir mi? Bu konuda teknik veriler neyi gösteriyor? Şirketler bu anlamdaki hassasiyetinde haklı mı?UÇUŞ EMNİYETİNİ TEHLİKEYE ATIYOR MU?

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (9)

Misafir ~ 7 yıl önce
TEMKODER adlı kuruluş u araştırıp hakkında ciddiyetsiz ve mesnetsiz yazılar lütfen yazmayınız. Kurumu araştırdığınızda TASSA veya TALPA dan daha etkili olduğunu göreceksiniz eğer akademisyen kesimine bir parça saygınız varsa tabii ki bu arada söylediğinizden ben TASSA veya TALPA nın da ciddiyetsiz birer kurumlar olduğunu çıkarıyorum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
temkoder kimmiş allah aşkına? bizim tassa tarzı, ne yaptığı belli olmayan bi dernek işte. düşünmüşler nasıl adımızı en iyi duyururuz diye, bu konunun çok ses getirip medyada yer bulacağını düşünmüşler ve üzerine gidip birkaç iddia ortaya atmışlar. (aynı tassa nın şarkıcı türkücülerle düzenlediği geceler gibi) madem o kadar hassassın bu konularda, git bir havayolu şirketine, içine koy 150 tane gsm, yap test uçuşu, görelim sonucunu. ama amaç bu değil ki, dikkat çekip adını duyurmak, amacına ulaştı bile.... ciddiye alanlarda kabahat, temkoder siz kimsiniz, yaptırım gücünüz ve temsil ettiğiniz kitle kimlerdir???

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
cep telefonu uçak düşürebiliyor olsaydı kapalı da olsa uçak içine alınmazdı bence, silah taşımak gibi birşey olurdu, uçak kaçırmak isteyen veyahut uçak düşürmek isteyene birebir oyuncak... iphone'u düşününsene uçak düşürme programı var :))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Tevfik beyin mesleki bilgisini tartışmıyorum. Tevfik bey in de üzerinde şu anda bu işle ilgilenen uğraşan Bir sürü kuruluş, oda ve Elektronik Mühendisleri ayrıca Üniversite Araştırma görevlileri var. Uçak Mühendisi olarak tam tersi Tevfik bey in konuyu yeniden gündeme getirmesi bana göre çok da hayırlı oldu. Sonuçta bu bir gazetecelik araştırması ama gene de şunu yeniden belirtiyorum Tevfik bey her ne kadar gündeme getirmiş olsa da daha bilirkişiler var son sözü söyleyecek insanlar var nihai karar tabiiki Tevfik bey e ait değildir. Önemli olan Tevfik bey in olaylarının üstüne gitmesi ve konuyu tartışmaya açmasıdır. Kendisine bu anlamda da teşekkür ederim. Saygılarımla

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000