08 Nisan 2016, Cuma 09:27:44

Uçaktan indirdiler, 15 saat sorguladılar

İtalya'dan İngiltere'ye gitmek için uçağa binen bir yolcu, kaptan pilot tarafından uçaktan atıldı.
  • Irkçı bunlar ırkçı
  • Sakal modasına müdahale edilmezse bizim imajımız da böyle olacak. Sokakta gezerken Türkiye mi Afganistan mı şaşırıyor insan.
  • lanet olası federaller! tgs alım var mı
  • Golgelerinden korkar hale geldiler medeni Avrupalilar.

İtalya'dan İngiltere'ye gitmek için uçağa binen bir yolcu, kaptan pilot tarafından uçaktan atıldı. Gerekçe; uçaktaki başka bir yolcunun Eritreli adamın görünüşünden rahatsız olması.

Avrupa’da bir yolcu daha görünüşünden dolayı uçaktan atılıp havayolu polisi tarafından saatlerce sorgulandı.
Eritre asıllı Meghary Yemane-Tesfagiorgis İtalya’nın başkenti Roma’dan, İngiltere’nin başkenti Londra’da bulunan evine gitmek için uçağa bindi.

Bir süre sonra adı anons edilen Tesfagiorgis’in uçağın kapısına gelmesi istendi.

Eritreli Tesfagiorgis uçağın kapısına doğru yöneldiğinde silahlı polisleri gördü ve yanına yaklaşan kaptan pilot, yolcudan uçağı terk etmesini istedi.

“BİR YOLCUMUZ RAHATSIZ OLDU”

Saygısızlığa uğradığını düşünen yolcu, pilota neden uçağı terk etmesi gerektiğini sorduğunu belirtti.

Meghary Yemane-Tesfagiorgis pilotun “bir yolcumuz sizin davranışlarınızdan rahatsız oldu ve siz uçaktayken kendini güvende hissetmiyor” cevabını verdiğini söyledi.

15 SAAT SORGULANDI

Polis eşliğinde uçatan indirilen Tesfagiorgis gözaltına alındı. Eritreli yolcu polis tarafından 15 saat boyunca sorgulandığı anlattı.

Meghary Yemane-Tesfagiorgis sorgusunun ardından kendisini uçaktan indiren easyJet firmasının bir sonraki seferiyle Londra’ya gidebildiğini ekledi.

“SORUN TERÖRİST ALGISI”

İngiliz basınına konuyla ilgili açıklama yapan Tesfagiorgis, “easyJet benden defalarca özür diledi ama biliyoruz ki bu ne benimle ne easyJet’le sınırlı bir durum. Söz konusu problemler çok daha büyük. Sorunun altında insanların bilincinde çizilen terörist algısı yatıyor ve ben de bu profile uyduğum için uçaktan atıldım” dedi.

HAVAYOLU ŞİRKETİNDEN AÇIKLAMA

Firma, "Yolcularımızın ve çalışanlarımızın güvenliği şirketimizin en büyük önceliğidir. Şirketimiz güvenlik tehditlerini dikkatlice incelemeye devam edektir" dedi.

Avrupa’da yaşanan terör saldırılarının ardından “profile uyan” insanların uçaklardan indirilme olayları daha sık yaşanmaya başladı.

Meghary Yemane-Tesfagiorgis’i uçaktan atan easyJet firması ve 25 Şubat 2016 tarihinde de Nijerya asıllı İngiltere vatandaşı Laolu Opebiyi, telefonundaki görüntüler nedeniyle uçaktan atılıp polis tarafından sorgulanmıştı.

Hristiyan olduğu ortaya çıkan Opebiyi, polis tarafından sorgulanıp serbest bırakıldıktan sonra bile easyJet firması tarafından uçağa alınmamıştı.

Uçaktan indirdiler, 15 saat sorguladılar

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (9)

Ne ~ 2 yıl önce
Irkçı bunlar ırkçı

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Bizim de sonumuz ~ 2 yıl önce
Sakal modasına müdahale edilmezse bizim imajımız da böyle olacak. Sokakta gezerken Türkiye mi Afganistan mı şaşırıyor insan.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Sakal ~ 2 yıl önce
Bizim sakallılar avanta peşinde koştuklarından dolayı bırakıyorlar. Bugün hükümet değişsin hepsi medeni bir görünüme kavuşur,
Sakall ~ 2 yıl önce
Yorumlardaki yorumcularla aynı fikirdeyim her yerde papaz gibi adamlar iranmı ulan burası kılda keramet olsaydı cemil ipekçi nonoş olmazdı.
pis ırkçılar ~ 2 yıl önce
lanet olası federaller! tgs alım var mı

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Bati ~ 2 yıl önce
Golgelerinden korkar hale geldiler medeni Avrupalilar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
:) ~ 2 yıl önce
Bi sebebi var :(

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000