28 Ekim 2017, Cumartesi 09:15:24

Uçakta göz gözü görmedi

American Airlines'ın Birmingham-Dallas seferini yapacak yolcu uçağının kabini dumanla doldu, uçak acil iniş yaptı.
  • Crj ile Birmighamdan Dallas'a nasıl gitmişler?
  • Duman, her zaman yangın anlamını taşımaz. 1-water seperator arızasında nemli hava soğuk hava karışımı ile beraber kabine gelirse, gördüğümüz sisli havadaki gibi görünen olayı yaşıyoruz demektir. 2-Kabinde o kadar, dumana sebeb olacak yangın çıkma ihtimali neredeyse sıfırdır. 3-Elektriksel yangın olma ihtimali azda olsa vardır.Buda uçakta bazı sistemlerin çalışmamasıyla yer kontrollari yapılınca anlaşılır.Uçaklar dizayn edilirken, kabinde yangın çıkma ihtimali çok çok az olduğu için yangın ihbar ve yangın söndürme sistemleri konmamıştır.Sadece kabin memurlarının kullanacağı taşınabilir, yangın tüpleri vardır.
  • BU KADAR YOĞUN BİR DUMANIN SEBEBİ NEDİR ACABA ORTADA YANGIN DA YOK, ELBETTE SEBEBİN NE OLDUĞUNU TEKNİK DETAYDAN SONRA ANLAŞILACAKTIR AMA TAHMİNLER NEDİR? GAZ MI? YANIK MI?
  • Kıyamet günü de göz gözü görmeyecek, kulak sesi duymayacak. Sadece insan çığlıkları yeri göğü inletecek!

American Airlines'ın Birmingham-Dallas seferini yapacak yolcu uçağının kabini dumanla doldu, uçak acil iniş yaptı.

Edinilen bilgiye göre; 80 yolcu ve 4 mürettebatı bulunan Bombardier CRJ-900 tipi AA uçağının kalkışından çok kısa bir süre sonra kabini dumanla doldu. Dumanın kaynağı bulunamayınca uçak yaklaşık 11 dakika sonra Birmingham'a geri döndü.

O anlar bir yolcu tarafından kaydedilirken, yolcuların nefes almakta zorluk çektiği gözlendi.

 

Uçakta göz gözü görmedi

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (19)

... ~ 9 ay önce
Crj ile Birmighamdan Dallas'a nasıl gitmişler?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
BGX değil. ~ 9 ay önce
ABD'deki Birmingham.
cabin ~ 9 ay önce
Duman, her zaman yangın anlamını taşımaz. 1-water seperator arızasında nemli hava soğuk hava karışımı ile beraber kabine gelirse, gördüğümüz sisli havadaki gibi görünen olayı yaşıyoruz demektir. 2-Kabinde o kadar, dumana sebeb olacak yangın çıkma ihtimali neredeyse sıfırdır. 3-Elektriksel yangın olma ihtimali azda olsa vardır.Buda uçakta bazı sistemlerin çalışmamasıyla yer kontrollari yapılınca anlaşılır.Uçaklar dizayn edilirken, kabinde yangın çıkma ihtimali çok çok az olduğu için yangın ihbar ve yangın söndürme sistemleri konmamıştır.Sadece kabin memurlarının kullanacağı taşınabilir, yangın tüpleri vardır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
CAHİL ~ 9 ay önce
süper bir bilgi.. teşekkür ederim
CAHİL ~ 9 ay önce
BU KADAR YOĞUN BİR DUMANIN SEBEBİ NEDİR ACABA ORTADA YANGIN DA YOK, ELBETTE SEBEBİN NE OLDUĞUNU TEKNİK DETAYDAN SONRA ANLAŞILACAKTIR AMA TAHMİNLER NEDİR? GAZ MI? YANIK MI?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kevser ~ 9 ay önce
Kıyamet günü de göz gözü görmeyecek, kulak sesi duymayacak. Sadece insan çığlıkları yeri göğü inletecek!

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000