07 Eylül 2009, Pazartesi 08:10:36

Uçakların iniş yapabileceği afet merkezleri kurulacak

Türk Kızılayı Genel Başkanı Tekin Küçükali, İstanbul'a uçak inebilecek afet müdahale merkezi yapılacağını ifade etti.
  • kizilay baskaninin yorumuna bakarmisiniz arkadaslar,,40 ton malzeme tasiyan agir tonaj olmayan ucaklar inecekmis!!!!!! bildigim kadariyla 40 ton malzemeyi tasiyabilecek en kucuk ucak tipi A310 dur ki insallah bizim kizilay baskani bu ucagi 1000 metrelik pise indirmeye callismaz, :-)

TürkieTurizm adlı internet sitesinde yer alan habere göre; Türk Kızılayı Genel Başkanı Tekin Küçükali, "İstanbul'da 2 tane afet müdahale merkezi yapıyoruz, bunlar dünya ölçeğinde olacak" dedi.

Küçükali, olası bir depreme karşı hazırlıkları tüm hızıyla sürdürdüklerini söyledi.

Bunun için afet müdahale merkezleri kurduklarını ifade eden Küçükali, "Marmara'da depreminin ne zaman olacağına dair elimizde bir takvim yok ama hazırlıklarımızı tüm hızla sürdürüyoruz. Kızılay olarak depreme son sürat hazırlanıyoruz" diye konuştu.

Ankara'da 100 dönümün üzerinde bir alana kurulu afet müdahale merkezi bulunduğunu, 2 tane de İstanbul'a yaptıklarını belirten Küçükali, şunları kaydetti:

"Ankara'da afet müdahale merkezimiz var. Yine İstanbul'da 2 tane yapıyoruz, bunlar dünya ölçeğinde olacak. Bunlardan biri 103, diğeri de 207 dön üm arazi üzerine kurulacak. Hatta birini öyle planlıyoruz ki çok ağır tonajlı olmayan, 40 tonluk malzeme taşıyan uçaklar hava meydanı gibi inip kalkabilecek. Dünya ile yarışıyoruz. Bunlar hem yurt içine hem de dünyaya yardım taşıyabilen alanlar olacak. Dünya ülkelerinden yardım geldiği zaman da orada konuşlandıracağız. Hem ülkemiz için hem de komşularımız için."

Uçakların iniş yapabileceği afet merkezleri kurulacak

Facebook Yorum

Yorumlar

Misafir ~ 9 yıl önce
kizilay baskaninin yorumuna bakarmisiniz arkadaslar,,40 ton malzeme tasiyan agir tonaj olmayan ucaklar inecekmis!!!!!! bildigim kadariyla 40 ton malzemeyi tasiyabilecek en kucuk ucak tipi A310 dur ki insallah bizim kizilay baskani bu ucagi 1000 metrelik pise indirmeye callismaz, :-)

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000