17 Mart 2013, Pazar 15:02:30

UÇAKLAR BOŞ KALDI

Katı bir Komünist ideolojiyle idare edilen Kuzey Kore’den komşu ve müttefik ülke Çin’e hareket eden uçaklar adeta boş seyahat ediyor.
  • Haber diye yayımladığınız metne bak! Komünist olduğu için insanların seyahat etmediği bir ülkede havadaki ikram ile ilgili şu cümleyi yazmak mantıkla çelişmiyor mu; "Uçağın tamamına yakını boş iken ikram edilen içecek ve hamburgerde bile çeşit azlığı göze çarpıyor." Hamburgerde bile çeşit azlığı göze çarpıyormuş. Haberde belirttiğiniz kadar katı komünist bir ülkede Amerikan yeme kültürünün bayrağı olmuş hamburgerin çeşidi az olarak sunulduğunu yazmak haberin uydurmasyonluğunu tek başına ispata yeter! Bununla beraber "katı K(neden büyük harf ile başlanmış bilemiyorum)omünist" bir yönetimle yönetilen ve yine kendisi gibi komünizm ile yönetilen komşu ve müttefik Çin'e gitmek neden yasaklansın? Olsa olsa kapitalist ülkelere uçmak yasaklanır, neden Çin'e gitmek yasak olsun?! Bu yorumumu da sanırım yayımlamazsınız varsın olsun, editör okusun o da yeter bana :)
  • Bu ucagin bos kalkmasi mumkun cunku boyle bir ucak YOK!.......
  • Bir kere kuzey kore Iran, Suriye, Küba gibi A319 ve Boeing alamaz nedeni Amerikan Ambargosu. Daha evvel Irak ve Libya da vardi fakat kalkti neden mi ?? Amerika kendi kuklalarini yerlestirdi de ondan. Kuzey kore yalniz Rus Tupolev, Antonov ve Ilyushin uçaklarini kullanir.Zaten birkaç gün önce çin Pyong yang Pekin uçuslarinda Air Koryonun kullandigi eski Il62 ve TU134/154 uçaklarini yasaklayip yalniz daha yeni TU-204 uçaklarina izin verdi.
  • Arkadaslar bu fotoda bir hata var, A319 Sharklet ile Kuzey koreye teslim edilmedi ki?

Kuzey Kore devletine ait ‘Air Koryo’ Havayolu ile Kuzey Kore’nin başkenti Pyongyang’dan Çin’in başkenti Pekin’e uçak seferiyle giden bir yolcunun telefonuyla çektiği ve internette paylaştığı görüntülerde, Kuzey Kore havalimanı dünyanın pek çok diğer başkentlerindeki havalimanlarına kıyasla adeta terk edilmiş bir yer gibi görünüyor. Uçağın tamamına yakını boş iken ikram edilen içecek ve hamburgerde bile çeşit azlığı göze çarpıyor.

Kuzey Kore, halkını katı komünist rejim ideolojisine bağlı tutabilmek için dış dünya ile irtibatı keserek vatandaşlarının diğer ülkeler ile ticari ve diğer irtibatlarına izin vermiyor.

UÇAKLAR BOŞ KALDI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (21)

:) ~ 5 yıl önce
Haber diye yayımladığınız metne bak! Komünist olduğu için insanların seyahat etmediği bir ülkede havadaki ikram ile ilgili şu cümleyi yazmak mantıkla çelişmiyor mu; "Uçağın tamamına yakını boş iken ikram edilen içecek ve hamburgerde bile çeşit azlığı göze çarpıyor." Hamburgerde bile çeşit azlığı göze çarpıyormuş. Haberde belirttiğiniz kadar katı komünist bir ülkede Amerikan yeme kültürünün bayrağı olmuş hamburgerin çeşidi az olarak sunulduğunu yazmak haberin uydurmasyonluğunu tek başına ispata yeter! Bununla beraber "katı K(neden büyük harf ile başlanmış bilemiyorum)omünist" bir yönetimle yönetilen ve yine kendisi gibi komünizm ile yönetilen komşu ve müttefik Çin'e gitmek neden yasaklansın? Olsa olsa kapitalist ülkelere uçmak yasaklanır, neden Çin'e gitmek yasak olsun?! Bu yorumumu da sanırım yayımlamazsınız varsın olsun, editör okusun o da yeter bana :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
YOK!... ~ 5 yıl önce
Bu ucagin bos kalkmasi mumkun cunku boyle bir ucak YOK!.......

Yanıtla

Kalan karakter 1000
A 319 FOTOMONTAJ ~ 5 yıl önce
Bir kere kuzey kore Iran, Suriye, Küba gibi A319 ve Boeing alamaz nedeni Amerikan Ambargosu. Daha evvel Irak ve Libya da vardi fakat kalkti neden mi ?? Amerika kendi kuklalarini yerlestirdi de ondan. Kuzey kore yalniz Rus Tupolev, Antonov ve Ilyushin uçaklarini kullanir.Zaten birkaç gün önce çin Pyong yang Pekin uçuslarinda Air Koryonun kullandigi eski Il62 ve TU134/154 uçaklarini yasaklayip yalniz daha yeni TU-204 uçaklarina izin verdi.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Foto? ~ 5 yıl önce
Arkadaslar bu fotoda bir hata var, A319 Sharklet ile Kuzey koreye teslim edilmedi ki?

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000