Ana Sayfa » Havacılık Haberleri » UÇAK SEFERLERİ ARTIRILMALI

UÇAK SEFERLERİ ARTIRILMALI

16 Şubat 2013 Cumartesi, 08:38:37 Türkiye'nin Yeni Delhi Büyükelçisi Burak Akçapar, Hindistan ile Türkiye arasındaki bağların artırılması için mevcut seferleri artırıp yeni uçuş noktalarına seferler düzenleyeceklerini açıkladı.

Halihazırda başkent Yeni Delhi ve Mumbai şehirlerinden İstanbul'a günlük seferler olduğuna değinen Akçapar bu seferlerin gelecek aylarda günlük ikiye çıkarılacağını ve bunun üzerine bazı diğer şehirlerden de seferlerin başlayacağı müjdesini verdi.

Hint Türk İşadamları Derneği (ITBA) ile Hindistan Sanayiciler Konfederasyonu'nun (CII) organize ettiği "Türkiye ile Ticaret" konulu panele katılan Büyükelçi Akçapar, THY ve devlet bazında gerekli girişimleri yaparak sorumlulukları yerine getirdiklerini söyledi ve şimdi Hint makamlarında olduğunu belirtti.


Büyükelçi Akçapar, seferlerin hali hazırda tam kapasite çalıştığını belirterek bu gidiş gelişlerin ticarete büyük katkısı olduğunun altını çizdi. Hindistan ve Türkiye arasındaki mevcut ticaretin olması gerekenin çok gerisinde olduğuna değinen Akçapar geçen yıl 4,5 milyar dolar olarak gerçekleşen ticaretin dünyanın önde gelen iki ekonomisine yakışmadığını sözlerine ekledi.

Hint Türk İşadamları Derneği (ITBA) Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şeker ve CII genel sekreterinin de birer konuşma yaptığı toplantıya TATA gurup başkan yardımcısı Sanjay Singh, Essar gurubu, DCPL gibi Hindistan'ın önde gelen holdinglerinin temsilcileri de katıldı. (Bugün)

Haberi Paylaş
Facebook Yorum
AirportHaber Yorum
(6)
  • bravo abuzittin:)) 17 Şubat 2013, Pazar 00:51:36 Bazi sakaya gelemeyenleri kizdirmissin ya:)) 0
  • Bangalore 16 Şubat 2013, Cumartesi 16:53:46 Hindistan'in silikon vadisi dünanın en büyük şirketlerinin burda dev kompleksleri var. Açılırsa tutar 0
  • Hindistan 16 Şubat 2013, Cumartesi 15:44:08 İleriki dönemlerde Haydarabad, Kalküta ve Madras'a seferler başlayacak. 0
  • Abuzittin Abuzero 16 Şubat 2013, Cumartesi 15:08:50 Bu kardeslerimizle ortak yanimiz bile var. Onlar bizim dilimizde Hindi, biz dunya dili ingilizcede hindiyiz. 3
    • ne komik 16 Şubat 2013, Cumartesi 23:10:57 Önce isminiz (Abuzittin Abuzero)uydurma,herhalde komiklik yapmak istiyorsunuz,ama bu Airport haber yorum köşesini yanlış seçmişsiniz,en iyisi sokakta falan yada köprü altı falan bir yerde bu sıfır yaş grubuna hitap eden komiklik yetegenizi sergileyin,belki fareler falan gülebilir. 1
Yorum Gönder
  • * Yorumlarınız, editör onayından geçmesi durumunda yayınlanacaktır.
  • * Gönderilen yorumlardan kaynaklanacak yasal sorumluluk yorumu gönderen kullanıcılara aittir. Yorumlardan AirportHaber ve bağlı kuruluşları sorumlu tutulamaz.
  • * Kişiler ya da kurumlar hakkında yapılan, eleştiri sınırlarını aşan, hakaret, kötü söz, uygunsuz kelime, ırkçılık, bölücülük unsurları içeren yorumlara yer verilmemektedir.