05 Kasım 2017, Pazar 12:34:52

Uçak içi taşıma kuralları değişiyor

Rusya’da uçakta kabine alınmasına izin verilen eşyalarla ilgili federal kurallar bugünden itibaren değişiyor.
  • kilo kadar boyutta önemli, geçen istanbuldan samsuna gittim uçakta rahat 15 tane bebek arabası vardı, ne çantamı ne montumu koyabildim yukarıya, çantamı da montumuda aldım koltuk altına sıkıştırdım.
  • Gerçekten Türkiyeyede gelmeli bu kurallar şımarık yolcu potansiyelleri görmekten gerçekten bıktık
  • Kabin memuru olmak istiyorum destek bekliyorum
  • Rusya geç bu işleri...

Rusya’da uçakta kabine alınmasına izin verilen eşyalarla ilgili federal kurallar bugünden itibaren değişiyor.

Rusya’dan bugün uygulamaya alınan yeni federal havacılık kurallarına göre bir hava yolu şirketinin kabine ücretsiz olarak alınmasına izin vereceği bagajın maksimum ağırlığının 5 kilogram olması gerekiyor.

Bu, hava yolu şirketlerinin 5 kilogram üzerindeki el bagajları için müşterilerinden ekstra ücret alabileceği anlamına geliyor.

Eskiden ise ücretsiz olarak kabine alınmasına izin verilen el bagajının maksimum ağırlığının 10 kilogram olmasına gerekiyordu.

Diğer taraftan uçağın kabinine ücretsiz olarak alınmasına izin verilecek el bagajının minimum ağırlığını belirlemek hava yolu şirketlerine bırakılıyor.

Bu arada yeni havacılık kurallarının neler olacağı tartışılırken uçağın kabinine ücretsiz olarak alınabilecek eşyalar listesinden şemsiye, fotoğraf makinası, laptop bilgisayar ve cep telefonlarının bile çıkarılması gündeme gelmişti.

Fakat yeni kuralların yer aldığı belgede bu eşyalar kabine hala ücretsiz olarak alınabilecekler listesinde yer alıyor.

Bu kuralların dışında yolcuların kabine çiçek, sırt çantası, el çantası, çocuk maması ve bebek puseti, ilaç, baston, tekerlekli sandalye ve hava alanının duty free kısmından alınan poşetli ürünler de almasına izin verilecek. El bagajının ağırlığı hesaplanırken de bu eşyalar dışarıda tutulacak.

Uçak içi taşıma kuralları değişiyor

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (18)

Aslında ~ 9 ay önce
kilo kadar boyutta önemli, geçen istanbuldan samsuna gittim uçakta rahat 15 tane bebek arabası vardı, ne çantamı ne montumu koyabildim yukarıya, çantamı da montumuda aldım koltuk altına sıkıştırdım.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Km. ~ 9 ay önce
Gerçekten Türkiyeyede gelmeli bu kurallar şımarık yolcu potansiyelleri görmekten gerçekten bıktık

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kevser ~ 9 ay önce
Kabin memuru olmak istiyorum destek bekliyorum

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Sudan Çıkmış balık ~ 9 ay önce
Dostum Gel seni bisiklet tamircisi yapalım
Oflu ~ 9 ay önce
Yurt dışında yap bu işi şayet çalışırken eğlenmek,saglikli yasamak istiyorsan. Thy de asla düşünme bile, hakkini da hayatini da yerler . Yönetimi bi yandan, ezik ve sonradan görme türk yolcu profili bi yandan...
Oflu ~ 9 ay önce
Herşeyde olduğu gibi havacilikta da berbat bi ülkeyiz. Uçağın içine nerdeyse kurbanlik danasini sokacak zihniyetler ve buna bilet satmak için göz yuman aç rantçılar var.
Çin asıllı Hintli ~ 9 ay önce
Rusya geç bu işleri...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000