10 Ekim 2016, Pazartesi 13:00:50

Uçak içi internette devrim

Honeywell özel donanım paketi JetWave için Inmarsat’tan final sertifikasını aldı. Paket, pilotların, yolcuların, operatörlerin ve bakım personelinin, Inmarsat’ın devrim niteliğindeki yeni uçak içi geniş bant servisi olan GX Aviation’a bağlanmalarına izin veriyor.
  • 77 piyasada yok bunlar okyanus üzeri internete bağlanmadan bahsediyorlar. Hehe kardaş bizde bunu yedik
  • usd 3.07 eğer petrolde belirigin düzelme olmazsa rekora gidebebilir!

Honeywell özel donanım paketi JetWave için Inmarsat’tan final sertifikasını aldı. Paket, pilotların, yolcuların, operatörlerin ve bakım personelinin, Inmarsat’ın devrim niteliğindeki yeni uçak içi geniş bant servisi olan GX Aviation’a bağlanmalarına izin veriyor.

Kullanıcılar, okyanusların üzerinde uçarken bile, uçuş boyunca herhangi bir kesinti olmaksızın sürekli ve daha hızlı bir şekilde internette sörf yapabilecek, e-postalarını kontrol edebilecek, müzik ve video izleyip dinleyebilecek ve online alışveriş yapabilecekler.

Nihai yetki belgesi, sistemin tasarlandığı gibi çalıştığını onaylıyor ve GX Aviation’ın havacılık pazarına kazandırılması sürecini tamamlıyor. Sertifika merkezleri, önceden fırlatılmış ve halen çalışmakta olan üç uydudan oluşan Inmarsat’ın Global Xpress (GX) uydu ağı ile her çevre koşulundaki çalışmaları kontrol ediyorlar. Bu, GX Aviation tarafından dünyanın her yerindeki uçuşlarda sağladığı, evde veya ofiste deneyimlenene yakın hızlara sahip, sürekli, güvenilir ve yüksek hızlı geniş bant servisine yolcuların, pilotların ve diğer havayolu personelinin erişmelerini garantiliyor.

JetWave ayrıca, güvenlik, çevre ve kurulum standartları açısından FAA (Federal Havacılık Yönetimi - Federal Aviation Administration) ve EASA’in (Avrupa Havacılık Güvenliği Ajansı - European Aviation Safety Agency) onay sertifikasına da sahip.

Honeywell Aerospace’in Pazarlama ve Ürün Yönetiminden sorumlu başkan yardımcısı Carl Esposito, “Inmarsat’ın JetWave donanımımıza sertifika vermesi, müşterilerin yüksek hızlı global bir bağlantı servisi için beklemek zorunda olmayacakları anlamına gelir. Donanım şu anda mevcut ve kuruluma hazırdır. Son günlerdeki bir Honeywell araştırması, yolcular açısından evde veya ofiste sahip olduklarına benzer şekilde bir uçak içi Wi-Fi deneyimine sahip olmalarının önemli olduğunu ortaya çıkardı. Dünyanın çeşitli yerlerindeki havayolları da şimdi GX Aviation ile müşterilerinin bu taleplerini karşılayabilecekler” dedi.

Inmarsat Aviation başkanı Leo Mondale de, "GX Aviation, gökyüzü için nihai bir geniş bant çözümüdür. Uçakta mobilite düşünülerek tasarlanmış olan gerçek anlamda global bir servistir. Havayollarının, iş amaçlı havacılık operatörlerinin ve önde gelen uçak şirketlerinin, tek bir tedarikçinin tek bir ağını kullanarak 40,000 feet yükseklikte bile yüksek kaliteli bağlantı sunabilmelerini garantiliyor. Piyasadaki herhangi bir kabin bağlantı çözümü için en düşük devre dışı kalma süresini garantilemek açısından Honeywell’in JetWave terminallerinden çok memnunuz. Bunlar, kurulumu ve bakımı kolaylaştırmak için tasarlanmışlar. Bu final sertifikasyonu, filolara dağıtımda kesinlikle bir sınır olmaksızın, müşterilerimiz için herhangi bir zamanda ve herhangi bir yerde hazır olan uçak içi geniş bant döneminin kapılarını açmada temel bir parçadır” dedi.

Uçak içi internette devrim

Facebook Yorum

Yorumlar

La koca ~ 2 yıl önce
77 piyasada yok bunlar okyanus üzeri internete bağlanmadan bahsediyorlar. Hehe kardaş bizde bunu yedik

Yanıtla

Kalan karakter 1000
usd ~ 2 yıl önce
usd 3.07 eğer petrolde belirigin düzelme olmazsa rekora gidebebilir!

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000