07 Kasım 2017, Salı 13:31:28

TUSAŞ düğmeye bastı

Yüzde yüz milli sermaye ve Türk mühendislerinin emekleri ile üretilecek olan yerli uçağın 2023 yılına yetiştirilebilmesi için TUSAŞ düğmeye bastı.
  • 15 yillik muhendisten bile 3.0 ortalama isteyerek mi ucak yapacaksiniz? Akademisyen kafasiyla sirket yonetilmez. Sanki adami universitede doktoraya kabul ediyor. Not ortalamasiyla muhendislik becerilerinin korelasyonu yok. Madem oyle gidin sadece universitelerdeki akademisyenlerle yapin yapabiliyorsaniz. 30 yilda biter mi bakalim.
  • Universiteden yeni mezunlari 5500 TL ise baslatiyoruz tek tercihimiz ITU ve Bogazici calisma yerimiz Ankara, demek istedigimiz, ulkenin egitim sistemi degismedigi surece TAI nin mezuiyet ortalamasi belirtmesi normal, yoksa planor yaparlar jet degil
  • uçak yaptı. o kadar deneyim, tecrübe ve kabiliyet e rağmen ilk teslimat tarihleri ile işe başlama tarihleri arasında rahat 15 sene oluştu. bunu da bir sürü firmadan vs yardım alarak yaptılar. adamların gücünü, neler yapabileceğini görmek için bulundukları sektörleri inceleyin analrsınız ne demek istediğimi. gene bir sürü yatırım parası boşa gidecek. 2023 hırsı için iyice batıcaz. bu saatten sonra ülkece düşeceğiz. ne kadar hızlı olursa düşüşümüz ayağa kalkmamız o kadar çabuk olur. gerçekçi olmakta yarar var. senelerce yalaka adamların gazıyla hakkaniyetten uzak işler yapıldı. bu ülkeyi seven herkes ister iyi şeyler olsun ama torpille, gazla, eğitim sisteminin rezalet durumuyla, adam kayırmayla, beyin göçüyle, ağırlaşan yaşam şartlarıyla, günü kurtaran politikalarla, peşkeş çekmeyle hiçbiri olmaz. olaylara gerçekçi yaklaşmadan artık herşey bir balon.
  • Mezuniyet ortalamasi şartı koymak vizyonsuzluktur. Once bu uygulamadan vezgecsinler. Google vb. firmalar boyle anlamsiz detaylara onem vermiyor ise alirken. Yazik. Nasil bu kadar vizyonsuz olabiliyor boyle bir sirket. Nerd tipler isi goturemiyor. Uyanma vakti gelmedi mi?
Yüzde yüz milli sermaye ve Türk mühendislerinin emekleri ile üretilecek olan yerli uçağın 2023 yılına yetiştirilebilmesi için TUSAŞ düğmeye bastı.

Yerli üretim alanın da önemli yatırım ve gelişmelere imza atan Türkiye, uzun zamandır üzerinde çalıştığı ve büyük anlaşmalara imza attığı yerli uçak projesini 2030 yılında tamamlamayı hedefliyordu. Cumhuriyetimizin 100.yaş hediyesi olarak milletimize hediye edilmek üzere yapımının 2023 yılına çeken Türkiye, hedeflerini bir an önce gerçekleştirebilmek için yeni kadrolar alacağını duyurdu.

Yüzde yüz milli sermaye ve Türk mühendislerinin emekleri ile üretilecek olan TAI TF-X’in yapım aşamasında büyük bir mühendis kadrosu oluşturulmak isteniyor. Projenin hedeflenen süre içerinde tamamlanabilmesi için ise TUSAŞ – Türk Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş., ‘Geleceğin bir parçası olmaya var mısın?’ sloganı işe mühendis alımları için şimdiden startı verdi. Başvuruları bu site üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

İŞTE ARANAN KADROLAR

İşte Milli savaş uçağının tasarlanması süresinde ihtiyaç duyulan kadrolar:

- Sistem Mühendisi
- Uçuş Kontrol Sistem Mühendisi
- Yapısal Tasarım/Analiz Mühendisi
- Uçak Sistemleri Mühendisi
- İtki Sistem Mühendisi
- Görev Sistemleri Mühendisi
- Yer ve Destek Sistemleri Mühendisi
- Beka MühendisiUçuş Bilimleri Mühendisi
- Elektromanyetik Tasarım Mühendisi
- Silah Entegrasyonu Tasarım Mühendisi
- Modelleme ve Simülasyon Mühendisi
- Proje Mühendisi

 

TUSAŞ düğmeye bastı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (23)

Mehmet ~ 3 ay önce
15 yillik muhendisten bile 3.0 ortalama isteyerek mi ucak yapacaksiniz? Akademisyen kafasiyla sirket yonetilmez. Sanki adami universitede doktoraya kabul ediyor. Not ortalamasiyla muhendislik becerilerinin korelasyonu yok. Madem oyle gidin sadece universitelerdeki akademisyenlerle yapin yapabiliyorsaniz. 30 yilda biter mi bakalim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Olabilir ~ 3 ay önce
Bu ilanla muhtemelen 15-20 mühendis alırlar. Başvuru sayısı da 15.000-20.000 olmasın diye 3.0 barajı koymuştur abiler. Zaten oraya mühendis lazım değil. Kuzu kuzu oturup mobing kurbanı olacak eleman lazım. Boşver.
egitim sart ~ 3 ay önce
Universiteden yeni mezunlari 5500 TL ise baslatiyoruz tek tercihimiz ITU ve Bogazici calisma yerimiz Ankara, demek istedigimiz, ulkenin egitim sistemi degismedigi surece TAI nin mezuiyet ortalamasi belirtmesi normal, yoksa planor yaparlar jet degil

Yanıtla

Kalan karakter 1000
mitsubishi ~ 3 ay önce
uçak yaptı. o kadar deneyim, tecrübe ve kabiliyet e rağmen ilk teslimat tarihleri ile işe başlama tarihleri arasında rahat 15 sene oluştu. bunu da bir sürü firmadan vs yardım alarak yaptılar. adamların gücünü, neler yapabileceğini görmek için bulundukları sektörleri inceleyin analrsınız ne demek istediğimi. gene bir sürü yatırım parası boşa gidecek. 2023 hırsı için iyice batıcaz. bu saatten sonra ülkece düşeceğiz. ne kadar hızlı olursa düşüşümüz ayağa kalkmamız o kadar çabuk olur. gerçekçi olmakta yarar var. senelerce yalaka adamların gazıyla hakkaniyetten uzak işler yapıldı. bu ülkeyi seven herkes ister iyi şeyler olsun ama torpille, gazla, eğitim sisteminin rezalet durumuyla, adam kayırmayla, beyin göçüyle, ağırlaşan yaşam şartlarıyla, günü kurtaran politikalarla, peşkeş çekmeyle hiçbiri olmaz. olaylara gerçekçi yaklaşmadan artık herşey bir balon.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hoşgörü Elçisi ~ 4 ay önce
Mezuniyet ortalamasi şartı koymak vizyonsuzluktur. Once bu uygulamadan vezgecsinler. Google vb. firmalar boyle anlamsiz detaylara onem vermiyor ise alirken. Yazik. Nasil bu kadar vizyonsuz olabiliyor boyle bir sirket. Nerd tipler isi goturemiyor. Uyanma vakti gelmedi mi?

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000