17 Eylül 2010, Cuma 15:50:13

TURKUAZ'DA PİLOTLARDAN ÜLTİMATOM!

İç hat operasyonlarına başlamak için gün sayan Turkuaz Havayolları’nda işler yolunda gitmiyor. Bir süredir ekonomik sıkıntı yaşayan Turkuaz’da, pilotlar maaşların ödenmesi için 20 Eylül’e kadar süre verdi.
  • bilmemde uçaklara el koymuş kiraladığı şirket tek tekte el koyuyorlarmış devlet hava meydanlarıda borcuna karşılık sorun çıkarmaya başlamış müşterilerde tvde gördüm isyan ediyorlardı 10 saat rötar yapmışlar..bence firmanın sonu yavaş yavaş geliyor
  • Şu Turkuaz ı savunan arkadaşlar bi 7-8 saat havaalanında bekleyerek yorum yapabilirler mi acaba? Evden oturarak yazmakla olmuyor. Mesela biz şu anda 5 saat rötar yapmış uçağımızı beklerken havaalanından yazıyoruz.
  • 18-30 da kalkacak uçak için 23-55 hala havaalanında bekliyoruz. Yapılan anonsda 01-30 da uçmamızın planlandığı! söyleniyor. Evet aslan gibi uçuşlar başladı.
  • al işte bunnarda allah bılır 30 yasını asmıs hosteslerımızdendır korkuolar turkuaza laf soyletmıolar ee ne yapsınlar baska alternetıflerı yok sız aslanlar ggb ucus aslan gb olmussun zaten yemek yemekten kukrersınız yolculara artık hahahah
Turkuaz Havayolları, 22 Eylül’de iç hatlarda tarifeli seferlere başlamayı planlarken ekonomik anlamda da sıkıntılı günler geçiriyor.

6 uçaklık filosu bulunan Turkuaz Havayolları, çeşitli sıkıntılar yüzünden haftada sadece 4 sefer yapabiliyor. Alman tur operatörü TUI FLY’ın Turkuaz ile anlaşmasını iptal etmesinden sonra Öger Tur da başka havayollarını tercih etmişti. İngiltere merkezli Gold Trail adlı şirketin iflası da Turkuaz Havayolları’na ağır darbe indirdi.

Yurtdışı uçuşlarından umduğunu bulamayan Turkuaz Havayolları, girdiği darboğazdan kurtulmak amacıyla iç hat operasyonlarına başlamak için kolları sıvadı. 22 Eylül’de ilk uçuşla iç hat seferlerine başlayacak olan Turkuaz Havayolları bu kez de pilot kriziyle karşı karşıya kaldı.

Maaşlarını alamayan pilotlar Turkuaz Havayolları’na rest çekti, yönetime adeta ültimatom verdi. 20 Eylül’e kadar süre veren pilotlar maaşlar ödenene dek uçuş yapmayacaklarını yönetime bildirdi. Pilotların bu kararı karşısında iyice zora düşen Turkuaz Havayolları’nın iç hat operasyonlarının başlamasının arifesinde bu kararla oldukça sıkıntı yaşadığı bildirildi.
Turkuaz Havayolları, Devlet Hava Meydanları İşletmesi’ne olan borçları yüzünden de zaman zaman sıkıntılar yaşadığı biliniyor.

Bazı uçaklarına kredi kartıyla yakıt almak zorunda kalan pilotlar, şirketin bulunduğu ekonomik darboğazın en çok kendilerini etkilediğini kaydederken, pilotlar 500 TL’lik ödemelerin dahi yapılmadığı için uçakların uzun süreli rötarlarla karşı karşıya kaldığını öne sürüyor.

Airporthaber’i arayan bazı Turkuaz pilotları, operasyonlar sırasında yaşanan sıkıntıların kokpit ekibinde moralleri bozduğunu, bu yüzden yönetime ültimatom vermek zorunda kaldıklarını kaydetti.

TURKUAZ'DA PİLOTLARDAN ÜLTİMATOM!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (72)

Misafir ~ 8 yıl önce
bilmemde uçaklara el koymuş kiraladığı şirket tek tekte el koyuyorlarmış devlet hava meydanlarıda borcuna karşılık sorun çıkarmaya başlamış müşterilerde tvde gördüm isyan ediyorlardı 10 saat rötar yapmışlar..bence firmanın sonu yavaş yavaş geliyor

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Şu Turkuaz ı savunan arkadaşlar bi 7-8 saat havaalanında bekleyerek yorum yapabilirler mi acaba? Evden oturarak yazmakla olmuyor. Mesela biz şu anda 5 saat rötar yapmış uçağımızı beklerken havaalanından yazıyoruz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
18-30 da kalkacak uçak için 23-55 hala havaalanında bekliyoruz. Yapılan anonsda 01-30 da uçmamızın planlandığı! söyleniyor. Evet aslan gibi uçuşlar başladı.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
al işte bunnarda allah bılır 30 yasını asmıs hosteslerımızdendır korkuolar turkuaza laf soyletmıolar ee ne yapsınlar baska alternetıflerı yok sız aslanlar ggb ucus aslan gb olmussun zaten yemek yemekten kukrersınız yolculara artık hahahah

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000