15 Ekim 2010, Cuma 14:55:16

TURKUAZ İKİ UÇAĞINI GERİ GÖNDERİYOR

Kriz öncesi yüksek fiyattan uçak kiralayan Turkuaz Havayolları, iki uçağını kiralayıcı firma GECAS'a iade ediyor.
  • gecas neden benim uçağımı geri istemiyor
  • Hic bir Lessor 5 senelik anlasma imzalamisken hem de iyi fiyat ile depozitleri yakmadan ucagini iade almayi kabul etmez bu birrr, ikincisi GECAS gibi kuvvetli bir firma icerideki depozito mevcut borcu karsilamiyor ise hemen default ceker ve ucagini geri alir bu da ikiii. Gelelim yeni ucak bulma isine sizce Turkuaz ile ilgili bu kadar dedikodu ortada dolasirken hangi Lessor Turkuaz'a ucak verir. Uyanalim arkadaslar lutfen azicik mantikli olalim.
  • Yorumunuz uygunsuz ve hakaret içeren unsurlara yer verdiğinden dolayı yayımlanmamaktadır.
  • "Kisisel Saldiri" basligiyla yazan arkadasimiza kesinlikle katiliyorum. Su an sirketin bilgisayarini kullanarak buralara yorum yazip maas bekleyen Turkuaz calisanlarinin cogu zaten baska biryerde is bulamayacagi icin oturmaya devam ediyor, diger negative yorum yazanlar da birsey yapamadigi icin kovulanlardir. Azicik gururlu olun derim, Turkuaz'in sonu geldi gelmesine de acaba Niye Geldi dersiniz? Bunda sizlerin hic mi payi yok.

İç hatlarda başarılı bir performans sergileyen Turkuaz Havayolları, iki uçağını GECAS’a iade ediyor.

Uçakları kiralayan GECAS firmasının avukatları, bugün sabah saatlerinde Turkuaz Havayolları’nın binasına gelerek  bir uçağın geri alınması için resmi işlemleri başlattı.

Turkuaz Havayolları’nın 2008 yılında kiraladığı ilk uçak olan TC-TCD kuyruk tescilli Airbus 320 tipi uçağın geri verilmesi için halen işlemler sürüyor.

Yine aynı şirketten kiralanan TC-TCC kuyruk tescilli Airbus 320 tipi uçağın ise 28 Ekim’de GECAS’a verileceği bildirildi.

22 Eylül’den bu yana iç hat operasyonlarını sürdüren Turkuaz Havayolları, bir uçağın geri alınmasıyla ortaya çıkacak açığı Tailwind Havayolları’ndan sub charter olarak bir uçak kiralayarak çözdü.  Turkuaz Havayolları, şimdiden yeni uçak arayışına da başladı.

5 UÇAK ŞARTI VAR

İç hat seferi yapabilmek için bir havayolunun filosunda en az 5 uçak bulunması şartı bulunuyor. İlk uçağı bugün GECAS’a teslim eden Turkuaz Havayolları’nın, İkinci uçağının da 28 Ekim’de GECAS’a iade edilmesinden sonra uçak sayısı 4’e inecek. Şirketin en kısa zamanda 5’inci uçağını filosuna katması gerekiyor.

KRİZDEN ÖNCE YÜKSEK FİYATA KİRALANDI

2008 yılında yaşanan kriz öncesinde uçakları yüksek bedelle kiralayan Turkuaz Havayolları, Airbus 320 tipi her bir uçak için 327 bin dolar ödüyordu. Krizden sonra, bazı havayolu şirketleri batmış, boşa çıkan uçaklar nedeniyle kiralama ücretleri düşmüştü. Ancak Turkuaz Havayolları, krizden önce uçakları kiraladığı için uçaklara yüksek bedel ödüyordu.

Öte yandan, AirportHaber’e gelen bilgilere göre, GECAS’in ödemeler konusunda yaşanan sıkıntılardan dolayı Turkuaz’daki uçaklarını geri aldığı öne sürüldü. Ancak bu iddia Turkuaz yetkililerince doğrulanmadı.

©AirportHaber.com ÖZEL

TURKUAZ İKİ UÇAĞINI GERİ GÖNDERİYOR

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (40)

Misafir ~ 8 yıl önce
gecas neden benim uçağımı geri istemiyor

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Hic bir Lessor 5 senelik anlasma imzalamisken hem de iyi fiyat ile depozitleri yakmadan ucagini iade almayi kabul etmez bu birrr, ikincisi GECAS gibi kuvvetli bir firma icerideki depozito mevcut borcu karsilamiyor ise hemen default ceker ve ucagini geri alir bu da ikiii. Gelelim yeni ucak bulma isine sizce Turkuaz ile ilgili bu kadar dedikodu ortada dolasirken hangi Lessor Turkuaz'a ucak verir. Uyanalim arkadaslar lutfen azicik mantikli olalim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Yorumunuz uygunsuz ve hakaret içeren unsurlara yer verdiğinden dolayı yayımlanmamaktadır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
"Kisisel Saldiri" basligiyla yazan arkadasimiza kesinlikle katiliyorum. Su an sirketin bilgisayarini kullanarak buralara yorum yazip maas bekleyen Turkuaz calisanlarinin cogu zaten baska biryerde is bulamayacagi icin oturmaya devam ediyor, diger negative yorum yazanlar da birsey yapamadigi icin kovulanlardir. Azicik gururlu olun derim, Turkuaz'in sonu geldi gelmesine de acaba Niye Geldi dersiniz? Bunda sizlerin hic mi payi yok.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000