27 Mart 2016, Pazar 09:14:12

'Türkler en büyük gelir kapımız'

Midilli Turizm Acenteleri Derneği Başmüfettişi Takis Pantelopulos, 'vizelerin de kalkmasıyla daha fazla Türk'ün adamızı ziyaret etmesini bekliyoruz" dedi.
  • Ne kadar yunan meraklısı var üç kuruş ucuz diye koştura koştura gidin yunana para kazandırmaya
  • senelerdir ülkemiz aleyhine ne kadar oluşum varsa destekleyen,besleyen bir ülke, başı sıkışınca,parası bitince, kardeş ve komşu olduğumuzu hatırlıyor ve türkler en büyük gelir kapımız diyor ! kendi ülkemizde kazıklanıyoruz doğru ama ucuz tatil için oraya tatile gitmemize de gerek yok, gidenlere de helal olsun !
  • aklı olan tatil için yunan'a gider zaten. gitmeyen varsa ben duyurayım. türkiye'de kazıklanmak yerine gidin yunan'ı gezin. ucuz, lezzetli ve sorunsuz tatil!!

Midilli Turizm Acenteleri Derneği Başmüfettişi Takis Pantelopulos, Avrupa Birliği (AB) ve Türkiye arasındaki anlaşmaya ilişkin, "Turizm açısından olumlu olmasını, vizelerin de kalkmasıyla daha fazla Türk'ün adamızı ziyaret etmesini bekliyoruz" dedi.

Pantelopulos, AA muhabirine yaptığı açıklamada, geçen yıldan bu yana  gelişmiş Avrupa ülkelerine ulaşmak için Ege Denizi'ni aşan sığınmacıların en sık  ayak bastığı ada olan Midilli'de turizmin ve ticaretin de bu durumdan  etkilendiğini söyledi.

Midilli'nin dünyada turizm konusunda en büyük darbeyi alan nokta  olduğuna işaret eden Pantelopulos, "Bu yıl bütün her şey iptal edildi. Geçen yıl    33 charter uçuş vardı. Bu yıl ise sadece 9 charter uçuş gerçekleşecek. Normal  şartlarda, bir sezonda 50 cruise gemisi gelirken bu yıl hiç yok" şeklinde  konuştu.

Geçen yıl adaya gelen 100 bini aşkın turistin yarısından fazlasını  Türk turistlerin oluşturduğunu vurgulayan Pantelopulos, "Vizelerin de  kalkmasıyla daha da fazla Türk'ün adamızı ziyaret etmesini bekliyoruz. Ada  turizminin kalkınmasını umuyoruz. Zaten iki tarafın ilişkileri iyiyse bu turizme  de ticarete de halklar arası ilişkilere de yansıyor" değerlendirmesinde bulundu.

Adada uzun yıllardır restoran işletmeciliği Stelyos Stikidis ise adaya  daha fazla Türk turistin gelmesini beklediklerini anlatarak, "Türkler bizim en  büyük gelir kapımız" ifadelerini kullandı.

AB'nin sığınmacı krizinin çözümü için elinden geleni yapacağını dile  getiren Stikidis, anlaşmadan dolayı umutlarının arttığını kaydetti.

AB ve Türkiye arasındaki sığınmacılara ilişkin anlaşmaya göre, Türkiye  gerekli yasal düzenlemeleri ve yükümlülüklerini yerine getirirse 1 Haziran'dan  itibaren Türk vatandaşları Schengen ülkelerine vizesiz seyahat edebilecek.

Ayvalık'a 47 kilometre uzaklıkta bulunan, Türkiye kıyılarına en yakın  adalardan biri olan Midilli'ye feribot seferleri düzenleniyor.

 

    Geçen yıldan bu yana 500 binin üzerinde sığınmacı, 90 bin nüfuslu ada  üzerinden Avrupa'ya geçti.

'Türkler en büyük gelir kapımız'

Facebook Yorum

Yorumlar

Muhsin ~ 2 yıl önce
Ne kadar yunan meraklısı var üç kuruş ucuz diye koştura koştura gidin yunana para kazandırmaya

Yanıtla

Kalan karakter 1000
gerçek ~ 2 yıl önce
senelerdir ülkemiz aleyhine ne kadar oluşum varsa destekleyen,besleyen bir ülke, başı sıkışınca,parası bitince, kardeş ve komşu olduğumuzu hatırlıyor ve türkler en büyük gelir kapımız diyor ! kendi ülkemizde kazıklanıyoruz doğru ama ucuz tatil için oraya tatile gitmemize de gerek yok, gidenlere de helal olsun !

Yanıtla

Kalan karakter 1000
gavurda tatil ~ 2 yıl önce
aklı olan tatil için yunan'a gider zaten. gitmeyen varsa ben duyurayım. türkiye'de kazıklanmak yerine gidin yunan'ı gezin. ucuz, lezzetli ve sorunsuz tatil!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000