04 Haziran 2012, Pazartesi 08:45:13

TÜRKİYE HAKKINDA ŞOK UYARILAR...

Almanya'nın Hamburg kentinde, Türkiye Gazetesi'nin Kuzey Almanya Bölge Haber Müdürü Nebahat Uzun, internet üzerinden aldığı uçak biletlerinin altındaki açıklamaları görünce şaşkına döndü...
  • Bazı arkadaşlar Flaman ve Alman mentalitesi ile yetişmiş ve bu saçma uygulamayı üstü kapalı savunuyorya helal olsun diyorum. Kimse kusura bakmasın terorizm Amerikada, İspanyada bile var en azından Türkiyede yapılan saldırıda bugüne kadar ciddi sayıda sivil ölümleri yaşanmamıştır. Ama Avrupada ve Amerikada yapılan saldırılarda ciddi rakamlarda sivil ölümleri yaşaniyor.
  • herkes böyle yapıyor demiyor.uyarıyor.bu kişiler içimizde.
  • Bizim buradaki flamanlar Turkiye yi seviyorlar Yunanistani degil, Henuz bizim bu flamanlar Yunanistana gitmisler turistlik amaciyla hepsi sikayetci cok pis Yunanistan diyorlar yani saygi deger yok onlarda diyorlar; Ama Turkiyenin her yerinden memnunlar hepsi Cok iyi Turkiye turistlik acisindan diyorlar pahali deniz kenari ama cok cana yakin davraniyorlar ve cok iyi yardimci oluyorlar diye hitab ediyorlar; ALMANLARDA iste irkci her pislik var
  • Bu işlerle ilgili yetkili kim yahu, biz bu kadar sahipsizmiyiz, ne kadar üzücü..

Thomas Cook Şirketi üzerinden yaptığı işlem sonrasında bilet ve bilgilerin kendisine elektronik olarak geldiğini ifade eden Uzun, "İşlemler sorunsuz halloldu ve ödemeyi yaptıktan sonra biletleri, sigorta poliçesini ve dikkat edilmesi gereken hususları yine e-posta aracılığıyla gönderdiler. Biletin altında Türkiye'ye seyahat edecek turistleri uyarmak amacıyla yazılmış açıklamaları görünce gözlerime inanamadım" şeklinde açıklama yaptı.

"Türkiye'yi iyi tanımasam bu açıklamaları okuyunca biletimi hemen iptal ederdim" diyen Uzun, "Açıklamada, 2011 yılı Temmuz ayından beri PKK terör örgütü tarafından saldırılar gerçekleştirildiği, saldırılarda sivillerin de dikkate alınmadığı yazıyor. Açıklamada 2011 yılında Kemer'de, Ankara'da yapılan bombalı saldırılara, kaç kişinin ölü-yaralı olduğuna kadar detaylı açıklama yapılıyor" şeklinde konuştu.

ABA ALTINDAN SOPA GÖSTERİYORLAR

Uzun, "Verilen bilgiler arasında doğu ve güneydoğuda turistler için şimdilik tehlike arz etmese de bölgede çatışmalar olduğuna, devletin bu yönde önlemler aldığına dikkat çekilmiş ve 'Önlemlere rağmen bölgede seyahatin riski yüksek' cümlesi de eklenmiş. Adeta turistlere 'Türkiye'ye seyahat etmeyin' diyorlar" dedi. Güvenliğiniz açısından bölgede çok fazla insanla muhatap olmayın", "Sokaklarda çanta hırsızlığına dikkat edin", "Özellikle İstanbul'da dolandırıcılara dikkat edin", "Bankadan para çekerken ödemeniz gereken yüksek ücretlere dikkat edin", "Bir yerde kartla ödeme yaparken banka kartı bilgilerinizin kopya edilmemesine dikkat edin" gibi uyarıların da yeraldığının da altını çizen Uzun, "Bilgilendirme güzel ama bu daha çok karalamaya dönmüş. Acaba Yunanistan için bilet alsaydım bu gibi riskler konusunda bizi yine uyarırlar mı merak ediyorum? Suç ve suç işleyenler dünyanın her yerinde var. O zaman acenteler Almanya'ya bilet satarken ırkçı Neonaziler konusunda da turisti uyarsın" sözleriyle tepkisini dile getirdi.

ALMANYA'DA NEONAZİLER KONUSUNDA UYARSINLAR

"Dünyanın hiçbir yerinde kendimi Türkiye'de olduğu kadar güvende hissetmiyorum" diyen Uzun, "Başka bir ülkede olsun, yaşadığın yerde olsun mutlaka bu tür risklere karşı tedbirlerimizi almalıyız. Ama acentelerin yaptığı bu uyarılar daha çok karalamadır. Türkiye'de her gün saldırı olmuyor. İnsan tedbirini almazsa burada da her türlü dolandırıcılıkla karşılaşabiliyor. Şirketin tutumunu kınıyorum ve bir daha o şirketten bilet almayı düşünmüyorum" şeklinde konuştu.
Son dönemlerde Almanya'da Yunanistan turizmini kalkındırmak için yoğun çaba harcandığına dikkat çeken Hamburg'da Bon Voyage Reisen Şirketi Sahibesi Mensure Yalçın, "Bu tür bir bilgilendirme bize gelmiş olsa kesinlikle tepki gösteririz. Böyle bir açıklama, Türkiye turizmini baltalar. Türkiye'de yaşanan bazı olaylar Yunanistan da dahil, dünyanın her yerinde her gün yaşanıyor. Bu şekilde açıklama yazılmasının art niyetli olabileceğini düşünüyorum. Belki de Türkiye'ye gitmek isteyen turistleri Yunanistan'a yönlendirerek onların turizmini kalkındırmayı planlıyorlar" dedi.
Yalçın, çalıştıkları bazı Alman acentelerinin en çok Yunanistan'a yönelik sattıkları seyahatler için yüksek primler verdiğini de sözlerine ekledi.

TÜRKİYE HAKKINDA ŞOK UYARILAR...

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (11)

ucagim.com ~ 6 yıl önce
Bazı arkadaşlar Flaman ve Alman mentalitesi ile yetişmiş ve bu saçma uygulamayı üstü kapalı savunuyorya helal olsun diyorum. Kimse kusura bakmasın terorizm Amerikada, İspanyada bile var en azından Türkiyede yapılan saldırıda bugüne kadar ciddi sayıda sivil ölümleri yaşanmamıştır. Ama Avrupada ve Amerikada yapılan saldırılarda ciddi rakamlarda sivil ölümleri yaşaniyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
tomas cuk ~ 6 yıl önce
herkes böyle yapıyor demiyor.uyarıyor.bu kişiler içimizde.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Seydi Sahan Belcika ~ 6 yıl önce
Bizim buradaki flamanlar Turkiye yi seviyorlar Yunanistani degil, Henuz bizim bu flamanlar Yunanistana gitmisler turistlik amaciyla hepsi sikayetci cok pis Yunanistan diyorlar yani saygi deger yok onlarda diyorlar; Ama Turkiyenin her yerinden memnunlar hepsi Cok iyi Turkiye turistlik acisindan diyorlar pahali deniz kenari ama cok cana yakin davraniyorlar ve cok iyi yardimci oluyorlar diye hitab ediyorlar; ALMANLARDA iste irkci her pislik var

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yetkili kim ~ 6 yıl önce
Bu işlerle ilgili yetkili kim yahu, biz bu kadar sahipsizmiyiz, ne kadar üzücü..

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000