04 Kasım 2011, Cuma 09:30:56

TÜRK YOLCUYA UÇAKTA ELEKTROŞOKLU MÜDAHALE

Şizofreni hastası olduğu bildirilen bir Türk yolcu, uçakta taşkınlık yapınca elektroşok cihazıyla etkisiz hale getirilip, koltuğa bağlı olarak İstanbul'da polise teslim edildi.
  • şizofren oldugu iddia edilen kişinin eger gercekten böyle bir rahatsızlıgı varsa bu olayın sonucunda ceza alamayabilir...
  • Herşeyden önce elektroşok yapılması için anaestezi alınması lazım çünkü elektroşok can yakııcı bir durumdur ayrıca şizofreniyi taklit eden birçok psikiyatrik hastalık vardır ...bu çağda insaları manyak diye damgalamak çok yazık bir durum
  • Bu nasıl bir cahilliktir.Kabin Memurlarının ne işle meşgul olduklarını bilmeyenlere duyurulur.Sadece yolcuların emniyetli bir şekilde bir noktadan bir noktaya hava aracında seyahat ederken acil bir durum oluştuğunda yolcuların emniyetli bir şekilde kurtarılması için ve / veya acil durumların oluşmasını engellemek için uçakta bulunurlar. Ancak medeniyetten nasibini almadan üç kuruş biletparası verip uçağı kabin ekipleri ile beraber satın aldığını düşünen yolcuların kapris ve beklentilerini çekmek için uçakta yer almıyorlar.Şu servis ve hizmet konusuna gelecek olursakta günümüz şartlarındaki rekabetten dolayı havayolları bunuda araya sıkıştırmış durumda.İşine gelmeyenlere duyurulur: daha fazlasını isteyen kendi özel havayolunu kursun lütfen
  • Ben hastayım diyen ortalığı karıştırıyor. Elektroşok tabancası hastalığını iyi etmiş işte. Merkezde de hemen iyileştirirler. Adama ve ailesine nasıl iyilik yapmışlar. Bunlardan her uçağa 5-10 tane koymak lazım. Bak sadce şizofreniye değil (kendi hayalinde yarattığı dünyayı gerçek sanan) psikopatlığa da (korkusuz zalim) iyi geliyor. Çomağını saklayan şizofren değil psikopattır. İlacını alıp binecek, ya da binmeyecek. Bu kadar basit.

Alınan bilgiye göre, Kore Havayolları'nın Seul-İstanbul seferini yapan Boeing 777 tipi yolcu uçağının hareketinden sonra, Avustralya'da yaşayan ve Sidney'de uçağa binen A.T. (35) isimli yolcu, agresif hareketler sergilemeye başladı.

Kabin ekiplerinin duruma müdahale etmesi üzerine sinirlenen ve sonradan şizofreni hastası olduğu öğrenilen A.T, görevlilere sözlü sataşmanın ardından elle tacize başladı.

Kabin ekibinin durumu uçağın pilotlarına bildirmesinden sonra, uçuşta görevli bir Türk pilot, A.T'yi konuşarak sakinleştirmeye çalıştı.

A.T'nin koltuğunun önünde oturan diğer yolcular başka koltuklara geçirilirken, A.T. pilotun tüm uyarılarına rağmen sakinleşmedi. A.T, bunun üzerine uçağın arka tarafındaki mutfak bölümüne alındı. Burada kendisini sakinleştirmek isteyen Türk pilota saldırmaya çalışan A.T, pilot tarafından uçakta bulunan elektroşok cihazıyla etkisiz hale getirildi.

İstanbul'a gelene kadar yaklaşık 4 saat boyunca oturduğu koltuğa bağlanan A.T, uçağın dün akşam saat 18.30'da Atatürk Havalimanı'na inmesinin ardından polise teslim edilerek, karakola götürüldü.

Kore Havayolları'nın kokpit ve kabin ekibi, uçuş güvenliğini tehlikeye soktuğu gerekçesiyle A.T'den şikayetçi oldu.

Şikayet üzerine A.T, geceyi karakolda geçirdikten sonra sabah saatlerinde Bakırköy Cumhuriyet Savcılığına çıkarıldı. A.T, savcılık tarafından Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesine sevk edildi.(CnnTürk)
TÜRK YOLCUYA UÇAKTA ELEKTROŞOKLU MÜDAHALE

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (14)

Misafir ~ 7 yıl önce
şizofren oldugu iddia edilen kişinin eger gercekten böyle bir rahatsızlıgı varsa bu olayın sonucunda ceza alamayabilir...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Herşeyden önce elektroşok yapılması için anaestezi alınması lazım çünkü elektroşok can yakııcı bir durumdur ayrıca şizofreniyi taklit eden birçok psikiyatrik hastalık vardır ...bu çağda insaları manyak diye damgalamak çok yazık bir durum

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Bu nasıl bir cahilliktir.Kabin Memurlarının ne işle meşgul olduklarını bilmeyenlere duyurulur.Sadece yolcuların emniyetli bir şekilde bir noktadan bir noktaya hava aracında seyahat ederken acil bir durum oluştuğunda yolcuların emniyetli bir şekilde kurtarılması için ve / veya acil durumların oluşmasını engellemek için uçakta bulunurlar. Ancak medeniyetten nasibini almadan üç kuruş biletparası verip uçağı kabin ekipleri ile beraber satın aldığını düşünen yolcuların kapris ve beklentilerini çekmek için uçakta yer almıyorlar.Şu servis ve hizmet konusuna gelecek olursakta günümüz şartlarındaki rekabetten dolayı havayolları bunuda araya sıkıştırmış durumda.İşine gelmeyenlere duyurulur: daha fazlasını isteyen kendi özel havayolunu kursun lütfen

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Ben hastayım diyen ortalığı karıştırıyor. Elektroşok tabancası hastalığını iyi etmiş işte. Merkezde de hemen iyileştirirler. Adama ve ailesine nasıl iyilik yapmışlar. Bunlardan her uçağa 5-10 tane koymak lazım. Bak sadce şizofreniye değil (kendi hayalinde yarattığı dünyayı gerçek sanan) psikopatlığa da (korkusuz zalim) iyi geliyor. Çomağını saklayan şizofren değil psikopattır. İlacını alıp binecek, ya da binmeyecek. Bu kadar basit.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000