16 Nisan 2018, Pazartesi 08:59:59

Türk Yıldızları ve SoloTürk yine büyüledi

Türk Hava Kuvvetlerine bağlı akrobasi timi Türk Yıldızları ve SOLOTÜRK, Konya'da gösteri uçuşu düzenledi.
  • Afrin'de mağaraya nasıl koyduk mühimmatı ,işte o aslanlarla buluşmak şereftir.Çoşarızda kıskananlar çatlasın.
  • Yine paralar boşa akmış
  • KESİNLİKLE GURUR VERİCİ
  • Sen ancak Sofistike hareket dersin ancak bu işe güzel bir yorum yapamadığına göre.Bi gün o uçağa binecek olsan sana büyükçe bir tas almanı öneririm hatta baya bi büyükçe,anca yeter sana.

Konya 3. Ana Jet Üs Komutanlığından havalanan Türk Yıldızları ve SOLOTÜRK'ün uçuşunu izlemek isteyen çok sayıda kişi, Türkiye'nin havacılık temalı ilk parkı olan Türk Yıldızları Parkı'na akın etti.

İlk olarak başarısını uluslararası yarışmalarda kanıtlamış, cesur ve estetik hareketleriyle bilinen SOLOTÜRK uçakları havalandı. İki pilotun gerçekleştirdiği hareketler izleyenlerden alkış aldı.

Gösterinin ardından, Konya semalarında yükselen Türk Yıldızları'nın gösterisi ise nefes kesti. Uçaklar, ters tırmanış ve dönüş, iniş takım kesişimi, çift kesişimi, iniş takımları terste selamlama, tip ucu ve üç boyutlu sema hareketleri sergileyerek gökyüzüne kalp figürü çizdi.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, burada yaptığı konuşmada, SOLOTÜRK ve Türk Yıldızları'nın pilot ve komutanlarını tebrik etti.

Gösterileri izlerken heyecanlandığını belirten Akyürek, şunları kaydetti:

"SOLOTÜRK ve Türk Yıldızları Türkiye’nin gururu olmakla birlikte Konya'mızın da bir markasıdır. Tarihte şanlı ordumuz birçok büyük destana imza atmıştır. Bugün de sınırlarımızı korumak için Mehmetçik'imizin mücadelesi sürüyor. Bir destan daha yazılıyor. Kahraman askerlerimize yakışan da budur." 

Türk Yıldızları ve SoloTürk yine büyüledi

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (14)

Adımopter ~ 3 ay önce
Afrin'de mağaraya nasıl koyduk mühimmatı ,işte o aslanlarla buluşmak şereftir.Çoşarızda kıskananlar çatlasın.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Rumuz ~ 3 ay önce
Yine paralar boşa akmış

Yanıtla

Kalan karakter 1000
XXXX ~ 3 ay önce
KESİNLİKLE GURUR VERİCİ

Yanıtla

Kalan karakter 1000
yg ~ 3 ay önce
Sen ancak Sofistike hareket dersin ancak bu işe güzel bir yorum yapamadığına göre.Bi gün o uçağa binecek olsan sana büyükçe bir tas almanı öneririm hatta baya bi büyükçe,anca yeter sana.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000