13 Temmuz 2014, Pazar 15:01:50

TÜRK HAVACILIĞINA TAZE KAN

Gelişen havaclık sektörüne personel yetiştiren adreslerden biri olan Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulu, mezun olanların rahatlıkla iş başı yapabileceğini bildirdi.
  • Gerçekçi arkadaşım insanlara üniversite okumamalarını, lise mezunu olarak kalmalarını, sadece İngilizce öğrenmelerini mi tavsiye ediyorsun? Bundan emin misin? Havayolu firmaları İnsan Kaynakları ile görüş bakalım hangi bölüm mezunları kapıda sıra bekliyor? En doğrusu alanında eğitim almaktır. Kabin memuru olmak istiyorsanız Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri okumalısınız. Havacılık sektöründe yerde çalışacaksanız Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği vb. bölümleri okumalısınız? Ön koşul olarak da İngilizce bilmelisiniz. Siz bunu başaramadınız diye başkalarını da yanıltmayın derim!
  • Ceyhun arkadaşım bir kere orada duracaksın. Hiçbir şekilde THY yada diğer hava yolları üniversite mezunu istemiyor. Zira bırak üniversite mezununu, adamlar alanı bitirenler tercih sebebidir bile demiyorlar. Bir çok bölümden insanı alabiliyorlar sadece ingilizce bilmek kaydıyla. Bu bölüm tamamiyle para tuzağı. Bende girdim ve sonra bırakmak durumunda kaldım gerçekleri gördükten sonra. Umarım bu yorumlarımızı da silmezler. İnsanlar gerçekleri görsünler, bölüm açmak için bölüm açıldığının farkına varsınlar. BURAYA YATIRACAĞINIZ PARAYI YA YURTDIŞI DİL YADA TÜRKİYE İÇERİSİNDE DİL PROGRAMLARINA YATIRIN. Kendiniz için en faydalı şeydir. Teşekkürler
  • Olumsuz yorumlara şaşıyorum. Neyi tavsiye ediyorsunuz Allah aşkına! Alanında eğitim alınmasını mı? Bir kere üniversite mezunu olmadan bir havayolu firmasına giremezsiniz. Üniversite mezunu olmanız da yetmez İngilizce bilmeniz de gerekiyor. Olumsuz yorum yazanlar neyi öneriyor? Kimya okuyup, Tarih okuyup kabin memuru olmayı mı? Hazırlık okuyacağınız bir okulda Sivil hava kabin hizmetleri okursanız, fiziksel olarak da bir sorununuz yoksa bir havayolu firmasında gayet rahat iş bulur iyi paralar da kazanırsınız. İngilizceniz yoksa "kimse bana iş vermiyor" diye ağlamayın! Gidin İngilizce öğrenin. Zira eminin dil bilen arkadaşlarınız sektörde çalışıyorlar. Sorun okullarda veya sektörde değil, sizde!
  • Siz siz olun gidin dil ogrenin gidin adam akıllı yurt dışında 3 ay kalin dilinizi geliştirin ondan sonra zaten havayolu na girersiniz hersey dil de bitiyor bu bölümün pek avantajı yok lise mezunuysaniz okuyun ama üniversite okuyan bu bölümü okumasına hiç gerek yok.

Son yıllarda özellikle Türk Havacılığının gelişmesi ve bu alanda çok sayıda okulun faaliyete geçmesi sonrasında oldukça ilgi çeken sektöre bir yatırım da Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulu'nda geldi.

Bu alanda eğitim veren kurumlardan biri olan Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulu, İngilizce ve Türkçe olarak Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği ve Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri programlarında eğitim veriyor. Sektöre nitelikli personel yetiştireceğini kaydeden yetkililer; eğitimlerin deneyimli ve gerçek uçaktan yapılmış kabin laboratuvarı ve staj olanakları ile hizmet verildiğini bildirdi.

Okuldan mezun olanların; Türk ve yabancı havayolu yolcu/cargo şirketlerinde, havaalanı yer hizmeti kuruluşlarında, catering firmalarında, havaalanı işletim firmalarında, Devlet Hava Meydanı İşletmelerinde, lojistik firmalarının hava cargo bölümlerinde, seyahat işletmelerinde çalışabileceği, ilave olarak Dikey Geçiş Sınavı ile Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliğinde, Seyahat İşletmeciliğinde, Lojistik Yönetimi ile Ulaştırma ve Lojistik bölümlerinde lisans eğitimi alabileceği belirtilirken, kayıt için http://www.beykoz.edu.tr/ adresinin ziyaret edebileceği ifade edildi.

TÜRK HAVACILIĞINA TAZE KAN

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (9)

Ceyhun Emre ~ 4 yıl önce
Gerçekçi arkadaşım insanlara üniversite okumamalarını, lise mezunu olarak kalmalarını, sadece İngilizce öğrenmelerini mi tavsiye ediyorsun? Bundan emin misin? Havayolu firmaları İnsan Kaynakları ile görüş bakalım hangi bölüm mezunları kapıda sıra bekliyor? En doğrusu alanında eğitim almaktır. Kabin memuru olmak istiyorsanız Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri okumalısınız. Havacılık sektöründe yerde çalışacaksanız Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği vb. bölümleri okumalısınız? Ön koşul olarak da İngilizce bilmelisiniz. Siz bunu başaramadınız diye başkalarını da yanıltmayın derim!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Gerçekçi ~ 4 yıl önce
Ceyhun arkadaşım bir kere orada duracaksın. Hiçbir şekilde THY yada diğer hava yolları üniversite mezunu istemiyor. Zira bırak üniversite mezununu, adamlar alanı bitirenler tercih sebebidir bile demiyorlar. Bir çok bölümden insanı alabiliyorlar sadece ingilizce bilmek kaydıyla. Bu bölüm tamamiyle para tuzağı. Bende girdim ve sonra bırakmak durumunda kaldım gerçekleri gördükten sonra. Umarım bu yorumlarımızı da silmezler. İnsanlar gerçekleri görsünler, bölüm açmak için bölüm açıldığının farkına varsınlar. BURAYA YATIRACAĞINIZ PARAYI YA YURTDIŞI DİL YADA TÜRKİYE İÇERİSİNDE DİL PROGRAMLARINA YATIRIN. Kendiniz için en faydalı şeydir. Teşekkürler

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ceyhun Emre ~ 4 yıl önce
Olumsuz yorumlara şaşıyorum. Neyi tavsiye ediyorsunuz Allah aşkına! Alanında eğitim alınmasını mı? Bir kere üniversite mezunu olmadan bir havayolu firmasına giremezsiniz. Üniversite mezunu olmanız da yetmez İngilizce bilmeniz de gerekiyor. Olumsuz yorum yazanlar neyi öneriyor? Kimya okuyup, Tarih okuyup kabin memuru olmayı mı? Hazırlık okuyacağınız bir okulda Sivil hava kabin hizmetleri okursanız, fiziksel olarak da bir sorununuz yoksa bir havayolu firmasında gayet rahat iş bulur iyi paralar da kazanırsınız. İngilizceniz yoksa "kimse bana iş vermiyor" diye ağlamayın! Gidin İngilizce öğrenin. Zira eminin dil bilen arkadaşlarınız sektörde çalışıyorlar. Sorun okullarda veya sektörde değil, sizde!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Android Uygulaması ~ 4 yıl önce
Siz siz olun gidin dil ogrenin gidin adam akıllı yurt dışında 3 ay kalin dilinizi geliştirin ondan sonra zaten havayolu na girersiniz hersey dil de bitiyor bu bölümün pek avantajı yok lise mezunuysaniz okuyun ama üniversite okuyan bu bölümü okumasına hiç gerek yok.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000