23 Mart 2018, Cuma 09:33:37

Türk Hava Sahasında transit rekoru

Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürü Funda Ocak, Türk hava sahasındaki transit trafikteki artışa ilişkin açıklamalarda bulundu.
  • Yol Kontrolde görev yapan arkadaşları ayrıca tebrik ediyorum. İşini iyi yapan insanların çabaları er gec herkes tarafından görülecektir.
  • Ozyurdunda garipsin ozvataninda parya..
  • dövizlerin yüksekliği ve gelire göre en pahalı araba,benzin,doğalgaz,internet,elektrik,et vs nin ülkemizde satılıyor olmasıyla da rekor kırıyoruz ne güzel değil mi ?
  • Belli ki Hökümetimiz buraya da otoyollar, tüneller, köprüler yapmis. Sahlandik resmen ucuyoruz.Transit geciste de Dünya lideri olduk. Gökten oluk oluk para yagiyor.

Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürü Funda Ocak, Türk hava sahasındaki transit trafikteki artışa ilişkin açıklamalarda bulundu.

Bu yılın ilk ayları itibariyle yüzde 15'in üzerinde artış olduğunu ifade eden Ocak, bu artışın devam edeceğini bildirdi.

Funda Ocak açıklaması:

Türk Hava Sahası jeopolitik önemi ve hizmet kalitesiyle havacılığın vazgeçilmezi olmaya devam ediyor! Dünya standartlarının üzerinde bir beceri ve tecrübe ile yönetilen 1 milyon km²’lik Türk hava sahasında transit (overflight) trafiklerde son yıllarda kararlı bir artış yaşanıyor.

Hava sahamızda transit (overflight) trafiğin 2015-16 yılları ortalama artışı %5.3, 2016-17 yılları ortalama artışı %10.5 olarak gerçekleşti. 2017-18 yılları ilk ayların artış ortalaması ise %15’in üzerinde seyrediyor ve bu oransal artışın yıl sonuna kadar devam etmesi bekleniyor.

Eğitim, üstün beceri ve fedakâr mesaileriyle Türk hava sahasını dünyanın en emniyetli hava sahası haline getiren kıymetli arkadaşlarıma içten teşekkürlerimi tekrarlıyorum.Türk Hava Sahasında transit rekoru

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (24)

atc ~ 4 ay önce
Yol Kontrolde görev yapan arkadaşları ayrıca tebrik ediyorum. İşini iyi yapan insanların çabaları er gec herkes tarafından görülecektir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
A t c o ~ 4 ay önce
Ozyurdunda garipsin ozvataninda parya..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
havagazı ! ~ 4 ay önce
dövizlerin yüksekliği ve gelire göre en pahalı araba,benzin,doğalgaz,internet,elektrik,et vs nin ülkemizde satılıyor olmasıyla da rekor kırıyoruz ne güzel değil mi ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ercan ~ 4 ay önce
bir dönem pahalı petrol kullanıyorduk. ancak şu an avrupa ülkelerinde fiyatlar bizden yüksek. internetten kısa bir araştırma ile bulabilirsiniz.
Gururluyuz ~ 4 ay önce
Belli ki Hökümetimiz buraya da otoyollar, tüneller, köprüler yapmis. Sahlandik resmen ucuyoruz.Transit geciste de Dünya lideri olduk. Gökten oluk oluk para yagiyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
:D :D :D ~ 4 ay önce
. . D

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000