19 Eylül 2014, Cuma 08:16:45

TÜRK HAVA KUVVETLERİ EKİPLERİ BAKÜ'YE GİTTİ

Türkiye Hava Kuvvetlerine ait savaş uçakları, Azerbaycan Hava Kuvvetleri ile ortak tatbikata katılmak üzere Bakü'ye gitti.
  • Bu haliyle Türk ordusu PKK'yı bile yenemiyor, ne Ermenistan'ı ne Rusya'sı! Duman ederler bizim orduyu. Bu dönemde, AKP'nin paralelle kurduğu koalisyon sonucu içi boşaltıldı.
  • Güçlü Ordu, Güçlü Türkiye. Kardeşlerimiz ile birlikte omuz omuza. Ne güzel!
  • Mesaj tabiki net ! Tatbikat nedir olası savaş simülasyonu. Kimler war tehlikeli : rusya ermenistan. Biz nasıl tek millet iki devletsek ruslarla ermenilerde benzer işbirliği içinde. Ermeni tarafında sınıra bakın rus logolu ermeni zırhlıları...
  • Emınım oradada kendınızı ıspatlayacaksınız.. Basarılar.. Kazasız ucuslar.. İkı ordu tamamen bırlesmelıdır.,

Savunma Bakanlığından yapılan açıklamada, Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'in onayladığı plan çerçevesinde 13 Eylül'de başlayan tatbikat kapsamında Türk Hava Kuvvetlerine ait 30'a yakın uçak ve helikopterin ülkeye geldiği bildirildi.

Yarın yapılacak tatbikata, her iki ülkeden Mig-29, F-16, Su-25 savaş, C-130 Herkules nakliye uçakları, Mi-24, AH-1W Super Cobra, Mi-17, Skorski UH-60 savaş helikopterlerinin katılacağı belirtildi.

Tatbikatta, karşılıklı hareket etme olanaklarının yanı sıra uçak ve helikopterlerden belirlenen hedeflere atışlar yapılacak.

Azerbaycan Savunma Bakanı Zakir Hasanov'un komutasında yapılan ve 20 Eylül'e kadar devam edecek tatbikata 30 bin asker, 250'den fazla zırhlı araç, 150 füze ve top, savaş uçakları ve helikopterler katılıyor.

TÜRK HAVA KUVVETLERİ EKİPLERİ BAKÜ'YE GİTTİ

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (12)

iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
Bu haliyle Türk ordusu PKK'yı bile yenemiyor, ne Ermenistan'ı ne Rusya'sı! Duman ederler bizim orduyu. Bu dönemde, AKP'nin paralelle kurduğu koalisyon sonucu içi boşaltıldı.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Adam Uygulaması ~ 4 yıl önce
Savaş topla tüfekle değil, inançla ve yürekle kazanılır arkadaşım. İstiklal Marşının tamamını (12 Kıt'a) oku, ruhunu bir tazele. Orduyu bırak, bizim mahalleye izin verseler kendi kanında boğarlar, sen merak etme.
iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
Güçlü Ordu, Güçlü Türkiye. Kardeşlerimiz ile birlikte omuz omuza. Ne güzel!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
Mesaj tabiki net ! Tatbikat nedir olası savaş simülasyonu. Kimler war tehlikeli : rusya ermenistan. Biz nasıl tek millet iki devletsek ruslarla ermenilerde benzer işbirliği içinde. Ermeni tarafında sınıra bakın rus logolu ermeni zırhlıları...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Basarılarxxx ~ 4 yıl önce
Emınım oradada kendınızı ıspatlayacaksınız.. Basarılar.. Kazasız ucuslar.. İkı ordu tamamen bırlesmelıdır.,

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000