27 Temmuz 2013, Cumartesi 17:07:44

TÜRK GENCİ MERKEL'İN UÇAĞINI MAHVETTİ!

Almanya’nın Köln/Bonn Havalimanı’nın askeri bölümünde park halinde bekleyen Başbakan Angela Merkel’in uçağını bir kişi iki saat boyunca işgal etti. Uçağı kullanılamaz hale getiren şahsın Volkan T. isimli Türk asıllı bir Alman vatandaşı olduğu ortaya çıktı.
  • vay be ne yiğitler var şu dünyada:)
  • merkel arada bir biniyormuş. neden merkel'in uçağı diye manşet atıyorsunuz ki çok saçma.
  • İşsizlik ve enflasyonun olmadığı almanya doğu almanya'ydı o da yıkılalı çok oldu hocam. Belki merkel doğu almanya tarafından geldiği için heralde öyle bi nostalji yaşadın:)almanya'da ki işsizlik ve enflasyon oranlarına bir bak istersen. Öyle "hiç yok" gibi değiller. hayır zaten bilgin yok belli birde kendi ülkene laf sokmak için bir çaban var yer arıyosun ilk bulduğun fırsatada atlayınca komik oluyor.
  • elne saglık

Bild Gazetesi’ne göre olay, perşembe akşamı saat 20.00 sularında yaşandı. A319CJ tipi Airbus uçağa saldırganın nasıl girdiği açıklık kazanmadı. Ancak havalimanında yapılan bir düğüne davetli olmadığı halde davetli gibi gelip uçağa ulaştığı sanılıyor.

Kokpite girip, şalter ve düğmelerle oynayan 24 yaşındaki Volkan T. elektrik sistemi kapalı olduğu için motorları çalıştıramadı. Ancak bu arada, uydu üzerinden uçağın nerede olduğuna dair kuleye sinyal yollayan “ELT” düğmesine bastı.

İç çamaşırına kadar soyunan, yangın söndürme köpüğünü etrafa sıkan gencin, uçağı haftalarca kullanılamayacak hale getirdiği söyleniyor.

Kölnischen Rundschau Gazetesi’ne göre, Volkan T., iki saat boyunca kendini uçağın kokpitine kapadı, kapıyı ancak federal polis açabildi.

Gözaltına alınan adamın hiçbir şey hatırlamadığını söylediği bildiriliyor. Savcılık, işgalciyi, hava taşımacılığına tehlikeli saldırı, devlet malına zarar ve huzuru bozmakla suçladı.  Alman Hava Kuvvetleri’nin envanterinde olan iki Airbus A319CP model uçak, siyasilerin orta menzilli uçuşlarında kullanılıyor. Zaman zaman Merkel de bu uçağa biniyor.

TÜRK GENCİ MERKEL'İN UÇAĞINI MAHVETTİ!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (31)

gurur duydum ~ 5 yıl önce
vay be ne yiğitler var şu dünyada:)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
mantıklı insan ~ 5 yıl önce
merkel arada bir biniyormuş. neden merkel'in uçağı diye manşet atıyorsunuz ki çok saçma.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
VAY CANINA'ya ~ 5 yıl önce
İşsizlik ve enflasyonun olmadığı almanya doğu almanya'ydı o da yıkılalı çok oldu hocam. Belki merkel doğu almanya tarafından geldiği için heralde öyle bi nostalji yaşadın:)almanya'da ki işsizlik ve enflasyon oranlarına bir bak istersen. Öyle "hiç yok" gibi değiller. hayır zaten bilgin yok belli birde kendi ülkene laf sokmak için bir çaban var yer arıyosun ilk bulduğun fırsatada atlayınca komik oluyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Sağol ~ 5 yıl önce
İmla hatalarını bir yana bırakırsak, Almanya'nın da en ileri sanayii ve ekonomi devi olduğunu ve bizden çok çok daha ileride olduğu gerçeğini de göz önüne katarsak; Almanların bile israf ekonomisinden kaçtığını vurgulamak için yazdığım yorumu, siz bana cevap ( ! ) yazarak beni güldürdüğünüz için teşekkür ederim. Arada sırada da olsa sizler tarafından yapılan mizah, kötü de olsa işe yarıyor.
Bilgisiziz biz ~ 5 yıl önce
Almanya'da issizlik %6,5 - 7 civari enflasyon da %1,5 civarindadir ki bu rakamlar dünyanin icinde bulundugu ekonomik konjonktürü düsündügünde müthis rakamlar. Inan en bilgisiz insanlar baskalarini bilgisizlikla suclayanlardir.
ottomanlı ~ 5 yıl önce
elne saglık

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000