14 Eylül 2015, Pazartesi 08:05:35

Türk cerrah Susam hayatını kaybetti

Operatör Doktor Mehmet Susam, Fransa Alp Dağları’nda wingsuit olarak adlandırılan paraşüt atlayışı sırasında geçirdiği kaza sonucu hayatını kaybetti
  • Allah rahmet eylesim. Mekanı cennet olsun.
  • Kus beyinlisin sen
  • Canım kardeşim ve yiğit insan Susam, Şırnak Askeri Hastanesine getirdiğimiz yaralı askerlerimize şifa oldun, bizlere yaralı taşıma ile ilgili çok şey öğrettin dostum. Seni asla unutmayacağım değerli dostum. Mekanın cennet olsun, ruhun hep bizimle olacak ve gökyüzünde uçacak.
  • Kalbi güzel, kendi güzel insan nurlar içinde uyu...

Fransa’ya hafta sonu atlayış yapmak için giden 41 yaşındaki doktor Mehmet Susam, dün sabah meydana gelen kazada hayatını kaybetti. Fransız Alp’lerinin zirvesinden atlayan Susam’ın serbest düşüş sonrasında sola dönerek kayalara çarptığı bildirildi. Bölgeye arama-kurtarma ve sağlık ekipleri yönlendirilirken Mehmet Susam’ın çarpmayla birlikte hayatını kaybettiği ortaya çıktı. Olayla ilgili olarak Fransız havacılık yetkilileri soruşturma başlattı.

Kaskında kamera taşıyan Mehmet Susam’ın çektiği görüntülere savcılık tarafından el konuldu. Son 4 yıldır wingsuit olarak adlandırılan zirveden atlayıp üzerindeki özel kıyafet ile ortalama 2-3 dakika havada süzülen Susam, daha sonra paraşütünü açarak iniyordu. Susam, Kokpit Havacılık Programına verdiği röportajda wingsuit atlayışını söyle anlatmıştı, “Son dört yıldır yaptığım wingsuit ve mesleğim paralel şeyler. İkisinde de adrenalin yüksek miktarda. İkisinin de yanında stres ve yüksek başarı-mutluluk bir arada. İkisinde de yüksek konsantrasyon gerekiyor. Konsantrasyondaki ufacık bir kayıp ikisinde de ölümle sonuçlanıyor.” Mehmet Susam’ın cenazesinin otopsi işlemlerinin tamamlanmasının ardından önümüzdeki günlerde Türkiye’ye getirilmesi bekleniyor.

Türk cerrah Susam hayatını kaybetti

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (33)

Mustafa ~ 3 yıl önce
Allah rahmet eylesim. Mekanı cennet olsun.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
kusa ~ 3 yıl önce
Kus beyinlisin sen

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kus ~ 3 yıl önce
Senin seviyene inmeyeceğim.
Kardeşim Susam ~ 3 yıl önce
Canım kardeşim ve yiğit insan Susam, Şırnak Askeri Hastanesine getirdiğimiz yaralı askerlerimize şifa oldun, bizlere yaralı taşıma ile ilgili çok şey öğrettin dostum. Seni asla unutmayacağım değerli dostum. Mekanın cennet olsun, ruhun hep bizimle olacak ve gökyüzünde uçacak.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Göksel ~ 3 yıl önce
Kalbi güzel, kendi güzel insan nurlar içinde uyu...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000